En İyi Oyuncu Klavyesi

En İyi Oyuncu Klavyesi Tavsiyeleri ve Listesi

SıraOyuncu KlavyesiEditör Puanı
1Corsair K70 TKL Champion Mekanik Oyun Klavyesi 10/10
2Logitech G G915 TKL Mekanik Oyuncu Klavyesi10/10
3Razer Blackwidow V3 Oyuncu Klavyesi10/10
4Rampage Gaming Oyuncu Klavyesi10/9.9
5Steelseries Apex Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi10/9.9
6HyperX Alloy Origins Core Mekanik Oyun Klavyesi10/9.8
7ASUS ROG Falchion Oyuncu Klavyesi10/9.7
8Pusat K3 Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi10/9.6
9Everest KB-MK9 Mekanik Oyuncu Klavyesi10/9.6
10Altec Lansing ALGK8614 Mekanik Oyuncu Klavyesi10/9.5
11GamePower Starscream Oyuncu Klavyesi10/9.4
12Xtrfy K4 Mekanik Oyuncu Klavyesi10/9.4
13RGB%60 Mekanik Oyun Klavyesi10/9.3
14FELiCON AK33 Mekanik Oyun Klavyesi10/9.2
15Philips SPK8403 Mekanik Oyuncu Klavyesi10/9.2

En İyi 15 Oyuncu Klavyesi Marka Modelleri

Corsair K70 TKL Champion Mekanik Oyun Klavyesi

Corsair Oyuncu Klavyesi; bilgisayar oyunlarında oyun keyfini arttırmak için özel olarak tasarlanmış, şık bir görünüme sahip olan bir gamer klavyedir. Corsair Oyuncu Klavyesi’nin aydınlatma özelliği sayesinde kişi oyun oynarken yaptığı hamlelere ve oyunun türüne göre ışıklar renkli şekilde yanar söner ve böylece oyundan alınan hazzın artmasında yardımcı olur. Ergonomik yapıya sahip olan bu klavye aynı zamanda bilek desteği özelliğine de sahiptir. Böylece saatlerce süren oyunlarda bilek krampları yaşamazsınız. Corsair Oyuncu Klavyesini usb ile bilgisayara bağlayarak kablo problemlerinde de kurtulmuş olursunuz.

Logitech G G915 TKL Mekanik Oyuncu Klavyesi

Logitech Oyuncu Klavyesi; Lightspeed özelliği esnek ve kablosuz kullanımı ile size profesyonel düzeyde bir performans sunar. USB aygıtı ile bilgisayarınıza Bluetooth üzerinden bağlanır ve hareket kolaylığı sağlar. Hassas tasarımlı, kenarsız ses tekerliği ile medyanızı hızlıca oynatmak, duraklatmak, atlamak ve ya sesini kapatmak için kullanışlı bir klavyedir. Bir defa şarj ettiğinizde 40 saate kadar kullanım olanağı katar ve siz tek şarjla 40 saat oyun oynayabilirsiniz. Pil gücü %15’e düştüğünde düşük pil uyarısı verir ve 3 saatte hızlı bir şekilde şarj olur. Şık bir biçimde tasarlanmış olan Logitech oyuncu klavyesi inanılmaz derece ince ancak sağlam ve dayanıklı bir tasarım sunmak için uçaklarda kullanılan tipte alüminyum alaşımdan oluşmuştur.

Razer Blackwidow V3 Oyuncu Klavyesi

Razer Blackwidow V3 Oyuncu Klavyesi; Uzun saatler süren yoğun ve düzenli kullanım için yeterince dayanıklıdır. Temiz ve mat bir kaplamaya sahip olan Razer oyuncu klavyesi alüminyum yapıdadır. 150’den fazla entegre oyunla dinamik olarak tepki verirken derin aydınlatma özelliği ile oyuna sürükleyicilik katar. RGB aydınlatma ile oyunda gerçek parlaklık elde edebilirsiniz. Klavye bilek desteği ile uzun saatler sonrası oluşabilecek bilek ağrılarının önüne geçer.

Rampage Gaming Oyuncu Klavyesi

Rampage Gaming Oyuncu Klavyesi; 18 farklı mod animasyonlar sunan Rainbow led aydınlatma sizi cezbedecek şıklıkta tasarlandı. Klavyenin köşelerinin keskin hat çizgileri dayanıklı olarak dizayn edildi. Mekanik tuşları ile oyun oynarken eğlenceyi en hat safhada yaşatmayı amaçlayan Rampage oyuncu klavyesi led aydınlatma tuşlarının lazer baskılı olması sebebiyle gece karanlıkta rahatlıkla görünebilmesini sağlar ve bu da oyun seyrini arttırır. Led aydınlatmanın ışık şiddetini istediğiniz ölçüde azaltıp arttırabilirsiniz. 50 milyon tuş ömrü ile uzun ömürlü kullanım sunan mekanik bir oyuncu klavyedir. Metal yüzey kasası mükemmel dayanıklıkta tasarlanmıştır. Bilek destek pad’ini kendi kullanımınıza uygun olarak çıkarıp takabilirsiniz.

Steelseries Apex Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi

Steelseries Apex Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi; metal çerçevesi ömür boyu dayanıklı ve sağlam olması için uçak sınıfı alüminyum alaşımdan üretildi. Üstün manyetik bilek desteği ile oyunda rahatlık sunan Steelseries Oyuncu Klavyesi USB bağlantısı ile masa arkasında biriken kablo problemlerini ortadan kaldırır. Omnipoint switchler 0.4mm İle 3.6mm değerleri arasında herhangi bir noktada İstenilen çalışma özelliğini karşılamak amacıyla ayarlanır. Omnipoint manyetik düğmeleri zaman içerisinde aşınmaz ve 100 milyondan fazla tuş basımıyla istikrarlı bir performans sergiler.

HyperX Alloy Origins Core Mekanik Oyun Klavyesi

HyperX Alloy Origins Core Mekanik Oyun Klavyesi; stil, performans ve güvenirlik açısından oyunculara en iyi kombinasyonu sunmak üzere tasarlanmış olup özel mekanik anahtarlarına sahip olan son derece kompakt ve dayanıklı bir klavyedir. Alloy Origins Core ful alüminyum gövdeyle tasarlanmıştır. Üç farklı eğim seviyesi arasından seçim yapabileceğiniz klavye ayaklarına sahiptir. Çıkarılabilir Type-C kablosu ile istediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Aydınlatma özellikleri ile her tuşa özel aydınlatma ayarı yapmanızı, göz alıcı aydınlatma efektleri oluşturmanızı sağlar.

ASUS ROG Falchion Oyuncu Klavyesi

ASUS ROG Falchion Oyuncu Klavyesi; kablosuz mekanik klavye oyun oynama stilinizi değiştirmek için tasarlandı. Klavyenin tek şarjla 450 saate kadar kullanım imkanı sunması diğer gamer klavyelerden ayırıyor. Klavye masa üzerinde çok yer kaplamadan normal bir klavyenin tüm işlevini sunuyor. ASUS ROG Falchion klavyenin sol tarafında bulunan yenilikçi dokunmatik panelden kolayca ses düzeyini ayarlayabilir veya uygulamalar arasındaki geçiş için kısa yollar oluşturabilirsiniz. Ayrıca oyunlarda daha kullanışlı kontroller için makro tuşu olarak da kullanabilirsiniz. Klavye ayrıca USB üzerinden kablolu olarak da kullanılabilir. RGB ile tüm renk tayfı ve çeşitli dinamik aydınlatma efektleri ile klavyenizi tamamen size özgü olacak biçimde tasarlayabilirsiniz.

Pusat K3 Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi

Pusat K3 Pro Mekanik Oyuncu Klavyesi; 104 adet Red Switch mekanik tuş, 18 farklı RGB ışık modu ve 4 farklı gamer ışık modu ile göz alıcı RGB donanımıyla oyun dünyanızı aydınlatır. Pusat K3 Klavyenin alüminyum yapısı dayanıklılık sağlar. Bilek desteği ile yüksek efor gerektiren oyunlarda sizi zorlamaz, konforunuzdan ödün vermenize neden olmaz. Mekanik klavyenin özelleştirebilir tuşları ile standardınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. 5 adet yazılım gerektirmeyen programlanabilir makro tuşu, 4 adet multimedya tuşu ve 4 adet ışık ayar tuşundan oluşur. Tüm tuşlar Anti-Ghosting özelliğindedir. USB bağlantısı ile tüm cihazlara kolaylıkla bağlanabilirsiniz.

Everest KB-MK9 Mekanik Oyuncu Klavyesi

Everest KB-MK9 Mekanik Oyuncu Klavyesi; oyuncuların özel ihtiyaçlarına göre mükemmel bir şekilde ayarlanmış olan RGB Led aydınlatmalı mekanik oyuncu klavyesidir. Optimize edilmiş aktüasyon noktalarına ve güçlü dayanıklılığa sahip olan switch’ler komutlarınızı eskisinden daha hızlı ve daha uzun süre çalıştırmanıza olanak tanır. Tüm işletim sistemleri ile uyumludur. USB ile 1.5 metreye kadar bağlantı sağlayabilirsiniz. Bilek desteği ile uzun süre oyun oynayabilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı gövdeye sahiptir. Her türlü darbeye dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir rahatlık sağlar. Klavyenin üst bölgesinde konumlandırılan multimedya tuşları ile kolaylıkla müziklerinizi kontrol edebilir, diğer kısa yol tuşları ile ofis işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Altec Lansing ALGK8614 Mekanik Oyuncu Klavyesi

Altec Lansing ALGK8614 Mekanik Oyuncu Klavyesi; Rainbow Led aydınlatmaya sahip mekanik oyuncu klavyesidir. Güncellenmiş rainbow ışıklandırma sistemi ile odanızın ambiyansını güçlendirerek tarzına uygun animasyonu farklı ışık kombinasyonları arasından seçmenizi ve kişisel gamer klavyenizi oluşturmanıza yardımcı olur. Klavyenize mükemmel konumlandırılmış bilek desteği ile bileklerinizi yormadan rahat kullanımın tadını çıkarmanızı sağlar. Sağ üst köşe bölgesine konumlandırılmış multimedya tuşları sayesinde müziklerinizi kontrol edebilirsiniz. Analog ses tuşu kaliteli materyaller kullanılarak tasarlanmıştır. Mükemmel görsel bütünlük ve pratik kullanım sağlar.

GamePower Starscream Oyuncu Klavyesi

GamePower Starscream Oyuncu Klavyesi; yeni nesil optik klavye olan GamePower Starscream klavye ile oyununuzu hiç kesintiye uğramadan özel ses, medya, aydınlatma ve makro kontrolleri klavyeden kontrol edebilirsiniz. Toza ve sıvıya dayanıklı tasarımı ile kazalara karşı savunmanıza yardımcı olur ve böylece oyununuz asla yarıda kalmaz. Gamepower optik mekanik switch’ler, oyunun en iyisi olduğunuzdan emin olmak için en yüksek performans ve güvenilir dayanıklılık sunar. Teknolojiden tasarıma kadar üretilen her bir switch tüm gereksinimlerinin karşılandığından emin olmak için 50 milyona kadar tuş basış ömrüyle sunulur. RG ışıklandırma sistemi ortamınızı canlı tutar. Hem minimal bir tasarım hem de güzel estetik bir klavye olan GamePower Starscream güçlü ve dayanıklı alaşımdan üretilmiştir. Alaşımın sertliği kaymaz bir kasa sağlar.

Xtrfy K4 Mekanik Oyuncu Klavyesi

Xtrfy K4 Mekanik Oyuncu Klavyesi; Xtrfy’nin profesyonel düzeydeki klavyesi kırmızı mekanik tuş anahtarından oluşmaktadır. Hafif dokunuş ve daha hızlı çalışma sağlayan bir gamer klavyedir. Altı bölgeli renk özelleştirmesi, çok sayıda arka ışık ve yazım efekti, her tuşun net bir şekilde aydınlatılması için yükseltilmiş DIP ledleri kullanan etkili bir RGB aydınlatmaya sahiptir. Ayarları ve led modlarını anında değiştirerek kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz. En yüksek rekabetçi oyun seviyesinde uzun süreli performans sağlamak üzere üretilmiştir.

RGB%60 Mekanik Oyun Klavyesi

RGB %60 Mekanik Oyun Klavyesi; boyutu masaüstü alanından tasarruf sağlayan ve taşıması kolay olan tam boyutlu klavyenin yalnızca %60’ı kadardır. Yüksek kaliteli kırmızı anahtarlı mekanik klavye, iyi bir dokunuş, hassasiyet ve tepki sağlar. Kırmızı anahtarlı oyun klavyesi yazı yazmak ve oyun oynamak için idealdir. RGB arkadan aydınlatmalı oyun klavyesi, 256 seviyeli PWM’li led ışık ve 18 aydınlatma efektinden oluşmaktadır. FN + Tab tuşu ile çeşitli arka ışık efektleri değiştirilebilir. Güçlü oyun performansı son derece hızlı yanıt veren üst düzey oyunların keyfini çıkarmanıza olanak sağlar. Klavye kolay taşınabilirlik için USB-C kablosuyla birlikte gelir. Kablolu klavye tak çalıştır özelliğindedir, sürücü yazılımı gerekmez.

FELiCON AK33 Mekanik Oyun Klavyesi

FELİCON AK33 Mekanik Oyun Klavyesi; gelişmiş Bluetooth bağlantı teknolojisine sahiptir. Klavyede kablosuz Bluetooth ve kablolu çift mod bulunur. Bluetooth’a bağlanabilir veya kullanım için doğrudan USB kablosu takabilirsiniz. Profesyonel mavi anahtarlı mekanik bir klavyedir. Hassasiyet ve yanıt verme, sesli tıklamalar ve dokunsal geri bildirim sağlar. Duyarlı düğme komutları ofis çalışması ve oyunlar için en iyi seçimdir. FELİCON AK33 mekanik klavye 82 tuşlu bir düzene sahiptir. Kompakt tuş tasarımı yerden büyük ölçüde tasarruf sağlar. Bluetooth ayarları ile bilgisayarlar, cep telefonları ve diğer elektronik cihazlarda kullanılabilir. Arkadan aydınlatmalı oyun klavyesinde 18 adet gökkuşağı led bulunmaktadır ve bu da size görsel şölen yaşatır.

Philips SPK8403 Mekanik Oyuncu Klavyesi

Philips SPK8403 Mekanik Oyuncu Klavyesi; Arka aydınlatmalı, sessiz, yüksek hızlı ve mekanik tuşlarıyla üstün performans sunan Philips oyuncu klavyesi oyun severlere hızlı aktivasyon ve performans için hafif, dokunsal ve tıklanabilir tuşlar sunar. Tüm tuşlar birbirinden bağımsız ve karmaşa olmadan algılanır bu sayede aynı anda kaç tuşa basılırsa basılsın bütün vuruşlar doğru biçimde algılanmış olur. Çok renkli LCD arka aydınlatmaya sahiptir.

Oyuncu Klavyesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Oyuncu klavyesi alırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Klavyenin bilek desteği olmalıdır.
  • Oyun keyfini arttırmak için ışıklandırma önemlidir.
  • Tuş takımı ses düzeyi sizin istediğinize uygun ayarlanabilir olmalıdır.
  • Oynayacağınız oyuna bağlı kablolu veya kablosuz klavye almalısınız.
  • W-A-S-D tuşlarının birbirinden ayrı olması gerekmektedir.
  • Klavye kalitesinin malzemesi klavyenin ömrü açısından önemi büyüktür.
  • Tuş dizilimi ve kullanımı daha kolay olan Q klavye oyunlar için biçilmiş kaftandır.

Oyuncu Klavyesi Oyun İçin Önemli Midir?

Oyuncu klavyesi satın alırken klavyenin uzun ömürlü olması bütçeniz açısından önemlidir. Oyuncular, oyun esnasında yaşadıkları adrenalinden kaynaklı klavyeyi sert bir şekilde kullanabilir bundan dolayı dayanıklılık ve malzeme satın alırken ve oyun esnasında dikkat etmemiz gereken bir olgu olarak karşımıza çıkıyor. Mekanik klavyelerde her bir tuş için ayrı bir switch bulunur, switch’ler normal klavyelere kıyasla 10 kat daha fazla tuş basma imkanına sahip olmaktadır. Oyun içerisindeki efekt ve oyuncuların sesleri, bazı durumlarda kendi ortam sesini önüne geçebilir ama oyuncu klavyesinde oynanan oyunda klavyede bulunan her bir switch sizin geri bildirim almanızı sağlar ve bu da klavye üzerindeki hakimiyetinizi arttırarak oyuna daha adapte olmanıza yardımcı olur. Oyuncu klavyesinde bulunan LED ve RGB ışıklandırmalar sayesinde oyun ilgi çekici hale gelir bu sebeple oyuncu klavyesi oyun için önemlidir.

Eğer koltuğunuzu da değiştirmeyi düşünüyorsanız en iyi oyuncu koltuğu sayfamız ilginizi çekebilir.

Yorum yapın