En İyi Gümüş Markaları

Altın sevmeyenlerin ya da fiyatını yüksek bulanların en çok tercih ettiği değerli madendir gümüş. Bu nedenle altından sonra takı sektörünün en önemli hammaddesidir.  Gümüş üretimi ve gümüş işlemeciliği bu toprakların en eski zanaatlarından biri. Ta Hititlere, Urartulara kadar uzanan gümüş sanatı, günümüzde de popülerliğini koruyor. Özellikle Mardin, Midyat bölgesinde Süryani ustaların, binlerce yıllık, kuşaktan kuşağa aktarılan bilgi ve mahareti sayesinde ve Anadolu’nun dört bir köşesinde yetişen gümüş ustalarının el vermesiyle, modern tasarımların yanı sıra geleneksel özelliklerini de koruyarak var olmaya devam ediyor. Ülkemizde de onlarca en iyi gümüş markası, yüksek kalitede hizmet vererek meraklılarını memnun ediyor.

Telkâri Nedir?

Bir gümüş işleme sanatı olan Telkâri, ince gümüş tellerin birleştirilmesiyle yapılır. Gümüş levhalardan özel bir alet ile kesilen gümüş teller genelde aynı kalınlıkta olacak şekilde kullanılır. Tellerin örülmesiyle oluşturulan telkâri takılar en az iki telle örülür ancak daha fazla sayı da tel de kullanılabilir. Türkiye’de yaygın olarak, Ankara’nın Beypazarı ve Mardin’in Midyat ilçesinde yapılır.

En İyi Gümüş Markaları

Gümüş takı almak için yıllardır kaliteli hizmet sunan markaları araştırarak sizlere sunduk. Aşağıda, gümüş markalarının örnek ürünlerini de listeledik. Bu markaların farklı ürün çeşitlerini de keşfedebilirsiniz.

Mia Vento Kadın Rose Renk Manolya Çiçeği Tutkusu Gümüş Bileklik

mia vento gümüş

Mia Vento markası, merkezi İstanbul’un Avcılar semtinde bulunan, Mia La Vento Elmas Pırlanta Altın ve Gümüş Takı Tasarım San. Tic. Ltd. Şirketi’ne ait. Yüzükten, küpeye, bilekliklerden, kolyelere, bütün takı branşlarında özel koleksiyonlara imza atan Mia Vento markası özellikle altın kaplama gümüş takılarıyla da ilgi görüyor. Mia Vento imzasını taşıyan, altın kaplama Trabzon Hasır Set Modelleri hem işçilik hem de tasarım olarak öne çıkıyor. Fakat biz en iyi gümüş markaları listemiz için Mia Vento markasının en çok satan ve çok beğenilen,  Mia Vento Kadın Rose Renk Manolya Çiçeği Tutkusu Gümüş Bileklik modelini seçtik. Bileklik 925 ayar gümüşten yapılmış. Gümüş üzeri altın kaplama. Beyaz altın, sarı altın ve rose gold olarak üç ayrı renkte üretilmiş. Tasarımı da işçiliği de çok güzel. Kullanıcılar bilekliği çok beğenmiş. Puanlaması 4 yıldız ve üzeri.

Else Silver Markiz Taşlı, Kar Tanesi Gümüş Kolye

else silver

Else Silver, merkezi İstanbul / Fatih’de bulunan Adalı Silver Kuyumculuk San. Tic. Ltd. Şirketi’ne ait bir marka. Else Silver, kadın, erkek, çocuk için her yaşa uygun, kolye, yüzük, küpe, bileklik ve de takı setlerinden oluşan çok zengin koleksiyonlara sahip. Ürünler genellikle 925 ayar gümüşten yapılmış. Gümüş renkli ve altın kaplama olarak üretilen modellerin özellikle tasarımları çok çarpıcı. Else Silver’in kolye ucu olarak kullandığı figürler ve semboller özgün ve yaratıcı. Listemiz için Else Silver kolye koleksiyonundan, Else Silver Markiz taşlı Kar Tanesi Gümüş Kolyeyi seçtik. Gümüş renkte, kar tanesinin kristalize formunu gösteren kolye ucu ve ince zinciri ile çok şık bir tasarımı var. Her kıyafete ve ortama uygun olarak, günlük kullanabileceğiniz bir kolye.

Söğütlü Silver Gümüş Rodyumlu Zirkon Taşlı Kare Yüzük

söğütlü gümüş yüzük

Söğütlü Silver, Mardin / Midyat merkezli, 30 yılı aşkın bir geçmişi olan tescilli bir marka. Ürünlerinde yöresel motifleri ve Osmanlı desenlerini sıklıkla kullanan Söğütlü Silver markası, modern tasarımlarda da çok değerli koleksiyonlara sahip. Söğütlü Silver’dan listemiz için bir kare yüzük seçtik. Söğütlü Silver Gümüş Rodyumlu Zirkon Taşlı Kare Yüzük, 925 ayar gümüşten yapılmış. Yüzüğün kaşı kare, rodyumlu, zirkon taşlı, pırlanta montürlü olarak tasarlanmış. Montür boyutu 9 mm. İlk bakışta tek taş pırlanta baget yüzük gibi duruyor. En çok satan gümüş yüzük markalarından biri. Kullanıcılar ürüne yüksek oranda 5 yıldız vermiş. Çok beğenilen ve övgü alan bir yüzük.

So CHIC Tektaş 5 mm 18 Ayar Beyaz Altın Kaplama Gümüş Küpe

so chic gümüş

So CHIC, mücevher sektöründe 70 yıldır faaliyet gösteren Sezgin Group’a ait bir marka. So CICH, her sezon koleksiyonlarını yeniliyor. So CHICH koleksiyonları 60.000’in üzerinde farklı modele sahip. Ürün yelpazesi çok geniş. Geleneksel gümüş tasarımlarından farklı olarak daha modern çizgileri ürünlerine yansıtıyor. So CHICH markasının yalnız Türkiye’de değil, KKTC ve Azerbaycan’da da mağazaları bulunuyor. So CHICH’den seçtiğimiz takı, bir küpe. So CHIC Tektaş 5 Mm 18 Ayar Beyaz Altın Kaplama Gümüş Küpe, tek taş pırlanta gibi tasarlanmış. 925 ayar gümüş. Beyaz altınla kaplanmış. Taşı zirkon. Taş boyutu 5 mm. Çok şık bir tasarımı var. İster kendiniz isterseniz de arkadaşlarınız için alın. Çok değerli bir hediye olacağından emin olabilirsiniz.

Midyat Gümüş Diyarbakır Hasır Bilezik El İşi Orta Boy 925 Ayar Gümüş

midyat gümüş

Midyat Gümüş, Diyarbakır’da Gazi caddesi, Reha İş Merkezi’nde faaliyet gösteren bir gümüş imalatçısı. Firmanın listemizde yer alma nedeni tasarladığı takıların, son derece şık, kaliteli ve özgün olması. Mavi taşlarla, gümüşün birleşiminden hazırlanmış kolyeler, küpeler gerçekten görülmeye değer. Ülkenin her köşesine ürün gönderiyorlar. Diyarbakır’a gitmenize gerek kalmadan, internetten istediğiniz modeli sipariş edebiliyorsunuz. Biz listemiz için Midyat Gümüş’ten bir hasır bilezik seçtik. Midyat Gümüş Diyarbakır Hasır Bilezik, 925 ayar gümüşten yapılmış. Boyutu çok büyük değil, orta boy olarak tasarlanmış. Hasır bilezik tamamen el yapımı. İşçiliği çok güzel. Kullanıcılar bileziği çok beğenmiş ve 5 yıldız vermiş.

Luna Merdin 925 Ayar Gümüş, Mineli, El Yapımı Şahmeran

luna merdin gümüş

Luna Merdin, bir İstanbul firması. Merkezi İstanbul/Teşvikiye’de. Luna Merdin, özellikle Mezopotamya, Göbekli Tepe gibi arkeolojik kalıntıların bulunduğu yerlerdeki figür ve motiflerden ilham alarak hazırladığı takılarla öne çıkıyor. Özellikle Sümer baş tanrısının adını alan Anu Koleksiyonu’nda çok özgün tasarımlar var. Takılar el işçiliği ile yapılıyor. Luna Merdin’den listemize, Luna Merdin 925 ayar gümüş, mineli, el yapımı şahmeran modelini seçtik. Geleneksel bir figür tasarımı olmakla birlikte son derece modern, şık ve etkileyici bir takı. Fiyatlar yüksek fakat ürünler çok güzel.

Mode Silver Kadın Gümüş Renk İki Sıra Su Yolu Gümüş Bileklik

mode silver

Mode Silver, İstanbul/Bağcılar’da faaliyet gösteren bir şirket. 1950 yılında Malatya’da kurulmuş. Kapalı Çarşı’da da mağazaları var. Üç kuşaktır sektörde hizmet veren Mode Silver markası, geleneksel el işçiliği ile modern tasarımlar üretiyor. Mode Silver Kadın Gümüş Renk İki Sıra Su Yolu Gümüş Bileklik, iki sıra taş olarak dizayn edilmiş. 925 ayar gümüşten yapılmış olan bileklik, son derece sade ve şık. Fiyat olarak ise çok uygun. Kullanıcılar, bilekliği çok beğendiklerini ifade ediyor. Yüksek oranda 5 yıldız almış bir ürün.

Papatya Silver 925 Ayar Gümüş Orjinal Mavi Doğal Opal Taşlı Lotus Kolye

papatya silver

2005 yılında kurulan Papatya Silver, birbirinden şık takıların yanı sıra, el işçiliğiyle yapılmış tespihleri ve gümüş erkek yüzükleriyle de öne çıkan bir marka. Ürünler orijinal ve el işçiliği ile yapılmış. Hem toptan hem de perakende satışı olan Papatya Silver firmasının koleksiyonundan listemize, Papatya Silver 925 Ayar Gümüş Orijinal Mavi Doğal Opal Taşlı Lotus Kolyeyi aldık. Kolye ucu doğal mavi opal taştan, lotus çiçeği olarak tasarlanmış. Zinciri 42 cm uzunluğunda. Özellikle yaz günlerinde, her kıyafetinize uygun olacak şekilde kullanabileceğiniz, çok şık, göz alıcı bir kolye. Fiyat uygun. Hediye olarak da düşünebileceğiniz değerli bir parça.

Sümer Telkâri Fashion Jewelry Kök Yakut Taşlı Damla Telkâri Elişi Gümüş Set

sümer telkari gümüş

Telkâri gümüş işlemeciliğinin merkezlerinden biri olan Mardin’de ve ilçesi Midyat’ta, 15. yüzyıldan beri Süryani ustaların hayat verdiği, birbirinden güzel gümüş takıların satıldığı birçok dükkân görmek mümkün. Sümer Telkâri Fashion Jewelry Mardin’in Midyat ilçesinde faaliyet yürütmekle birlikte aynı zamanda sektörün önde gelen gümüş imalatçılarından biri. Telkâri sanatını yaşatan ve modern tasarımlarla güncelleyen Sümer Telkâri, hem geleneği hem fanteziyi hem de modern çizgileri koleksiyonlarına başarıyla yansıtıyor. Sümer Telkâri’nin gümüş takı koleksiyonundan listemiz için bir set beğendik. Sümer Telkâri Fashion Jewelry Kök Yakut Taşlı Damla Telkâri Elişi Gümüş Set 925 ayar gümüşten yapılmış. Küpe, bileklik, yüzük ve kolyeden oluşan set kök yakut taşlarla süsülenmiş. Satış fiyatı iki bin liranın üzerinde fakat çok şık bir klasik set.

Sviesa Silver Kadın Altın Kaplama Gümüş İtalyan Zincir Kolye

sviesasilver gümüş

Bir İstanbul markası olan Sviesa Silver özellikle altın kaplama gümüş zincirleri ile öne çıkan bir marka. Bu nedenle Sviesa Silver markasının koleksiyonundan listemiz için bir zincir seçtik. Sviesa Silver Kadın Altın Kaplama Gümüş İtalyan Zincir, çok satan ve beğenilen bir takı. Firma, standart ölçüler dışında, müşterinin istediği ölçüye göre de sipariş kabul ediyor. İtalyan yassı zincir olarak anılan bu kolye, 925 ayar gümüşten yapılmış. Rodyumla güçlendirilmiş ve altın kaplama olarak dizayn edilmiş. Kararma sorunu yok. Alerji yapmıyor. Ayrıca sipariş paketinizden, zincirin temizliği ve bakımı için özel bir bez gönderiliyor. Kullanıcı değerlendirmelerinde 5 yıldız çoğunlukta.

Erer Gümüş Marka Toplu Gümüş Halhal

erer gümüş

Merkezi, İstanbul / Kartal’da bulunan Erer Gümüş, 1995 yılından beri sektörde faaliyet yürüten bir gümüş firması. Hem toptan hem de perakende satışı olan Erer Gümüş, gümüş takıların yanı sıra saat satışı da yapıyor. Erer Gümüş, üretimlerinin çoğunu kendi atölyelerinde gerçekleştiriyor. Uygun fiyat konusunda iddialı olan firma, ürünlerinin kalitesine de güveniyor. Erer Gümüş koleksiyonlarından listemiz için Erer Gümüş Toplu Gümüş Halhal tasarımını seçtik. Sıralı küçük toplardan oluşan gümüş halhal, 925 ayar gümüşten yapılmış. Ortasında da bir nazar boncuğu var. Sade ve kibar bir halhal. Sipariş paketinin içinde kendi özel temizleme ve parlatma bezi de var. Kullanıcılar halhalı beğenmiş, yıldızların çoğu dört ve beş arasında yoğunlaşıyor.

Gümüş Takılar Kararır mı?

Geleneksel ya da modern, bin bir çeşitte ve güzellikte gümüş takıların en önemli sıkıntılarından biri de kararma yapması. Beğenerek aldığımız bir gümüş takı bir süre sonra kararmaya başlıyor ve takı kutusunda unutulup gidiyor. Pekiyi onca para verdiğimiz güzelim gümüş takıların kararması önlenebilir mi?

Gümüş takılar, bakım gerektiren takılardır. Zamanla kararabilir. Bu kararmadan kasıt siyahlaşma değil elbette. Aslında gümüşün kararması, dış etkenlerden dolayı gümüşün yüzeyinin, parlaklığını kaybetmesidir. Dıştan kararan gümüşün iç kısmında bir değişim olmaz.

Gümüş Takıların Bakımı ve Saklanması

Gümüşü açık havada bırakmak, kararmasına neden olabilir, bu nedenle gümüş takılarınızı bir jelatine sarıp ya da bir poşet içinde, hava almayacak şekilde saklayabilirsiniz. Eğer gümüş takılarınızı kullanacaksanız, kullanımın ardından, satın alırken size verilen gümüş temizleme bezi ile temizleyip, o şekilde kaldırabilirsiniz. Böylece gümüşleriniz ilk aldığınız gün ki gibi parlak ve canlı kalacaktır.

Eğer gümüşleriniz her şeye rağmen karardı ise de üzülmeyin çünkü her şeyin olduğu gibi bu işin de bir çözümü var. Takılarınızı en yakın bir gümüşçüye götürüp parlattırabilirsiniz. Ustalar takılarınızın bakımını yapacak, rodaj olarak tanımlanan işlemin sonucunda gümüş takılarınız ilk günkü gibi parlak ve canlı görünecektir. Rodaj işlemi on-on beş dakikalık bir iş. Ücreti de öyle sanıldığı gibi yüksek değil. Bakımı yapılan gümüş takılarınızı artık yeniden keyifle kullanabilir, iyi bir muhafazayla, parlaklığını uzun süreler koruyabilirsiniz.

Yorum yapın