En İyi Araç Kiralama Şirketleri

Araba sahibi olmak elbette ki çok konforlu ancak kentlerin yoğun, sıkışık ve kısıtlı şartlarında, zaman zaman da olsa arabanın bir baş belası olduğunu düşünmediğinizi söyleyebilir misiniz? Park yeri bulmak bir dert…  Otopark fiyatları baş edilir gibi değil. Hele ev kirası öder gibi aylık otopark abonelik ücretlerine ne demeli? Bütün bunlarla bitse yine iyi! Kaskosu, sigortası, vergisi… Tamiri, bakımı, kaza riski… Kaskonun karşıladığı var karşılamadığı var. Hâsılı aracın mı var derdin var. İşte tam bu noktada, araç kiralama hizmeti veren şirketler, günümüz yaşam standartlarında çok önemli bir ihtiyacı karşılıyor.

Araç kiralama hizmeti, lazım olduğunda, insanlara araç kullanmanın sağladığı konforu sunuyor. İstediğiniz marka ve modelde aracı, ihtiyaç duyduğunuz süre zarfında kullanıp iade ederek, kullanmadığınız zamanlarda aracın birçok masraf ve külfetinden kurtulmuş oluyorsunuz. Otopark abonelik ücreti bile bütçenizi önemli ölçüde hafifletecek bir kalem olarak hayatınızdan çıkmış oluyor.

Araç satın almak özellikle Türkiye’de çok maliyetli bir iş. Birçok vatandaş bu yüksek rakamlar nedeniyle bir araç satın almayı hayal bile edemiyor ancak araç kiralama hizmeti her bütçeye uygun olarak belirli zamanlarda araç kullanma imkânı sağlıyor.

Araç kiralama hizmetini yaygın olarak kullanan kurumlar, daha avantajlı olduğunu hesaplayarak, uzun dönemlerde araç satın almak yerine araç kiralamayı tercih ediyorlar.

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Faydaları

Genellikle şirketlerin tercihi olan uzun dönem araç kiralama seçeneği, şirketleri birçok mali yükten ve masraftan kurtarıyor. Araç satın alma maliyetinin yanı sıra, bakımı, sigortası, vergisi gibi ilave birçok masraf kalemi bu maliyeti daha da yükseltiyor. Maliyetler karşılaştırıldığında araç kiralama mali açıdan daha avantajlı rakamlara denk düşüyor.

Uzun dönem araç kiralama, ihtiyacınıza göre araç sayınızı arttırmak veya azaltmak açısından, satın almaya göre yine daha iyi bir seçenek elbette. İşlerinizin azaldığı veya ihtiyacınız olan arabanın türü değiştiğinde kiraladığınız araçların modelini veya sayısını da değiştirebilmek mümkün oluyor.

Uzun dönem araç kiralama fiyat olarak da tabii ki daha avantajlı. Kiraladığınız süreye ve araç sayısına göre daha uygun fiyatlarda anlaşmalar yapma olanağı bulunuyor.

Uzun dönem araç kiralamada istediğiniz zaman bu hizmetten vazgeçebilir ya da ne kadar süreyle araç kiralama yapacağınızı belirleyebilir böylece bu harcama kalemi üzerinde mali kontrolünüzü daha kolay yapabilirsiniz.

En İyi Araç Kiralama Şirketleri

Araç kiralayabileceğiniz en kaliteli hizmeti sunan, birçok şehirde ofisi bulunan ve kaliteli araçlara sahip araç kiralama firmalarını araştırdık.

Türkiye’nin birçok noktasında bu firmalar aracılığıyla kısa veya uzun dönem araç kiralayabilirsiniz.

Avis Rent a Car

avis

Avis Rent a Car, dünyanın ikinci en büyük araç kiralama şirketi. 1946 yılında kurulmuş. Araç kiralayan üyelerine her kiralama başına bonus olarak mil puanı veriyor. Ayrıca Miles and Miles üyelerine özel indirimler uyguluyor. Çok büyük bir araç filosu var. Lüks araç seçeneği çok. Diğer araç kiralama şirketlerine göre fiyatları pahalı. Avis Rent a Car, 160 ülkede 4200 ofis ile 20 milyonu aşkın insana hizmet veriyor. Avis Rent a Car hakkında sayısız değerlendirme ve yorum var. Şikâyet de öyle. Yalnız sadık bir müşteri kitlesi olduğunu da belirtmek lazım. Şirket, üye olanlara özel avantajlar sağlıyor. Kimi kullanıcı şirketi çok güvenilir buluyor, kimi kullanıcı da hizmet akışından memnun olmadığını belirtiyor. Listemize aldık çünkü hakkında en çok yorum yapılan araç kiralama şirketlerinden biri Avis Rent a Car.

Otocar Rental

otocar

Otokar Araç Kiralama, 2005 yılında sektöre girmiş, Kançul Grup’a ait bir firma. Otocar Rental, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında faaliyet gösteren profesyonel araç kiralama şirketleri ile işbirliği yaparak, müşterilerine daha geniş bir yelpazede çözümler üretebiliyor. Araç filosu genç, araçlar yeni modellerden oluşuyor. Araç bakımları düzenli. İster günlük, ister aylık kiralama yapabildiğiniz gibi, yıllık olarak da kiralama yapabiliyorsunuz. Transferler, VIP hizmetleri, şoförlü araç hizmetleri de mevcut. Araç skalası oldukça geniş. Güçlü ve lider araç kiralama şirketlerinden biri. Kendi web sitesi üzerinden araç kiralama yapabiliyorsunuz. Otocar Rental, kullanıcıların beğendiği, memnun kaldığı araç kiralama şirketlerinden biri.

Euronet Car Rental

euronet

1999 yılından bu yana sektörde olan Euronet Araç Kiralama, 7/24 araç kiralayabileceğiniz, geniş bir yelpazede, her türlü ihtiyaca uygun özellikte araç filosu olan bir şirket. Grup seyahatleri için otobüs, minibüs gibi grup aracı veya özel bir gün için limuzin kiralayabilmeniz mümkün. Euronet’in, İstanbul’daki tüm havalimanları başta olmak üzere, Ankara, Antalya, Malatya ve Kayseri havalimanlarında ofisleri bulunuyor. İster havalimanından, isterseniz de şehir içinde herhangi bir noktadan, şirket telefonlarından ofislere ulaşıp kiralama yapabilirsiniz. Şirket aylık kiralamalarda fiyat avantajı da sunuyor. Kullanıcı puanı 5 üzerinden 3. Euronet’i listemize alma sebebimiz, araç kataloğunun çeşitliliği ve fiyat avantajı. Şikâyet sayısı az değil ancak 5 yıldız veren de çok.

Yolcu360

yolcu360

2015 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan Yolcu360, bir araç kiralama platformu. Birçok araç kiralama şirketi ile işbirliği yapan platform, müşterilerine, ihtiyaçlarına en uygun ve en avantajlı fiyatları listeleyerek birçok açıdan fayda sağlıyor. Hem fiyat hem de model karşılaştırması yaparak, tek bir siteden kısa bir araştırma ile arzu ettiğiniz seçeneği kolayca bulabiliyorsunuz. Yolcu360’ın akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bir uygulaması da var. İstediğiniz aracı belirleyip seçtikten sonra konum bilgisi girerek, aracı bulunduğunuz yere isteyebilirsiniz. Yüzlerce farklı aracı ve firmayı hem fiyat hem hizmet olarak karşılaştırma imkânı veren Yolcu360’a kullanıcıların ilgisi büyük.

Rent Go

rentgo

Araç Kiralama sektörünün güçlü firmalarından biri de Rent Go. Tunalar Şirketler Topluluğu’nun bir parçası olan Rent Go, 2007 yılından bu yana araç kiralama hizmeti veriyor. Başta Ankara, İstanbul, İzmir olmak üzere birçok havalimanında ve şehirde 40 şubesi bulunuyor. Araç filosu güçlü ve çeşitli. Van, ekonomi – hatchback, ekonomi – sedan, orta – sedan, Premium – sedan, orta – hatchback, lüx – sedan ve SUV kategorilerinden, ihtiyacınıza uygun bir araç seçeneğini kolayca bulabiliyorsunuz. 1-29 günlük kiralamalarda Miles&Smiles kartınıza mil puanı, Pegasus’un Bol Puan uygulamasına da puan kazanabiliyorsunuz. Rent Go, belediye çalışanlarına da özel indirimler uyguluyor. Rent Go’nun, kendi uygulamasından araç kiralayanlara da %5 indirim yaptığını belirtelim. Kullanıcılar Rent Go’dan aldıkları kiralama hizmetini çoğunlukla olumlu olarak değerlendiriyor.

Central Rent A Car

central

Sektörün bir başka güçlü firması da Central Rent a Car. 2001 yılında kurulan şirketin bugün 8000’in üzerinde araç filosu var. Türkiye’nin ilk yerli, günlük araç kiralama şirketi olan Central Rent a Car, 2019 yılında, Ziraat GSYO bünyesine katıldı. Türkiye’nin 34 ilinde 52 şube ile araç kiralama hizmeti vermeye devam ediyor. Avantajlı bir fiyat politikası var. Araç filosunda lüx araçlardan orta seviyeye kadar her türden araç bulmak mümkün. Central Rent a Car başta Pegasus olmak üzere birçok kuruluşla işbirlikleri yaparak, avantajlı kampanyalar düzenliyor. Örneğin Digiturk çalışanlarına %35 indirim yapıyor. Kullanıcı değerlendirmelerinde olumlu yorumların sayısı olumsuzlara göre daha yüksek.

AVEC Rent A Car

avec

2016 yılında kurulan Avec Rent A Car, Paşalı Grubuna ait bir araç kiralama şirketi. Türkiye’nin farklı yerlerinde 20 ayrı ofisi var. Araç filosu çok çeşitli. Üst segmentler dâhil, her tercihe uygun araba var.  Audi Q7, Audi A3 Cabrio, Audi A6, Volkswagen Passat, Volkswagen Caravella, Seat Arona ve Skoda Karoq, firmanın araç filosunda bulunan araç markalarından bazıları. AVEC Rent a Car, araç filosunda bulunan tüm araçları, 6 aya kadar antibakteriyal hijyen sağlayan, Nano gümüş iyon bakteri temizleme teknolojisi ile dezenfekte ediyor.  Firmanın araçlarında mobil Wi-Fi, çocuk koltuğu gibi hizmetler de bulunuyor. Araç kiralama konusunda AVEC Rent a Car firmasından hizmet alan kullanıcıların yorumları son derece olumlu. Kolay iletişim kurulan ve hızlı reaksiyon veren bir şirket olduğunu söylüyorlar. İstenilen marka ve özellikte aracın geldiğini, araçların temiz ve bakımlı olduğunu belirtiyorlar. Provizyon olarak kredi kartından çekilen paranın içinden eğer varsa, köprü ve otoyol ücretlerini kesip, kalanını eksiksiz ve sorunsuz iade ettiklerini ifade ediyorlar.

Air Rent A Car

2011 yılında sektöre giren Air Rent a Car araç kiralama şirketi hem bireysel hem de kurumsal kiralamaya yönelik hizmet veriyor. Şirket, Türkiye’nin ilk Peugeot bayisi olan Aktif İriyıl Otomotiv İnş. Tur. Tic. Sanayii Ltd. Şti’nin bünyesinde kurulmuş.  Araçları kaskolu. Air Rent a Car’ın filosunda çok güçlü markalara ait araçlar var. Özellikle BMW, Peugeot, Renault, Nissan, Toyota ve Opel markalarının güncel modellerinden istediğinizi kiralayıp, seyahatinizi konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Air Rent a Car araç kiralama şirketinden araç kiralayan kullanıcılar, yorumlarında en çok, firmanın müşterilerine gösterdiği ilgiden ve çözüm odaklı tutumundan duydukları memnuniyeti dile getiriyor. Kullanıcılar arabalardan da memnun. Puanlamaların büyük çoğunluğu 4 yıldızın üstünde. Beş yıldız veren de çok.

Çizgi Rent A Car

çizgi araç kiralama

Çizgi Rent a Car, 7/24 hizmet veren bir araç kiralama şirketi. Çizgi Rent a Car’ı listemize almamızın nedeni fiyat konusunda diğerlerine göre daha uygun olması. Çok az depozito alıyorlar. Arabalar temiz ve bakımlı. Yaygın bir hizmet ağı var. Kiralayacağınız gün sayısını arttırırsanız ekstra indirim uyguluyor. Kurumsal olma iddiasında olan bir firma fakat bu konuda müşterilerinden epey bir şikâyet de almış durumda. Ancak fiyat avantajı birçok şeyi göz ardı etmenize sebep olabiliyor.

EKAR Global Rent a Car

ekar araç kiralama

7/24 araç kiralama hizmeti veren EKAR Global Rent a Car, 16 ülkede, 350 lokasyonda hizmet veren ödüllü bir firma. Araç filosu genç. Bunun bir sonucu olarak da araçlar her açıdan donanımlı, en yeni teknolojilerin bulunduğu araçlar. Firma, İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Mersin, Antalya gibi büyük illerimizin çoğunda havalimanı ve şehir içi dâhil, her yerden araç kiralama imkânı tanıyor. Kredi kartınızdan depozito alıyor. Zaman zaman çeşitli kurumlar ve e ticaret siteleri ile iş birliği yaparak cazip kampanyalar düzenliyor. Kullanıcıların araç kiralama hizmetini çok beğendikleri firmalardan biri Ekar Global Rent a Car. Kullanıcıların büyük çoğunluğu ilk araç kiralamadan sonra, memnun kalıp sürekli Ekar Rent a Car ile çalışmaya devam etmek istediklerini belirtmiş. Sadık bir müşteri kitlesi var. Büyük çoğunluk, Ekar Global Rent a Car’ın araç kiralama hizmetine 5 yıldız vermiş.

Turmobil Araç Kiralama

turmobil

Turmobil araç kiralama şirketi 2007 yılından beri sektörde faaliyet yürütüyor. Başta Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Trabzon olmak üzere Türkiye’nin on bir ayrı şehir merkezinde ve havalimanında şubesi bulunuyor. Araç filosu 2000’in üzerinde ve karavandan tekneye, pek çok kategoride kiralama yapıyor. Firmada elektrikli araçlar da var. Bireysel olarak araç kiralayabileceğiniz gibi, kurumsal olarak da kiralama yapabiliyorsunuz. Havalimanı transferi, şoförlü araç kiralama hizmetleri mevcut. Özellikle tekne ve karavan kiralama hizmeti, karavan veya tekne satın almadan önce bu araçları deneyimlemek isteyenler için önemli bir avantaj. Kullanıcılar Turmobil araç kiralama şirketinin hizmet performansını 4 yıldız ve üzeri olarak değerlendirmiş ancak firmanın taahhütleri ile ilgili şikâyet oranları da düşük değil.

Bu firmalara tek tek bakmanın çok zaman alacağını düşünüyorsanız Enuygun araç kiralama gibi firmaların tekliflerini tek ekranda görmenizi sağlayacak servisler de var. Dilerseniz bu siteler sayesinde firma karşılaştırma aşamasında zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Yorum yapın