En İyi Masaj Aleti

Yoğun ve tempolu bir iş hayatı, stres, kent hayatının koşuşturması derken akşam eve gelince kimsenin kolunu dahi kıpırdatacak hali kalmıyor. Tutulmuş boyun kasları, eklem ağrıları ve tüm vücudu kaplayan halsizlik insanı canından bezdiriyor. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte yaşıyorsanız arada bir boynunuzu ovalayacak, sırtınıza masaj yapacak birini bulabilirsiniz kuşkusuz ancak herkesin işi gücü var ve her zaman da böyle bir istekte bulunmak mümkün olmayabiliyor. Masaj aletleri işte tam da bu açıdan çok önemli bir ihtiyacı karşılıyor.

Masaj Aletlerinin Faydaları Nelerdir?

Kimseye muhtaç olmadan, evinizin rahatlığında hatta arabanızı kullanırken veya ofisinizde çalışırken kullanabileceğiniz masaj aletleri, hiç olmazsa biraz olsun rahatlamanıza, vücudunuzun stresini azaltıp, yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza yardımcı oluyor. Hatta bazı masaj aletleri üstün özellikleri ile çok daha fazlasını yapıp, kas ve eklem ağrılarınızın geçmesine, topuk dikeninden, huzursuz bacak sendromuna kadar birçok rahatsızlığınızın iyileşmesine yardımcı oluyor.

Evde Kullanılan Masaj Aletinin Faydaları

  • Kan dolaşımınızı hızlandırarak vücudunuzu canlandırır.
  • Bacak ve ayak masajı ile bedeninizi rahatlatır.
  • Sertleşmiş kulunçlarınızı yumuşatır, boyun tutulmalarını giderir.
  • Derinlemesine masaj yaparak, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir, vücudu rahatlatır.
  • Vücut şekillendirmeye yardımcı olur. Selülitlerin azalmasına katkı sağlar.
  • Kızılötesi ısıtmalı masaj yaparak kaslara ve kemiklere derin ve etkili bir masaj yapmanızı sağlar ve kasaları rahatlatarak ağrı ve sızıların geçmesine yardımcı olur.
  • Ölü derilerin vücuttan atılmasını sağlar.
  • Sağladığı rahatlama sayesinde bedeninizin sinir sistemini de sağaltır, sinir sıkışmalarının geçmesini kolaylaştırır.
  • Kasları kuvvetlendirir, kasların gelişmesine katkı sağlar.

Masal Aletleri Hangi Masajları Yapıyor?

Refleksoloji Masajı: Vücudunel, kulak ve ayak kısımlarına uygulanan özel bir masaj tekniğidir. İnsan bedeninin kendi kendini tedavi edebilme ve iyileştirme fonksiyonu olduğu varsayımına dayandırılır. Tabii ki bu masajı uygulamadan önce kişinin uzman hekimler tarafından genel sağlık durumunun tespit edilmesi ve bu masaja onay vermesi gerekir.

Refleksoloji masajı, sinir sistemindeki sinir uçlarının çoğunun ayakların içinden geçmesi nedeniylegenel olarak ayak üzerine uygulanır. Aynı zamanda fizik tedavi amaçlı olarak da uygulanan refleksoloji masajı kas ağrı ve sızıların giderilmesi ve vücudun rahatlatılıp, gevşetilmesi için destek tedavi olarak da yapılır.

Tapotmen Masaj Tekniği: Darbe uygulamak suretiyle, düzenli vurma hareketleri ile yapılan, vücudu canlandırmak, tonusu artmış olan kasların tonuslarını azaltmak amacıyla yapılan masaj türüdür.

En İyi Masaj Aleti Markası Hangisi?

Artık evde kendinize masaj yapmak için birçok bilgiye hakimsiniz. Şimdi sıra bu masajı en iyi şekilde hangi ürünleri yapabileceğinizi keşfetmeye geldi.

Masaj aleti markaları kullanıcı yorumlarına ve beğenilme oranlarına göre seçilmiştir.

Dykemann Impact Masaj Aleti

Dykemann Impact Masaj Aleti; son teknolojiyle donatılmış lüks bir boyun masaj aletidir, kullanıcılara rahatlatıcı ve etkili bir masaj deneyimi sunmaktadır. Dykemann Impact Masaj Aleti, Shiatsu ve dokunma masajı tekniklerini bir araya getirerek, 16 adet 4D rotasyonlu masaj silindiri ve benzersiz tapping masaj teknolojisi ile öne çıkmaktadır.

Dykemann Impact Masaj Aletinin özellikleri arasında kablosuz kullanım imkanı, tek şarjla 60 dakikaya kadar kullanım süresi, çift yönlü silindir hareketi, 45°C’ye kadar kızılötesi ısıtma, ayarlanabilir masaj yoğunluğu ve uzatılmış kollar bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde masaj aleti, vücudun farklı bölgelerindeki kasları derinlemesine çalıştırarak tam bir rahatlama sağlar.

Dykemann Impact Masaj Aletinin dikkat çeken bir özelliği de lüks eko deri çanta ile birlikte gelmesidir. Bu çanta, masaj aletini kolayca taşıma ve saklama imkanı sunar.

Ürün, 16 adet 4D rotasyonlu masaj silindiri ile tetik noktalarda daha doğru hareket etmeye yardımcı olurken, dünyanın ilk tapping masaj teknolojisini içeren 2 masaj başlığıyla belirli tetik noktalara odaklanır. Ayrıca, kızılötesi ısıtma özelliği sayesinde kasları gevşetir ve kan dolaşımını arttırarak kullanıcıya maksimum rahatlama sağlar.

Kablosuz özelliği, şarj edilebilir 3000 mAh Li-ion pil ile desteklenir ve kullanım sırasında şebeke bağlantısı gerektirmez. Bu da kullanıcılara istedikleri her yerde keyifli bir masaj deneyimi yaşama imkanı sunar.

Dykemann Impact, ergonomik kontrol paneli, uzatılmış kolları ve geliştirilmiş koruma sistemi gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca, güvenilir uluslararası garanti kapsamında sunulan 2 yıl boyunca müşterilere sorunsuz bir kullanım vaat etmektedir.

Tüm bu özellikleriyle Dykemann Impact Masaj Aleti, kaliteli malzemeler, yenilikçi teknoloji ve şık tasarımıyla kullanıcılarına mükemmel bir masaj deneyimi sunan bir boyun masaj aletidir.

Medisana FML 48312 – Kızılötesi Esnek Başlıklı Masaj Aleti

medisana masaj aleti

Medisana FML 48312, içerdiği özellikler ve etkili sonuçları itibariyle piyasadaki en iyi masaj aletlerinden biri olarak öne çıkıyor. Son derece ergonomik bir alet. Kaymaz özellikli tutma yeri kullanım açısından çok rahat. Kan dolaşımını hızlandırmada etkin. Darbeli masaj yapma özelliği sayesinde vücudunuzdaki en derin kaslara kadar erişiyor ve gevşemenizi sağlıyor. Kademeli ve kademesiz titreşim özelliği var. İstediğiniz kademede kullanabiliyorsunuz.

Selülit problemi olanlar için noktasal masaj özelliğinin olması avantajlı yanlarından bir diğeri. Ancak Medisana FML Masaj aletinin bu kadar çok tercih edilme nedeni kızılötesi ışın terapisi yapıyor olması. Kas ağrıları ve eklem sertliklerine çok iyi gelen kızılötesi terapi, sıcaklığın cilde derinlemesine etki etmesini sağlıyor ve kaslarınızı gevşetip, dokuların sertliğini alıyor. Kullanıcıların tam not verdiği bir alet.

MedikLife Boyun ve Tüm Vücut Masaj Aleti

mediklife masaj aleti

MedikLife Tüm Vücut Masaj Aleti, tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz, hafif ve taşınabilir, ister evinizde ister ofisinizde kullanabileceğiniz isterseniz de seyahatlerinizde yanınızda taşıyabileceğiniz bir alet. Vücudunuzun masaj yapmak istediğiniz kısmına kayışları vasıtasıyla tutturuyorsunuz ve 3 hız ayarından birini seçerek masaja başlıyorsunuz. Özellikle boyun ve sırt ağrılarına çok iyi geliyor. Vücudu gevşetip rahatlatıyor ve bu sayede bedeninizde biriken tüm stresin yavaş yavaş vücudunuzdan akıp gittiğinizi hissediyorsunuz.

MedikLife Boyun ve vücut masaj aletinin artı bir özelliği de sıcak terapi yapabilmesi. Isıtma fonksiyonunu açıp kaslarınızı ve eklemlerinizi rahatlatacak sıcak terapi uygulamasını da kullanabilirsiniz. Kullanıcılar yaptıkları yorumlarda mükemmel sonuçlar aldıklarını ve çok memnun olduklarını belirtmişler. Yüzde doksanın üzerinde tam not almış bir masaj aleti.

Acura AC-738 Çift Başlıklı Masaj Aleti

acura masaj aleti

Acura AC-738 Çift Başlıklı Masaj Aleti, tam bir fiyat performans ürünü. Fiyatının uygun olması sizi yanıltmasın çünkü fiyatının çok üstünde bir performansa sahip, güçlü bir alet. Satış oranı çok yüksek ve kullananlar bozulsa bile tekrar aynısını alırım diyecek kadar ürüne sadık. Acura AC – 738 masaj aleti vücudun farklı bölgeleri için hazırlanmış dört aparatı, çift başlıklı ve tam profesyonel masaj herkülü ile masaj ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılıyor.

Masaj ayarı 2 kademeden oluşuyor. Kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olarak vücut yağlarını çözmeye imkân sağlıyor. Vücut geliştirme ve kas yapmak için de kullanılıyor. Fizik tedavi uygulamaları için tavsiye edilen Acura masaj aleti vücut ağrıları ve yorgunluk için son derece etkili ve güçlü bir alet.

Beurer MG 100 Metal Pro Line Kızılötesi Masaj Aleti

beurer masaj aleti

Beurer MG 100 Metal Pro, sağlık ve kişisel bakım alanında 5 kez yılın en yenilikçi markası ödülünü almış bir marka. Kullanıcıların memnuniyeti ve değerlendirmeleri de bu yönde. Çift başlıklı olan bu masaj aleti tapotmen masajı olarak adlandırılan darbe şeklinde düzenli vuruşlarla etkili bir masaj tekniği uyguluyor. Kas ve eklem ağrıları için çok etkili olan kızılötesi özelliği de mevcut. İstediğiniz de açıp sıcak masaj da yapabiliyorsunuz.

Beurer masaj aletinde 4 farklı masaj programı var. Start, active, vital ve relax isimli dört programdan birini seçip özelliklerine uygun olarak masajınızı yapabilirsiniz. Tutma yeri de çok ergonomik. Kolayca kavranıyor ve kaymıyor. Aydınlatmalı fonksiyon göstergesi kullanım açısından çok avantajlı. Yumuşak ve kabarcıklı özellikte iki başlığı istediğiniz masaj tarzına göre kullanabilirsiniz. Son olarak Kullanıcı değerlendirmelerinde ürünle ilgili puanların çok yüksek olduğunu belirtelim.

Relax RL-019 Ovmalı Isıtmalı Boyun Masaj Aleti

relax masaj aleti

Relax RL-019 Ovmalı Isıtmalı Boyun Masaj Aleti, ovmalı masaj yapma özelliği ile öne çıkan bir masaj aleti. Bu alet sayesinde evinizin rahatlığında, kimseye ricacı olmadan, boynunuza ve omuzlarınıza, ova ova harika bir masaj yapabilirsiniz. Relax masaj aleti vücudunuzu sararak, güçlü vuruşlarla kaslarınıza etki eder ve kaslarınızı gevşeterek rahatlatır, günün bütün stresini ve yorgunluğunu atmanıza yardımcı olur.

Relax RL-019 masaj aleti ısıtmalı özelliğe de sahip. Isıtma düğmesini aktif ederek kaslarınızı ve eklemlerinizi ısıtarak daha etkili bir masaj yapabilir kas ve eklem ağrılarınızın büyük ölçüde azalmasını sağlayabilirsiniz. Relax RL – 19 masaj aletinin arabada kullanım için aparatı da var. Kullanıcılar hem fiyatından hem de masaj kalitesinden memnun yalnız kablosunun kısa olması ve biraz bastırınca durması gibi nedenlerden bazı kullanıcılar puan kırmış.

Ocean Fascıal Gun Profesyonel Masaj Aleti

ocean masaj aleti

Ocean Fascıal Gun Profesyonel Masaj Aleti, son derece sessiz çalışan, hafif ve taşıması kolay bir alet. Titreşimli özellikte çalışma sistemiyle kas rahatlatma masajı uygulayabildiğiniz masaj aleti gün boyu yaşadığınız tüm stresi, yorgunluğu üzerinizden atmak için birebir. Üç tür değişebilir masaj başlığı bulunuyor. Yumuşak özellikteki masaj başlığı kemiklerinize hassas bir masaj uygulayarak, eklemlerinizi, sertleşmiş dokularınızı ve kemiklerinizi rahatlatır.

Ocean masaj aletinde 6 kademeli hız ayarı var. Farklı masaj ihtiyaçlarına göre istediğiniz ayarı aktif ederek keyifli bir masaj deneyimi yaşayabilirsiniz. Derin ve etkili bir masaj uygulamasının sonucunda kas ağrılarınız hissedilir derecede azalacak, vücudunuz daha dinç ve canlı olacaktır. Bu masaj aletinin en beğenilen bir diğer özelliği de masaj yağları kullanarak, yağlı masaj yapabilmesi.

Premio Masaj Tabancası Sporcu Masaj Aleti En Siga 4 Başlıklı Şarjlı Masaj Tabancası-06

premio masaj aleti

Premio Masaj Tabancası Sporcu Masaj Aleti, aslında profesyonel sporcular için tasarlanmış bir alet. Özellikle fizik tedavi amaçlı kullanılıyor. Yaşlılarda meydana gelen kas, bel, boyun ve omuz ağrıları, bacak ve ayak ağrıları içinde tedaviye yardımcı olarak tavsiye ediliyor. Oturarak çalışan ofis personelleri için de ideal bir masaj aleti. Kan dolaşımını düzenliyor ve oturmaktan kaynaklı kas tutulmalarının ve eklem ağrılarının giderilmesini sağlıyor.

Sessiz çalışan bir masaj aleti. Derin doku masajı özelliği ile kılcal damarları açarak yağları eritiyor, vücudu hafifletip kilo vermenize de yardımcı oluyor. Her kas grubu için farklı masaj uygulayabileceğiniz 6 farklı hız ve hassasiyet ayarı bulunuyor. 4 farklı masaj başlığı ile vücudunuzun her bölgesi için ayrı özellikte masaj yapabilirsiniz. Özellikle ağır sporlarla uğraşanların ağrı ve yorgunluklarını giderme kas gelişimine katkı sağlama açısından çok tercih edilen bir ürün.  Kullanıcıların yorumları da son derece olumlu.

NordMende Ovmalı Isıtmalı Masaj Aleti Boyun Sırt Omuz Bel Ayak Ve Kol

nordmende masaj aleti

NordMende Ovmalı Isıtmalı Masaj Aleti, hem evde hem de aracınızda kullanabileceğiniz bir alet. Bunun için tasarlanmış iki ayrı adaptöre sahip. Kullanımı da taşıması da kolay ve son derece ergonomik bir masaj aleti. Piyasanın en çok satan, fiyatı avantajlı ve masaj performansı da son derece etkili bir ürünü. Derin ve etkili masaj yaptığı için başta biraz sert gelebilir ancak sonra vücut alışıyor. Isıtmalı masaj yapabilmesi kasların daha kolay çözülmesine ve eklem ağrılarına çok iyi geliyor. Evde sırtınızı ovduracak birini aramanıza da ihtiyaç kalmıyor. NordMende masaj aletine alışınca kolay kolay vazgeçemeyeceksiniz. Kullanıcıların da düşüncesi bu yönde ve şiddetle tavsiye ediyorlar.

Theragun PRO Masaj Aleti

theragun masaj aleti

Theragun PRO Masaj Aleti, akıllı perküsif terapi cihazı olarak adlandırılan, daha çok profesyonellerin kullandığı mükemmel bir alet. Derin ve etkili masaj konusunda en üst seviyede verimlilik alabileceğiniz Theragun Pro, çok kısa sürede kas ağrılarınızın azalmasına, vücudunuzun esnek ve hareketli bir yapıya kavuşmasına yardımcı oluyor. Son derece sessiz çalışıyor. Bluetooth özelliği ile akıllı telefonunuzdan cihaza bağlanıp, daha önceki aktivitelerinizin sonuçlarını görebilir, buna göre farklı masaj programlarını deneyip uygulayabilirsiniz. Fiyatı pahalı ancak kullanıcıların tam puan verdiği bir alet..

Jade Master – Ayak Masaj Aleti

jade masaj aleti

Jade Master Ayak-Bacak-El Masaj Robotu, piyasadaki en iyi masaj aletlerinden biri olarak biliniyor. Hem ayak tabanına masaj yapıyor hem de yan panelleri vasıtasıyla iki taraftan çekme ve açma masajı uyguluyor. Ayak tabanına refleksoloji masajı yapan tek masaj aleti olarak özellikle tercih edilen bir marka. Refleksoloji masajı, topuk dikeni, huzursuz bacak sendromu gibi problemleri olanlar için çok etkili bir masajdır ve büyük ölçüde problemlerinizin azalmasına yardımcı olur. Bu cihazla avuç içlerinize, bilekleriniz ve kollarınıza da son derece etkili bir şekilde masaj uygulayabilir ve vücudunuzu stresten arındırıp rahatlayabilirsiniz.

Kraft Hart Relaxıng Masaj Tabancası RELAXING1

kraft masaj aleti

Kraft Hart Relaxıng Masaj Tabancası, Türkiye’de benzeri olmayan, boyun ve kol masajı için tasarlanmış hilal şeklindeki başlığı ile dikkat çekiyor. Genelde sporcuların kullandığı, gerek fizik tedavi amaçlı, gerekse günlük yorgunluklar ve stresten arınmak için güvenle kullanabileceğiniz ve etkili sonuçlarını kısa zamanda hissedeceğiniz bir alet. Kas kasılmaları ve sinir sıkışmalarına çok iyi geliyor. Doğum yapan kadınların, bacak ağrıları için özellikle fizik tedavi uzmanları tarafından tavsiye ediliyor.

Yorum yapın