En İyi İtalyan Giyim Markaları

Sıraİtalyan MarkasıKuruluş Tarihi
1Armani1975
2Bottega Veneta1966
3Gucci1921
4Missoni1953
5Benetton1965
6Dolce&Gabbana1985
7Prada1913
8Versace1978
9Valentino1960
10Miu Miu1993

Geçmişten günümüze bakıldığında her dönemin modası birbirinden farklıdır. Bu da modanın çok çabuk değiştiğini ve insanların yeni arayışlara girdiğini göstermektedir. Fakat İtalyan modası hemen hemen her dönemde ön plana çıkmıştır. Bunda en önemli faktör İtalyan markalarının kaliteli ve göze hitap eden kıyafet ve aksesuar üretmesidir.

Neden İtalyan Markalar Tercih Ediliyor?

İtalyan modasında her rengin kendine özgü bir anlamı ve hikayesi vardır. Bu durum zamanla bir kültür haline gelmiş ve İtalyan markaları tercih edenler seçimlerini bu anlam ve hikayeye göre belirlemişlerdir. Böylelikle her dönemde moda değişse de, modaya hakim olan ülkeler değişkenlik gösterse de İtalyan modası var olmaya devam etmiştir.

Ayrıca Milano Moda Haftası etkinlikleriyle tü dünyanın dikkatini üzerlerine çekmeyi başarmışlardır. Bu etkinliklerine dünyanın dört bir yanından ünlü modacılar ilgi gösterirken, modayı takip etmeyi seven ve ona göre giyinen insanları da etkilemişlerdir.

Kendilerine özgü hikayeleri, kaliteli kıyafetler üretmeleri ve yaptıkları etkinliklerle İtalyan markası her zaman tercih edilen olmuştur ve edilmeye de devam edecektir.

En İyi İtalyan Giyim Markaları Listesi

Moda, cinsiyet fark etmeksizin herkesin uyum sağlamak istediği bir kavram. İşte bu kavramın merkezlerinden biri olan İtalya’dan çıkan ve global bir hâle gelen en iyi İtalyan giyim markaları…

Kadın erkek farketmeksizin moda herkesin uyum sağlamak ve takip etmek istediği bir alandır. Özellikle İtalyan modası hem erkek hem de kadınlara hitap ettiğinden dolayı çok revaçta olan bir moda stilidir. En iyi İtalyan giyim markalarından bazıları şunlardır;

Armani

Armani

Armani, Giorgio Armani tarafından 1975 tarihinde Milano’da kurulmuş, İtalyan giyim markası denilince akla ilk gelen markalardan birisidir. Ayakkabıdan, aksesuarlara, gömlekten, parfüme kadar çok çeşitli ürün yelpazesine sahip olan Armani, adını en çok erkek takım elbiseleriyle duyurmuştur. Takım elbise üretiminde kullandıkları kalıp, renk ve tarz onları diğer markalardan bir adım öne çıkarmış ve tercih edilir hale getirmiştir.

Bottega Veneta

Bottega Veneta

Bottega Veneta, 1966 yılında kurulan ve ürünlerinde logo kullanmayan tek markadır. Özellikle aksesuar alanında adını duyuran Bottega Veneta çanta denilince ilk akla gelen markalardandır. Ürünlerini gerçek deriden elde ederek birçok insanın ilgisini üzerine toplamayı başarmıştır. Genellikle sade ve zarif ürünler üretmeyi amaçlamış ve başarısını yıllarca korumuştur.

Gucci

gucci

Gucci, 1921 yılında, Guccio Gucci tarafından kurulan bir markadır. İlk kurulduğu tarihte deri cüzdan, deri çanta ve deri kemer gibi ürünler üretirken zamanla birçok farklı kategoride ürünler üretmeye başlamıştır. Günümüzde de gerek ürünlerinin renkleri, gerek kullandıkları mankenler ve sıra dışı kombinleriyle adından söz ettirmeye devam eden Gucci, asıl başarısını diğer tüm markalardan farklı olarak yakalamıştır.

Missoni

Missoni

Missoni, 1953 yılında yeni evli bir çiftin triko mağazası açmasıyla serüvenine başlayan bir markadır. Hem kadın hem de erkek ürünleri üreten Missoni asıl başarısını kadın trikolarıyla yakalamıştır. Aynı zamanda aksesuar ve kozmetik ürün satışları da bulunmakta ve hala moda alanında otoritesini korumaktadır.

Benetton

benetton

Benetton, 1965 yılında kazak satmayı amaçlayan bir mağaza olarak kurulmuş ve zamanla dünya markaları arasına girmeyi başarmıştır. Dünyanın birçok yerinde şubesi bulunan Benetton bu konuda çok hassas davranmakta ve şube kuracağı yerleri iyi seçmektedir. Türkiye’de de mağazası bulunan Benetton, giyimden aksesuara, ev eşyalarından ayakkabıya kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana

Dolca&Gabbana, 1985 yılında Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından kurulmuştur. İtalyan markası denilince şüphesiz ilk akla gelen markalardan birisi Dolce&Gabbana’dır. Ürettikleri ürünler son derece şık ve zarif bir yapıya sahiptir. Türkiye’de özellikle parfüm alanında tanınan bu marka dünyada adından söz ettirmeyi başarmış ve modaya yön veren markalardan biri olmuştur.

Prada

prada

Prada, 1913 yılında Mario Prada tarafından kurulan bir aile şirketidir. Zaman içerisinde aile şirketinden dünyaya açılan bir marka haline gelmiştir. Prada, adının genellikle kadın giyim üzerinden duyurmuşsa da, ayakkabıdan aksesuara, çantadan valize kadar çok çeşitli bir markadır. Türkiye’de şubesi bulunmamasına rağmen, Prada marka ürünleri satın almak isteyenler bu ürünleri Beymen mağazasında bulabilirler.

Versace

Versace

Versace, 1978 yılında Gianni Versace tarafından kurulmuştur. Fakat markanın dünyaya açılması ve adından bu kadar söz ettirmesi, kurucunun kız kardeşi olan Donatella Versace sayesinde olmuştur. İtalyan modasının en lüks ve pahalı markaları arasında yer alan Versace moda severler tarafından sıkı takip edilmekte ve ikon olarak anılmaktadır.

Valentino

Valentino

Valentino, 1960 yılında yılında kurulan bir markadır. Fakat 2012 yılında Katarlı bir şirket tarafından satın alınan marka, artık İtalyan markası değildir. Her ne kadar Katarlılara satılsa da ürünlerinde hala İtalyan esintilerini görmek mümkündür. Giyim, aksesuar ve kozmetik alanlarında ürünleri bulunan Valentino’nun Türkiye’de şubesi bulunmamaktadır. Bu markanın ürününü kullanmak isteyenler Beymen mağazasından satın alabilirler.

Miu Miu

Miu Miu
  • Kuruluş Tarihi: 1993

Prada tarafından kurulan bir şirket olan Miu Miu’nun hedef kitlesi genç kızlar. İsmi Miuccia Prada’nın takma adı olan Miu Miu’dan geliyor. Daha renkli, daha eğlenceli, daha genç tasarımları ile tanınan firma tasarımlarıyla bağlantılı olduğu Prada şirketinden ayrılıyor. Kadınlar için giysi ve aksesuar üreten şirket giderek ismini duyurmaya ve dünyada yayılmaya devam ediyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri Prada gibi büyük ve lüks bir şirkete bağlı olmasına rağmen daha uygun bir fiyat skalası sunuyor olması.

Miu Miu 1993 yılında, Prada tarafından kurulan bir markadır. Klasik Prada markasından ayrılan tasarımları özellikle genç kızlara hitap etmektedir. Daha renkli, daha eğlenceli ve sıra dışı tasarımlarıyla dikkat çeken Miu Miu günden güne adını duyurmaya devam etmektedir. Türkiye’de şubesi bulunmamakla birlikte, bazı ürünleri Beymen’de satışa sunulmaktadır.

Yorum yapın