En İyi Su Geçirmez Bot

Su geçirmez botlar, yağmurlu ve karlı günlerde hem ayak hem de vücut sağlığını koruyan, ayakları ıslanmaktan koruyup kişinin üşütmesini engelleyen, konfor düzeyi yüksek ayakkabılardır. Kış aylarında insan vücudu özellikle grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara çok açık olmaktadır. Böyle bir dönemde giyilen bot su alıp ayaklar ıslanırsa, hastalık riski daha da artmaktadır. Bu sebeple yağmurlu ve karlı günlerde su geçirmez, Waterproof bot kullanmak gerekir.

SıraEn İyi Su Geçirmez Bot Markası
1Greyder
2Scooter
3Adidas
4Lumberjack
5Bulldoer
6Dockers
7Polaris
8Muggo
9Xstep
10Kale
11Kinetix
12Ayakland
13Woggo

En İyi Su Geçirmez Bot Tavsiyeleri

Su geçirmez bot alırken hem erkek hem de kadın botlarında seçenek oldukça fazladır. Bunlar arasından seçim yapmanın en kolay yolu tabi ki, kullanıcı yorumlarıdır. Sizler için kullanıcı yorumları ışığında en çok memnun kalınan ve kullananlardan tarafından tavsiye edilen su geçirmez / Waterproof botları listeledik.

En İyi Su Geçirmez Erkek Bot Önerileri

Kale 304 Hakiki Deri, Yünlü Erkek Botu

Kale 304 Hakiki Deri, Yünlü Erkek Botu, hakiki deriden üretilen, ayakları sıcak tutması için iç yapısında yün bulunan, termo kauçuk tabana sahip bir bottur. Hakiki deri olması ve içinin yünlü olması soğuktan koruduğu gibi sudan da korumaktadır. Kullanıcı yorumlarında büyük övgü alan su geçirmez bot, fiyatına göre oldukça kaliteli ve konforludur.

Muggo M512 Garantili Unisex Motor Postal Bot

Muggo M512 Garantili Unisex Motor Postal Bot, şık görünümüyle dikkat çekmesinin yanında su geçirmeme özelliğine sahip bir bottur. Erkek botu kategorisinde olmasına rağmen hem erkeklerin hem de kadınların kullanımına uygun bir dış görünüşe sahip olan Muggo su geçirmez bot, iç yüzeyinin yünlü olmasından dolayı ayakları sıcak tutan bir yapıya sahiptir.

Muggo M512 Garantili Unisex Motor Postal Bot, kış aylarında hem şıklık hem konfor hem de su geçirmezlik arayanların tercih ettiği bir bottur. Kullanıcı yorumları incelendiğinde, kullananların hemen hemen hepsi Muggo su geçirmez botu tavsiye etmektedir.

Xstep Su ve Soğuk Geçirmez Traking Erkek Bot

Xstep Su ve Soğuk Geçirmez Traking Bot, dış görünümüyle şık bir spor ayakkabıyı andıran, ayakları yormayan ve uzun yürüyüşü sevenler için tasarlanmış bir su geçirmez / Waterproof bottur. İçi yünlü olan Xstep su geçirmez bot, yürüyüş esnasında ayakları sıcak tutmakta ve aynı zamanda ayakların nefes de almasını sağlamaktadır. Özellikle kış aylarında uzun doğa yürüyüşü yapmayı sevenlerin tercih ettiği bir model olan bu bot, kullananlar tarafından önerilmektedir.

Her ne kadar erkek bot kategorisinde yer alsa da, dış görünümü ve rengi sayesinde hem erkeklerin hem de kadınların rahatça kullanabileceği bir bottur. Bu sebeple ayak numarası büyük olan kadınların da tercihidir.

Bulldozer Su Geçirmez Erkek Bot

Bulldozer Erkek Bot, su geçirmez / Waterproof özelliğine sahip, kullananlar tarafından oldukça beğenilen bir dış görünüme sahip, hakiki deri erkek bottur. Hakiki deri olması sebebiyle, su ve soğuğu almazken, ayakların rahat edebilmesi için nefes alıcı özelliğe sahiptir. İç yapısı koku ve teri önleyici yapıya sahip olan Bulldozer bot, kullanıcı yorumlarında tavsiye edilmektedir.

Dış görünüşü oldukça erkeksi duran Bulldozer Bot, özellikle spor giyinmeyi seven erkeklerin kış aylarında vazgeçilmez tercihidir.

Scooter Su Geçirmez Bot

Scooter Su Geçirmez Bot, kış aylarında en çok tercih edilen Waterproof yani su geçirmez özelliğine sahip bottur. Doğal nubuk deriden yapılan Scooter su geçirmez bot, dış görünüşü itibariyle birçok erkeğin tercihidir. Yağmurlu ve karlı günlerde, ıslak zeminden etkilenip kaymaması için, alt tabanı kaymaz bir yapıya sahiptir.

Kullanıcı yorumları ışığında, kullananların çoğunun önerdiği ettiği Scooter su geçirmez bot, uzun yıllardan beri süre gelen kalitesini her geçen gün arttırarak devam ettirmektedir.

Greyder Su Geçirmez Erkek Bot

Greyder Su Geçirmez Erkek Bot, Waterproof yani su geçirmez özelliği ve markasının kalitesinin herkes tarafından bilinmesiyle, uzun yıllardır birçok insanın vazgeçilmez tercihi olmuştur. Hakiki deri ve sıcak tutan iç yüzeyi sayesinde ayaklar hem nefes almakta hem de soğuktan korunmaktadır. Hem günlük kullanımda hem de uzun yürüyüşlerde tercih edilen Greyder su geçirmez bot, dış görünümüyle de oldukça şık bir yapıya sahiptir.

Lumberjack Su Geçirmez Bot

Lumberjack Su Geçirmez Botun kalitesi ve bilinirliği tartışılmaz bir gerçektir. Tüm ayakkabı modellerinde hem görünüş olarak hem de kalite olarak farkını ortaya koyan Lumberjack, waterproof, yani su geçirmez özelliğe sahip bot üretiminde de kaliteyi elden bırakmamaktadır. Şık bir görünüme sahip olan su geçirmez bot, iç yüzeyi sıcak tutan bir yapıya sahiptir. Hem günlük kullanımda hem de uzun doğa yürüyüşlerinde, kamplarda kullanılmaya uygun olan Lumberjack su geçirmez bot, kullananlar tarafından tam not almaktadır.

Adidas Su Geçirmez Erkek Bot

Adidas markasının özellikle spor ayakkabılardaki kalitesi tartışılmaz bir gerçektir. Yıllardır bilinen ve tercih edilen bu markanın su geçirmez, waterproof botları da en az spor ayakkabıları kadar ilgi görmektedir. Adidas su geçirmez bot üretirken yine kendi tarzından vazgeçmemiş; spor ayakkabı görünümünde, şık, oldukça rahat bir bot ortaya çıkartmıştır.

Su geçirmez özelliği ve spor ayakkabısı görünümünde olması nedeniyle, özellikle uzun doğa yürüyüşlerinde tercih edilen Adidas su geçirmez bot, hem kadınların hem de erkeklerin ilgisini çekmiştir.

Dockers Su Geçirmez Erkek Bot

Dockers Su Geçirmez Erkek Bot, oldukça şık görünümünün yanında aynı zamanda konforlu yürüyüş sağlayan, hakiki deriden yapılmış, iç yüzeyi sıcak tutan astarla kaplı, kullananların herkese tavsiye edeceği bir bottur. Waterproof özelliği sayesinde hiçbir şekilde su geçirmeyen Dockers su geçirmez bot, fiyatına göre oldukça kaliteli bir üründür.

Kinetix Su Geçirmez Erkek Bot

Kinetix Su Geçirmez Bot, yıllardır herkes tarafından kullanılan ve kalitesinden ödün vermeyen bir üründür. Kullanıcı yorumları incelendiğinde, kullanıcıların çoğunun tavsiye ettiği Kinetix su geçirmez bot, rahatlığıyla ön plana çıkmıştır. Rahatlığının yanında, şık görünümüyle de dikkat çekmeyi başarmıştır.

Waterproof özelliği sayesinde yağmurlu ve karlı günlerde su almayan Kinetix Erkek Bot, iç yüzeyi sıcak tutan, tabanı ise kaymaz malzemelerden oluşan harika bir üründür.

En İyi Su Geçirmez Kadın Bot Önerileri

Ayakland Su Geçirmez Kadın Bot

Ayakland Kadın Su Geçirmez Bot, tam bir fiyat-performans ürünüdür. Hem bu kadar uygun fiyatlı hem de kaliteli olmasından dolayı birçok kadın tarafından kullanılmaktadır. Kullananıcı yorumlarında en çok tavsiye edilen waterproof özelliğe sahip kadın bot olmuştur.

Ayakland geçirmez kadın bot, 6 cm topuk yüksekliğine sahiptir. Topuklu olmasına rağmen konforlu olan ve iç yüzeyi soğuktan koruyan bir yapıya sahiptir. Her ayak numarasına uygun ölçüleri bulunmaktadır.

Lumberjack Rıver Nub 9Pr Kadın Worker Bot Siyah

Lumberjack markasının yıllardır kalitesini koruması ve kalite arayanlar tarafından tercih edilmesi tartışmasız bir gerçektir. Waterproof özelliği sayesinde su geçirmeyen kadın botları da diğer ürünleri gibi oldukça kalitelidir. Yağmurlu ve karlı günlerde, ayak sağlığını önemseyen, ayaklarının ıslanmasını ve üşümesini istemeyen kadınların tercihi Lumberjack su geçirmez bot olmuştur.

Her ayak numarasına uygun ölçüde stoğu bulunan ve sadelikte şıklığı yakalayan bu bot, kullananıcı yorumlarında en çok tavsiye edilen en iyi su geçirmez bot olma özelliğini taşımaktadır.

Scooter Z5548 Waterproof Günlük Bayan Bot

Yağmurlu ve karlı günlerde her şeyden önce sağlığını düşünen kadınların en çok tercih ettiği ürünlerden birisi olan Scooter kadın su geçirmez bot, kaliteyi ayağınıza giymenize imkan vermektedir. Uygun fiyatına rağmen son derece kalitesi olan bu ürün, kullanan kadınlar tarafından özellikle sıcak tutması ve su geçirmemesinden dolayı tavsiye edilmektedir.

Renk ve numara çeşitliliği sunması, içinin yünlü olması ve kaymaz taban yapısının bulunması, Scooter su geçirmez kadın botu tercih etmek için yeterli olmaktadır.

Polaris 316306.Z Kadın Topuklu Bot

Polaris Su Geçirmez Bot; içi yünlü, tabanı kaymaz malzemeden üretilen, görünümü oldukça şık ve konforlu bir bottur. Topuklu olmasından dolayı özellikle çalışan kadınların tercih ettiği bir üründür. Aynı zamanda kış aylarında, özel davetlerde de kullanılmaya müsaittir.

Kullanıcı yorumlarında en beğenilen özelliklerinden birisi, waterproof yani su geçirmez özelliğidir. Tek dezavantajı, yandan fermuarlı olması sebebiyle, derin su birikintisinde fermuar kısmından su almasıdır.

Muggo Ilkn01 Kadın Çizme

Hem uygun fiyatı hem de kaliteyi arayanların tercih ettiği Muggo su geçirmez botlar, kullanan kadınların favori ürünü olmuştur. Dört farklı renk seçeneğiyle, şık bir görünüme sahip olan bir üründür. Çizme olmasından dolayı, derin su birikintisinde dahi su geçirmez, ayakları her zaman sıcak tutar. Topuklu olması ve şık görünümü sayesinde hemen hemen her zaman kullanılmaya müsaittir.

Greyder 28362 Zn Urban Casual Bot 

Greyder, yıllardır bilinirliğini ve kalitesini kaybetmemiş, ayakkabı denilince akla ilk gelen markalardan olmuştur. Kadınlar için ürettiği, su geçirmez botlar da kış aylarının vazgeçilmez şık ayakkabılarındandır. İçi yünlü ve tabanı kaymaz yapıdan oluşan bu bot, hem şık hem de konforludur. Dış görünümü sayesinde hayatın hemen hemen her alanında kullanılmaya müsaittir.

Birçok renk ve numara çeşitliliği bulunan Greyder su geçirmez botun kullanıcı yorumları incelendiğinde, kullanan kadınların birçoğu tarafından tavsiye edilmektedir.

Woggo Twg 7610 Günlük Içi Termal Kürklü Kadın Bağcıklı Kar Bot 

Hem fiyatı hem şıklığı hem de kalitesiyle kullananları pişman etmeyen, uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanılabilen bir bot olan Woggo, kadınların favori botları arasında yer almaktadır. Renk seçenekleri mevcut olan olan Woggo botların iç yüzeyi yünlü olduğundan dolayı ayakları sıcacık tutar.

Ayağınızda bot değil de spor ayakkabı varmış gibi duran şıklığı sayesinde, günlük kullanıma uygundur. Ayrıca kaymaz alt tabanı sayesinde, yürüme kolaylığı da sunmaktadır.

Su Geçirmez Bot Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Waterproof Özelliği Bulunmalıdır.

Waterproof, su geçirmeyen ayakkabılara verilen bir isimdir. Bot alırken, kış aylarında giyileceği için, waterproof yani su geçirmezlik özelliği çok önemlidir. Her ne kadar şık görünürse görünsün, bir bot su alıyorsa kullanan kişiye çok büyük zararlar verebilir.

  • Ayak anatomisine uygun olmalıdır.

Alınacak olan su geçirmez bot, ayak anatomisine uygun olmalıdır. Ayağı sıkan, kenarlardan vuran ya da küçük-büyük gelen ayakkabılar bir süre sonra ayak sağlığını tehdit etmekte ve ciddi zararlara yol açmaktadır. Bu sebeple içindeyken ayağın rahat ettiği bir bot tercih edilmelidir.

  • Ayağı sıcak tutmalıdır.

Su geçirmez bot alırken botun sıcak tutması çok önemlidir. Bu sebeple botun yapımında kullanılan malzemeleri incelemek ve ayağı sıcak tutacak özelliğe sahip olanı tercih etmek gerekmektedir. Örneğin; deri bot ayağı sıcak tutma konusunda süet botlara göre daha başarılıdır. Botun iç kısmında yünün olması da ayakları sıcak tutacak ve böylece üşümenizi engelleyecektir.

  • Ayaklar nefes almalıdır.

Ayaklar yapısı gereği terlemeye müsaittir. Gün içinde terleyen ayaklarda zamanla mantar ve benzeri hastalıklar oluşabilir. Bunları engellemek için seçilecek olan botun hava alan bir yapıya sahip olması önemlidir. Örneğin; botun iç kısmında kullanılan sentetik yün ayakları terletirken, doğal yün böyle bir soruna yol açmaz.

  • Bot hafif olmalıdır.

Su geçirmez botların geneli yazlık ayakkabılara göre daha ağırdır. Özellikle gün içinde çok ayakta kalınıyorsa ya da uzun saatler bot giyilecekse, botun hafif olması çok önemlidir. Ağır olan botlar bir süre sonra ayağı rahatsız edecek ve kişinin yürümesinde zorluk yaşamasına sebep olacaktır. Bu nedenle bot ayakkabı seçerken bu hususu da dikkat etmeniz ayak sağlığınız için önemlidir.

Yorum yapın