En İyi Araç Takip Cihazı

Araç takip sistemleri, çoktandır ticari faaliyetlerin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Kâh çalışanların ihmali ya da suiistimali kâh hırsızlık ya da yolda meydana gelebilecek herhangi beklenmeyen bir durum karşısında, hazırlıklı olma, tedbir alabilme ve önleyebilme imkânı veren araç takip cihazları ticari faaliyetlerin aksamadan yürümesi bakımından da çok önemli bir işlev görüyor. Bu nedenle araç takip sistemleri şirketler için ekstra bir yatırım değil, bizzat şirketin temel yatırım kalemlerinden biri konumundadır.

Araç takip sistemi nedir?

Araç takip sistemi, bilgisayarınıza ya da akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama sayesinde, internet üzerinden aracınızı anlık olarak takip etmenizi sağlayan, hızını, konumunu, aracın teknik durumunu anlık olarak rapor eden bir sistemdir. Bu sistem sayesinde sıra dışı durumları anında görüp müdahale edebilir, hızı yüksek ise, şoförü uyarabilir, yanlış güzergâhta olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Hatta aracınızı durdurabilirsiniz.

Araç takip cihazı nedir?

Araç takip sisteminin en önemli parçalarından biri araç takip cihazıdır. Araç takip cihazı, aracınızın hızı, konumu, yol güzergâhı hakkında GPS (Global Positioning System) ve GLONASS (Global Navigation satellite System) ile anlık olarak size bilgi gönderir. Canlı takip yapmanızı sağlar. Kaza, hırsızlık, suiistimal gibi risklere karşı aracınızı kontrol etmenizi sağlayarak olası mali kayıplara karşı önlem almanıza imkân verir.

Araç takip cihazları nasıl çalışır?

Araç takip cihazları kablolu araç takip cihazları ve kablosuz araç takip cihazları olarak iki ayrı şekilde çalışır. Kablolu araç takip cihazları çakmak girişi ile uyumlu olan kabloları sayesinde enerjisini arabanın aküsünden alır. Kablosuz araç takip cihazları ise dâhili batarya ile enerji elde eder ve bu bataryanın gücü oranında belirli süre çalışmaya devam eder. Bataryanın enerjisinin tükenmesi ile birlikte yeniden şarj edilerek çalışması sağlanır.

Araç takip cihazı aracın istenilen herhangi bir yerine monte edilebilir. Genelde bu cihazlar montaj gerektirmeyen özelliktedir. Mıknatıslı yapısı sayesinde aracın metal kısımlarına kolayca sabitlenebilir. Isıya, suya ve dış etkenlere karşı izolasyon kapasiteleri oranında daha kaliteli ve dayanıklı olarak nitelendirilirler. Bu cihazların ebadı da oldukça az yer kaplayacak şekilde yapılmıştır. Eğer cihazın varlığından şoförü haberdar etmeyecekseniz, cihazı, kolayca, aracın görünmeyen bir yerine sabitleyebilirsiniz.

En İyi Araç Takip Cihazı Tavsiyeleri

Birçok farklı kalitede, özellikte ve kapasitedeki araç takip cihazlarını sizler için inceledik ve en beğenilen, en iyi araç takip cihazları listesini hazırladık. Karar vermeden önce, araç takip cihazı almak isteyenlerin karar süreçlerine katkıda bulunmak ve aradığınız özellikte araç takip cihazını bulmanızı sağlamak için oluşturduğumuz, en iyi araç takip cihazı hangisi listemize bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Securemore WW (Wanwaytech) S20 Model Araç ve Motosiklet GPS Takip Cihazı

securemore araç takip sistemi
 • GPS Hassasiyeti: 144 dBm
 • İzleme Hassasiyeti: 160 dBm
 • GPS doğruluğu: 5 ile 10 metre arası
 • LBS konum doğruluğu: 200 metre
 • Kablosuz
 • Ağırlık: 227 gr
 • Ebadı: 80mm x 50mm x 32mm
 • Batarya Gücü: 5800 mAh

Securemore WW (Wanwaytech) S20 Model Araç ve Motosiklet GPS Takip Cihazı, son teknoloji ile üretilmiş, kablosuz bir araç takip cihazı. İçindeki çip seti çok iyi. Gerçek zamanlı izleme yapılabiliyor. Veri alımı sırasında hata vermiyor, takılmıyor. Kurulumu kolay. Montaj gerektirmiyor. İnterneti olan bir hattınıza hemen sim kartı takıp izlemeye başlayabiliyorsunuz. Bataryası kullanım yoğunluğuna göre 10 ile 15 gün arasında dayanabiliyor.  Ücretsiz olarak platform kullanımı var. Cihaz ile ilgili tüm ayarlamaları yüklediğiniz uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz. Cihazı PC, tablet ya da telefonunuzdan aynı anda izleyebilirsiniz. Bu cihazla ortam seslerini dinleyebilirsiniz. Sınır belirleyip, bu sınırın dışına çıkıldığında cihazın size uyarı göndermesini sağlayabilirsiniz. Cihaz tüm operatörlerle uyumlu. Securemore WW (Wanwaytech) S20 Model Araç ve Motosiklet GPS Takip Cihazı, en fazla talep gören cihazlardan biri. Kullanıcılar cihazdan da cihazı satan firmadan da çok memnun. Değerlendirme puanları 4’ün üzerinde. Ağırlıklı olarak 4 ve 5 yıldız almış bir cihaz.

Tkstar Mıknatıslı Araç Takip TK905

tkstar mıknatıslı araç takip cihazı
 • Kablosuz
 • Batarya Gücü: 5000 mAh
 • Mıknatıslı
 • Uyku modu var
 • Hız limit ayarı
 • GPS yanılma payı: maksimum 4 metre

Tkstar Mıknatıslı Araç Takip Cihazı, yeni nesil teknoloji ürünü SURF4 gps chip sayesinde konum bilgisini en doğru şekilde iletiyor. Yanılma payı en fazla 5 metre. Montaj gerektirmiyor. Mıknatıslı özelliği sayesinde ister aracın kaputuna, ister bagaja ya da torpido gözüne yerleştirebilirsiniz. IP67 standardı sayesinde sıvı temasına karşı korumalı. Tkstar Mıknatıslı Araç Takip Cihazı sayesinde aracın hızını da ayarlayabiliyorsunuz. Hız limiti aşılırsa cihaz sizi uyarıyor. Ayrıca aracın hızını canlı olarak takip edebiliyorsunuz. Elektronik çit özelliği sayesinde belirli bir bölge belirleyip, bu bölgenin dışına çıkıldığında uyarı alacak şekilde cihazı planlayabiliyorsunuz. Normal bir kullanımda bataryası 30 gün kadar gidebiliyor. Fiyatlı bir ürün fakat kullanıcı yorumları çok olumlu. Kullanıcıların neredeyse tamamı cihaza 5 yıldız vermiş.

Arvento Treyki Auto Araç Takip Cihazı

arvento araç takip sistemi
 • OBD girişli
 • Mobil uygulaması var
 • Güvenli sürüş puanı özelliği
 • Aracımı bul özelliği
 • Servis modu var
 • Vale modu var
 • Çekilme alarmı var

Arvento Treyki Auto Araç Takip Cihazı, aracınız OBD girişine takılıyor. Treyki mobil uygulamasını da telefonunuza yüklediniz mi, cihaz çalışmaya başlıyor. Tüm ayarları mobil uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz. İsterseniz uygulama üzerinden aracın seyahat geçmişini de öğrenebilirsiniz. Sürücünün yaptığı hataları görebiliyorsunuz. “Güvenli sürüş puanı” özelliği İle sürücünün performansını da değerlendirebilirsiniz. Vale modu ile aracınızı valedeyken ya da park halindeyken de kolayca kontrol edebilir, yemeğinizi endişelenmeden, güvenle yiyebilirsiniz. Aracınızın park yerini unuttuysanız, hiç sorun değil! Aracımı bul sayesinde kolayca aracınızı park ettiğiniz yeri bulabilirsiniz. Aracınız park halindeyken, arabanızda herhangi bir hareket olursa, sizin izniniz dışında biri kullanmaya kalkarsa, cihaz anında sizi uyarıyor. Bu da hırsızlık ihtimallerini daha düşük bir orana geriletiyor. Kaza riski açısından da çok faydalı bir cihaz, olası bir kaza durumunda uyarı mesajı gönderiyor. Aracınızın periyodik bakımlarının yanı sıra akü ya da motorda bir sorun olması durumunda uyarı gönderiyor. Aynı şekilde aracınızın çekilme durumunda da uyarı gönderiyor ve aracınızın nereye çekildiğini kolayca bulabiliyorsunuz. Kullanıcılar ürünü beğenmiş, fiyatlı bir cihaz olmasına rağmen talep gören bir cihaz. Kullanıcılar Arvento’nun 7/24 çağrı merkezi desteğinin olmasından da bilhassa çok memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Bendis Bataryalı Takip Cihazı

bendis takip cihazı
 • Mıknatıslı
 • Kablosuz
 • SIM Kartlı Kullanım
 • Batarya süresi 10 – 14 gün

Bendis Bataryalı Takip Cihazı, çok portatif bir ürün. Güçlü mıknatıs özelliği sayesinde herhangi bir metal yüzeye son derece kolay bir şekilde tutturulabiliyor. Şarj süresi 2 – 2,5 saat arasında değişiyor. Batarya süresi normal kullanımda 10 – 14 güne kadar uzayabiliyor. Bendis Bataryalı Takip Cihazını, herhangi bir operatörün SIM kartı ile kullanabilirsiniz. SIM kartı taktığınız anda sistem çalışıyor. Özellikle kamp ve dağcılık yapanların sıkça tercih ettiği bir cihaz. Bu sayede yaşayacakları herhangi sıra dışı durum hakkında ya da konum bilgisi olarak sevdiklerini haberdar edebiliyorlar. Ürünün fiyatına bir yıllık hat ve sunucu bedeli dâhil. Kullanıcıların cihaz hakkındaki yorumları büyük oranda olumlu.

SinoTrack ST-901L LTE 4G GPS Takip Cihazı

sinotrack takip cihazı
 • GPS Hassasiyeti: 162 Db
 • Konum Doğruluğu: 10 metre, 2D RMS
 • Zaman Doğruluğu: Uydu saati ile eş zamanlı
 • GPS araç bulucu var
 • Coğrafi çit özelliği
 • Su geçirmez

SinoTrack ST-901L LTE 4G GPS takip cihazı, kullanıcıların en çok tercih ettiği cihazlardan biri. Fiyat olarak uygun yalnız SIM kartı siz alıyorsunuz.  Kullanım süresi sınırlı. 150 mAh pil kapasitesi ile en fazla 1 – 2 saat kullanılabiliyor. Bu nedenle doğrudan aracın aküsüne bağlanılması tavsiye ediliyor. Aşırı hız alarmı var. Aracınızın hız ihlali varsa bunu anında görebiliyorsunuz. Aracın adresini Google üzerinden kolayca izleyebiliyorsunuz. Kullanıcı yorumlarında cihaz %50’nin üzerinde olumlu olarak değerlendirilmiş.

MySmartObject – Mini GPS takip cihazı

mysmartobje küçük araç takip cihazı
 • Gerçek zamanlı hassas konum belirleme
 • Gizli takip imkânı
 • Kablosuz
 • Çok sayıda uyarı sistemi
 • Konum platformu ve mobil uygulama,
 • SIM kart fiyata dâhil.

MySmartObject – Mini GPS takip cihazı, çok hassas bir konum belirleme özelliğine sahip. GPS ve LBS doğruluk payı 10 metreden az. Konumu çok hızlı güncelliyor. Aracınızın OBD bağlantı noktasına kolayca takabilirsiniz. Takıldığı andan itibaren takip süreci başlar. Mini boyutlarda olduğu için kolay kolay fark edilmez. Böylece hem hırsızlık olaylarına karşı aracınızı korumuş olursunuz hem de isterseniz gizli takip yapma imkânını da değerlendirebilirsiniz. MySmartObject – Mini GPS takip cihazı çok entegre bir uyarı sistemine sahip. Aracınız için coğrafi bir sınır belirleyebilir ve araç bunun dışına çıktığında uyarı alma özelliğini aktif edebilirsiniz. Aracın motor durumu hakkında bilgi alabilir, hızını kontrol edebilir, tehlikeli bir durumu anında gözlemleyebilirsiniz. MySmartObject – Mini GPS takip cihazı için firma 3 aylık bir deneme süresi veriyor. Memnun kalırsanız deneme süresinin ardından satın alabiliyorsunuz. Kullanıcı yorumları hem fiyat hem de kullanım açısından son derece olumlu değerlendirmeler içeriyor. Çoğu kullanıcı cihaza 5 yıldız vermiş.

Zeerkeer WINNES Araç Takip Cihazı TK915

zeerkeer araç takip cihazı
 • Mıknatıslı,
 • Web uygulaması var,
 • Kablosuz,
 • Lityum iyon pil,
 • Pil kapasitesi 10.000 mAh,
 • Bekleme süresi 120 gün,
 • 5 metreye kadar hassas konum belirleme,
 • Ürün Ağırlığı: 300gr
 • Cihaz 2G ağları destekliyor.

Zeerkeer WINNES Araç Takip Cihazı TK915, kurulum gerektirmeyen, güçlü mıknatısı sayesinde herhangi bir metal yüzeye kolayca tutturulabilen bir cihaz. Önemli özelliklerinden biri de su geçirmemesi. En hassas şekilde gerçek zamanlı konum belirleyen Zeerkeer WINNES Araç Takip Cihazı, elektronik çit özelliğine de sahip. Aynı zamanda hız alarmı da mevcut. Araç çalıştığında ise titreşim alarmı gönderiyor. Kullanıcıların beş yıldız verdiği bir cihaz. Fiyatı rakiplerine göre daha uygun. Tavsiye edilen bir cihaz.

Wanwaytech Uzaktan Motor Blokajlı Araç Takip Cihazı EV02

wanwaytech takip cihazı
 • GPS doğruluğu: 5 ile 10 metre arası
 • GPS hassasiyeti: 144 dBm
 • İzleme hassasiyeti: 160 dBm
 • Voltaj girişi: 9 – 90 V
 • Yedek pili: 80 Mah
 • Cihaz ağırlığı: 50 g
 • Alan sınırlama özelliği var
 • Gerçek zamanlı takip
 • Ateşleme algılama
 • Uzaktan yakıt kesme

Wanwaytech Uzaktan Motor Blokajlı Araç Takip Cihazını, Wanwaytrack uygulaması sayesinde uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Uygulama ücretsiz ve Türkçe olarak da kullanılabiliyor. Bütün işlemlerinizi bu uygulamadan kolayca yapabiliyorsunuz. GPS chip seti son teknoloji ürünü. Donma ve yanılma payı sorunu yaşamıyorsunuz. Uygulama üzerinden çoklu araç takibi de yapılabiliyor. Montajını bir elektrikçi de yaptırabilirsiniz. Aslında bu işlerden anlıyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz. Genelde talep edildiğinde servis de gelip montajını yapıyor. Bunun için bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor. Kasası sağlam. Dış etkenlere karşı dayanıklı. Aracın çalınması durumunda uzaktan motoru durdurma komutu gönderebiliyorsunuz. Bu özelliği sayesinde aracınız hırsızlıklara karşı daha güvenli hale geliyor. Kullanıcıların beğendiği ve yüksek not verdiği bir ürün.

Yorum yapın