En İyi Evlilik Siteleri

Evlilik, kişileri arasında kurulan tüm bağların belki de en önemlisi olduğu için insan hayatında özel bir yere sahip. Bu nedenle, hayatınızın geri kalanını birlikte geçirmek için doğru kişiyi ararken azami özenin gösterilmesi oldukça önemli.

Teknoloji geliştikçe, bekar kişiler için tanışma siteleri, umutlu romantiklerle iyi niyetli bağlar kurmak için güvenilir birer platform haline geldi. Binlerce kişi, onlarla aynı hayalleri ve özlemleri paylaşan biriyle bağlantı kurmak için bu etkileşimi yüksek sitelere giriş yapıyor.

Bu olasılıklar ilginizi çekiyorsa, ücretsiz tanışma sitelerini deneyebilirsiniz. Ama nereden başlamalı? Her hizmetin flört skalasında günlük eşleşmeler sağlayıp sağlamadığına, ücretsiz bir uygulama mı yoksa ücretli bir hizmet mi olduğuna kadar her şey dikkate alınmalı.

Evlilik Sitelerindeki Üyeler Gerçek Mi?

Yeni kurulmuş, bilinmeyen ve kullanıcı yorumu bulunmayan evlilik sitelerinde, sahte kullanıcıların olması mümkün. Bu sahte hesapların amacı, sitenin yoğunluğunu artırıp yeni kullanıcılar tarafından kullanılmasına fayda sağlamak oluyor. Elbette bu süreçte karşı taraftaki insanların hayal kırıklıklarını göz önüne almıyorlar. Böyle bir duruma düşmemek içinse bilinen ve çokça insanın kullandığı tamamen ücretsiz evlilik sitelerini ya da ücretli evlilik sitelerini tercih etmek faydalı olacaktır.

En İyi Evlilik Sitesini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Popülerlik: Evlilik sitelerinin size gerçekten geniş ve güvenilir bir kitle sunmasını istiyorsanız, sitenin popüler olmasına dikkat etmelisiniz. Ne kadar çok kişi üyeyse, aradığınız kritere uygun kişinin orada olma ihtimali daha yükselir.
  • Güvenlik: Seçtiğiniz evlilik sitelerinin sizi kötü niyetli kişilerden korumak üzere kullandığı çeşitli algoritma, sistem ve kuralları olmasına dikkat edin. Aksi takdirde kendinizi yeterince güvende hissedemeyebilirsiniz.

Evlilik Siteleri Kullanırken Nelerden Kaçınılmalı?

  • Başınızdan bazı kötü tanışma hikayeleri geçtiyse bu tür olumsuz deneyimlerin sebebi, belki de beklentinizi biraz yüksek tutmanız olabilir. Bu sebeple ilk zamanlar kriterlerinizi biraz daha esnetebilirsiniz.
  • Gerçek evlilik sitesi kullanıcı olacaksanız kendinizi asla yanlış tanıtmayın. Olmadığınız biri gibi görünmeye çalışmak sizi hüsrana uğratabilir. Çevrimiçi etkileşimler alabilirsiniz, ancak potansiyel eş adayınızın beklediğinden farklı olduğunuz anlaşıldığında hızla aralar bozulabilir. Gerçekten anlamlı bir ilişki arıyorsanız, başkalarının beğenmeyeceğinden veya kabul etmeyeceğinden korktuğunuz yönlerinizi profilinizde gizlemek ters tepebilir.
  • Kötü yanlarını fark ederek profilinde aldatıcı olduğundan şüphelendiğiniz birinin kurbanı olmaktan kaçının. Herkesin sosyal medyası olmayabilir veya düzenli olarak güncellemeyebilir ancak sosyal medya kullananların çoğu, istendiğinde profillerini sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyacaktır. Çoğu zaman biri gerçekten sizinle ilgileniyorsa, biraz garip hissetse bile, buluşmadan önce sizinle bir telefon görüşmesi yapmak isteyebilir. Tam olarak emin olmadığınız biriyle buluşmak, çoğu kez zaman kaybı olabilir ve hayal kırıklığına yol açabilir.
  • İlk buluşmadan sonra sizin ve müstakbel eşinizin belirli bir uyum hissetmesi önemlidir, ancak buna tamamen güvenmeyin. Potansiyel partnerinizi değerlendirirken karakter yerine, uyuma öncelik verme hatasına düşmeyin. Zeka ve çekicilik sizi ilk başta cezbedebilir, ancak aynı zamanda kişinin sahte bir role büründüğünü veya narsist olduğunun da bir işareti olabilir.

En İyi Evlilik Siteleri Tavsiyeleri

Günümüzde bir partnerle tanışmanın pek çok farklı yolu var ve en iyi evlilik sitesi yorumları gösteriyor ki bu konuda evlilik siteleri ön plana çıkıyor. İster uzun süreli bir ilişki ister sıradan bir eğlence arıyor olun, gerçek evlilik sitesi seçeneği oldukça fazla. Bunlar arasından öne çıkan evlilik sitelerini sizin için sıraladık.

Gönülden Sevenler

gönülden sevenler

2006’dan bu yana kadar kullanılan Gönülden Sevenler evlilik sitesi, hayat arkadaşı isteyen insanları bir araya getiriyor. Siteye üyelik ücretsiz olmasının yanı sıra daha fazla avantaj ve özellik için gold üyelik gerektiriyor. Aradığınız ve beğendiğiniz özellikleri işaretleyerek daha kısa sürede gerçek bir ilişki kurmanız mümkün. Gönülden Sevenler aynı zamanda evlenen üyelerinin hikayelerini de sitelerinde paylaşıyor.

Pembe Panjur

pembe panjur

Pembe Panjur, muadillerine kıyasla bambaşka özellikler sunuyor. Üye olunduktan sonra açılan hesapların doğrulanmasını istiyor. Sistem algoritmasını öne çıkararak farklı profilleri eşleştiriyor. Bu eşleştirilen hesaplar birbirlerini görüp mesajlaşabiliyor. Diğer üyelerin ise sistemin onları eşleştirmediği kişileri görme hakkı yok.

Elit Aşk

Elit Aşk

Evlenmek için ideal partneri arıyorsanız rahatça kullanabileceğiniz Elit Aşk, bir milyondan fazla aktif üyeye sahip. Tamamen ücretsiz evlilik siteleri arasında yer alan Elit Aşk, kullanıcılarından ekstra bir para talebinde bulunmuyor. Sitenin en ilgi çeken özelliklerinden biri ise kolay bir ara yüz ve tasarıma sahip olması.

Siberalem

siberalem

Evlendirme ve ciddi ilişki konusunda öne çıkan Siberalem, Türkiye’nin en büyük ve en eski sitelerinden biri. Akıllı tablet ve telefon üzerinden de kullanılabiliyor. Siteye ücretsiz üyelik mevcut ama ekstra özelliklere ücret ödenmesi gerekiyor. Her an aktif olan Siberalem’de aradığınız aşkı bulma olasılığınız çok yüksek. Sitenin bir bölümünde Siberalem sayesinde tanışıp evlenenlerin hikayelerini de okuyabilirsiniz. Profilinize bakan hesapları görebilir ve istediğiniz kişiyle sohbet başlatabilirsiniz.

Kamu Evlilik

Kamu Evlilik

Bu site isminden de belli olacağı üzere eğitim seviyesi yüksek olan bireyleri bir araya getiriyor. Kamu ya da özel sektörde çalışan ve maddi durumu stabil veya iyi olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir site Kamu Evlilik. ‘Mantık ve sevgiyi birleştirdik’ söylemiyle üyelerine hizmet veren site, mesai saatleri içinde canlı destek de sunmaktan geri kalmıyor. Üyeler detaylı arama özelliğiyle istedikleri profilleri filtreleyerek kendilerine uygun kişiyi kısa sürede buluyor.

Elit İslami Evlilik

Elit İslami Evlilik

İslami çerçevelerde evlenmeyi düşünenler için en iyi alternatiflerden olan Elit İslami Evlilik, üyelerine kaydolma esnasında özel bilgilerini paylaşmasını şart koşmuyor. İstenilen e-mail adresi ise sistem tarafından gönderilen uyarıların alınması için kullanılıyor. Anlık mesajlaşma ve fotoğraf paylaşımı ise özellikle kadın üyelerin mahremini sağlıyor. Gönderilen fotoğraflar 20 saniye içinde kullanıcının mesajlarından siliniyor. Reşit olan herkes siteye kaydolabiliyor.

Evlilik Merkezi

Evlilik Merkezi

Evlilik Merkezi ikamelerine göre farklı bir algoritma ile işliyor. Siteye üye olunurken belirttiğiniz kişilik özelliklerinize göre ücret alınmaksızın analiz yapılıyor. Bunun sonucuna göre en uygun kişiler listeleniyor. Dolayısıyla binlerce kişi arasından sadece size özel olarak sıralanmış kişilerle iletişim kurabilirsiniz. Evlilik Merkezi’nin bir diğer özelliği de tüm hesapların editörler tarafından kontrol ediliyor olması. Güvenlik ve gizliliğin bozulmaması için profiller düzenli olarak takip ediliyor.

Nasipse

Nasipse

Evlilik ve arkadaşlık sitesi olan Nasipse’ye ücretsiz üye olunabiliyor ama sınırsız mesajlaşmak gibi ekstra özellikler için ücret ödemek gerekiyor. Binlerce üye sayısına ulaşan site, güvenirlilikte de en iyilerden biri. Tüm profiller kayıt sonrası onay kısmında kontrol ediliyor ve sahte veya başka birinin fotoğrafını kullanan hesaplar ise siteden engelleniyor.

eÇift

eÇift

Üyelik oluştururken belirttiğiniz meslek, din, yaş vb. bilgiler ve kişisel özellikleriniz isteniyor. Ücretsiz skala araştırması sonucu diğer üyelerle benzerlik oranı görülebiliyor. ‘Doğruluk Garantisi’ veren hesaplar ise isim, yaş, fotoğraf vb. etkenlerin doğruluğuna göre onaylanıyor. Seviyeli ve güvenli bir iletişim için gizlilik ön planda tutuluyor. Aynı zamanda iletişim, özel bilgiler, fotoğraf vb. durumları tamamen gizleme imkânınız da mevcut.

Engelsiz Evlilik

Engelsiz Evlilik

Engelli bireyler için kurulan websitesi, engellik durumu olmayan kişilerin üyelik başvurularını kabul etmiyor. ‘Evlilik engel tanımaz’ sloganıyla aynı durumda olan kişileri birbirleriyle buluşturuyor. Üyelik başvuruları kabul edildiği takdirde geçerli bir sebep isteniyor. Engel durumunu seçen insanlar, kısa sürede birbirine ulaşabiliyor. Profiller düzenli olarak incelenip olası suistimaller engelleniyor. Engelinizi rapor, belge veyahut benzeri bir şey ile kanıtladığınızda siteyi tamamen ücretsiz kullanma şansına erişmiş oluyorsunuz.

Yorum yapın