En İyi Elektrikli Isıtıcı

Elektrikli ısıtıcı; soğuk havalarda kullanılan, taşınması kolay, birçok farklı boyut ve forma sahip olan elektronik alettir. Bulunduğu ortamı ısıtan ve sıcaklığını koruyan elektrikli ısıtıcılar kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

En İyi Elektrikli Isıtıcı Markaları ve Önerileri

SıraElektrikli Isıtıcı
1Kumtel LX-6331 2000 W Fanlı Isıtıcı
2Kumtel Ex-23 Ecoray 2300 W Duvar Tipi Infrared Isıtıcı
3Raks PF 20 2000 Watt Fanlı Isıtıcı
4Luxell HC-2947 2500 W Konvektör Isıtıcı Siyah
5Ufo Micatronic 2400 W İnfrared Isıtıcı
6Goldsun Nova GSN20 2000 W Infrared Isıtıcı Siyah
7İvigo EPK4590E25B 2500 W Konvektör Isıtıcı
8Awox Hotwind AWX 0152 Fanlı Isıtıcı
9Nobo NFK4T 20 Front 2000 W Konvektör Isıtıcı
10Minisan Dolphin DP1200 1200 W Quartz Isıtıcı
11Şamdan Quartz Isıtıcı
12Beko BRI 9MD 2000 9 Dilim 2000 W Yağlı Radyatör

En İyi Elektrikli Isıtıcı Tavsiyesi

Soğuk günlerde bulunduğunuz ortamı ısıtacak en iyi elektrikli ısıtıcıları, kullanıcı yorumları ışığında sizler için derledik. Kullananların en çok beğendiği ve tavsiye ettiği en iyi elektrikli ısıtıcı önerileri;

Kumtel LX-6331 2000 W Fanlı Isıtıcı

Kumtel fanlı ısıtıcı; sıcak hava üfleyerek bulunduğu ortamı ısıtan, diğer ısıtıcılara göre daha güvenli bir ısıtıcıdır. Hem ofis hem de ev kullanımı için uygun olan Kumtel fanlı ısıtıcı, geniş alanları dahi ısıtma da oldukça başarılıdır. Cihazın üretiminde kaliteli parçaların kullanılması, dayanıklılığını arttırmakta ve dışarıdan darbe dahi alsa etkilenmemektedir. Böylece cihazın kullanım ömrü uzamaktadır. 

Kumtel fanlı ısıtıcı, oldukça hafif ve ergonomik bir yapıya sahiptir. Kolay taşınan bu ısıtıcı, istenilen yere taşınabilir.  En önemli özelliği devrilme durumunda, cihazın işlevini otomatik olarak durdurmasıdır. Böylece hem kullanılan alan için hem de evcil hayvan ve çocuklar için gayet güvenilirdir. Ayrıca daha az enerji tüketerek tasarruf sağlayan, cebinizin dostu bir elektrikli ısıtıcıdır.

Kumtel Ex-23 Ecoray 2300 W Duvar Tipi Infrared Isıtıcı

Kumtel Duvar Tipi İnfrared Isıtıcı; enerji tasarrufu yapan son derece ekonomik bir üründür. Fiyat-performans açısından son derece uygun olan bu ısıtıcı fazla yer kaplamaz ve zarif bir görünüme sahiptir. Her yere kolayca taşınabilir bu sebeple oda ya da mekan değişikliğinde sorun çıkarmamaktadır. Aynı zamanda duvar sabitleyici aparatları da mevcuttur. Böylelikle isterseniz duvarın herhangi bir köşesine sabitleyip bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Kumtel Duvar Tipi İnfrared Isıtıcıyı iç mekanlarda kullanabileceğiniz gibi dış mekanlarda da kullanabilirsiniz. Dış mekanlarda ışık sayesinde ısıyı geri iletir ve etrafını çok kolay bir şekilde ısıtır. Aynı zamanda yağmura ve dış darbelere de dayanıklıdır. Uzun yıllar boyunca, herhangi bir arızası olmadan kullanım imkanı sağlamaktadır.

Raks PF 20 2000 Watt Fanlı Isıtıcı

Raks Fanlı Isıtıcı, üfleme özelliği sayesinde bulunduğu ortamı ısıtan ve çok az enerji harcayan son derece kullanışlı, ergonomik yapıya sahip bir elektrikli ısıtıcıdır. Birçok elektrikli ısıtıcıya kıyasla daha güvenilir olan Raks Fanlı Isıtıcı aynı zamanda küçük bir yapıya sahip olduğundan istenilen yere kolayca taşınabilmektedir. Genellikle iç mekan ısıtmalarında başarılı olup dış mekan kullanımında aynı verimi vermemektedir. Bu sebeple iç mekanlarda kullanımda daha yüksek verim alınacaktır.

Luxell HC-2947 2500 W Konvektör Isıtıcı Siyah

Luxell Konvektör Isıtıcı; 2500 Watt gücünde, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılan ve her iki mekanda da maksimum verimi sağlayan, ekonomik bütçe dostu bir elektrikli konvektör ısıtıcıdır. Şık bir görünüme sahip olmasının yanında dayanıklı malzemelerden üretilmiş olup dış darbelere karşı dayanıklıdır. Minimum enerji tüketimi ile maksimum verimliliği amaçlamakta olan bu ürün iç mekanda 28 metre, dış mekanda ise 22 metreye kadar sıcaklığını yayabilir.

Duvara monte etmek için duvar aparatları bulunmaktadır. Böylece zeminde kullanmak istemeyen ya da yeri çok dar olan kişiler rahatlıkla duvara monte ederek kullanabilirler. İki kademeli ısı ayarı bulunmakta olup istenilen dereceye getirilebilir.

Ufo Micatronic 2400 W İnfrared Isıtıcı

Ufo Micatronik Isıtıcı, son derece kaliteli ve sağlıklı ısı ve ışık yayan bir elektrikli ısıtıcıdır. Ufo markasının kalitesi yıllardan beri bilinmekte ve birçok kişi tarafından hem kalite hem de performans açısından tercih edilmektedir. Ufo ısı ve ışığının sağlıklı olduğu ve birçok faydasının olduğu araştırmalar sonucu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Örneğin deri altında kan dolaşımını hızlandırarak kanı temizler ve dokuları yeniler.

Bu kadar kalitesine rağmen son derece az enerji yakan Ufo Micatronik elektrikli ısıtıcı tam olarak bütçe dostudur. Sadece 2400 Watt güç ile çalışmaktadır. Hem iç hem de dış mekanizmasında kullanılan ürünler son derece kaliteli olduğundan dolayı bu ürünü herhangi bir yıpranma ya da bozulma olmadan uzun yıllar kullanabilirsiniz. Devrilme emniyeti bulunmaktadır. Böylece, herhangi bir sebepten dolayı devrilen ufo kendiliğinden kapanır ve olası yangın ya da yanma riskini ortadan kaldırır.

Goldsun Nova GSN20 2000 W Infrared Isıtıcı Siyah

Goldsun Isıtıcı; çok hızlı bir şekilde bulunduğu ortamı ısıtma özelliğine sahiptir. Genellikle iç mekanlarda kullanılan bu ürünün en önemli özelliklerden birisi devrilme emniyetinin bulunmasıdır. Bu özelliği sayesinde, herhangi bir sebeple devrilen ve yere düşen Goldsun ısıtıcı anında kapanacak ve etrafa vereceği olası zararları engelleyecektir.

Küçük ve ergonomik yapısı sayesinde hem şık hem de istenilen yere taşınma kolaylığı sağlayan bir üründür. Yapımında kullanılan malzemeler son derece kaliteli malzemeler olduğundan dolayı, uzun yıllar boyunca hem arızalanmadan hem de herhangi bir hasar görmeden kullanılabilir. Ayrıca yaktığı enerji sayesinde tam bir bütçe dostudur.

İvigo EPK4590E25B 2500 W Konvektör Isıtıcı

İvigo konvektör ısıtıcı; dış görünüşü ile şık olan aynı zamanda bulunduğu ortamı çok iyi ısıtan, kış aylarında insanların vazgeçilmezi bir elektrikli ısıtıcıdır. En önemli özelliği zamanlayıcısının bulunmasıdır. Özellikle gece uyuduktan sonra açık kalması istenmiyorsa zamanlayıcı özelliği sayesinde istenilen saatte kendi kendine kapanmaktadır. Böylece hem enerji tasarrufu yapmakta hem de büyük rahatlık sağlamaktadır.

Yapımında kullanılan malzeme ve boyada herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Son derece sıcak ve sağlıklı bir ortam imkanı sağlayan İvigo Konvektör Isıtıcı hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur.

Awox Hotwind AWX 0152 Fanlı Isıtıcı

Avox Fanlı Isıtıcı; bulunduğu ortamı üfleme sayesinde ısıtan ve diğer elektrikli ısıtıcılara göre çok daha güvenli olan bir ısıtıcıdır. Fiyat-performans açısından tercih edilebilir ürünler arasında yer almaktadır. Devrilme emniyeti bulunmakta ve herhangi bir sebepten dolayı devrilip yere düştüğünde, kendiliğinden kapanmaktadır.

En önemli özelliklerinden birisi, otomatik kapanma özelliğidir. Dilediğiniz zaman bu ayarı aktif hale getirip, ortam yeterince ısındığında Avox Isıtıcının otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Hem iç hem de dış aksamı kaliteli malzemeden üretilmiş olup uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Genellikle iç mekan ısıtımında kullanılmaktadır.

Nobo NFK4T 20 Front 2000 W Konvektör Isıtıcı

Nobo Konvektör Isıtıcı; genellikle iç mekan ısıtmalarında kullanılan, az enerji yakarak çok verim sağlayan ve şık bir görünüme sahip olan bir ısıtıcıdır. Ergonomik yapısı sayesinde istenilen yere kolaylıkla taşınabilir hem oda hem de mekan değişikliği yapılabilir. Genellikle elektrik faturasını düşünüp daha ekonomik bir ürün arayanların tercih ettiği ısıtıcıdır.

Minisan Dolphin DP1200 1200 W Quartz Isıtıcı

Minisan Isıtıcı; enerji tasarrufu sağlayan ve genelde iç mekan ısıtmalarında başarılı olan, şık ve küçük bir elektrikli ısıtıcıdır. Küçük olmasından dolayı taşıma rahatlığı sağlar ve hem oda hem de mekan değişikliğinde rahatça taşınabilir. Ayrıca çok az enerji harcayarak en yüksek verimliliği de sağlamaktadır.

Devrilme emniyeti özelliği bulunmakta ve herhangi bir sebepten dolayı yere devrilip düştüğünde otomatik olarak kapanmaktadır. Böylece hem yangın riskini hem de bir canlının üstüne düştüğünde yanma riskini ortadan kaldırmaktadır.

Şamdan 3009 2750 W Quartz Isıtıcı

Şamdan Elektrikli Isıtıcı; halojen ısıtma sistemine sahip, ortamın ısısını kontrol edip yeterli sıcaklığa ulaştığında otomatik kapanan, şık bir dış görünüşe sahip elektrikli ısıtıcıdır. Düşük enerji kullanımı, tercih edilirliğini arttırmaktadır. İç mekanlarda kullanımı daha uygun olan ve devrilme emniyetine sahip kaliteli bir üründür.

Beko BRI 9MD 2000 9 Dilim 2000 W Yağlı Radyatör

Beko Yağlı Radyatör; tekerlekli forma sahip, dış görünüşü kaloriferi andıran, özellikle büyük iç mekanlarda kullanılan ve kullanıldığı alanı güzelce ısıtan, kaliteli ve kullananların memnun kaldığı bir ısıtıcıdır. 3 sıcaklık kademesi bulunmakta ve ortamın sıcaklığına göre bu sıcaklık ayarları kullanılmaktadır. Dilerseniz en kısık ayarda sürekli yakarak hem enerji harcama hem de verim alma konusunda tasarruf edebilirsiniz.

Diğer elektrikli ısıtıcılara göre daha güvenilir bir yapıya sahiptir. Yangına sebep olma gibi bir riski bulunmamakta ve evinde evcil hayvanı ya da küçük çocuğu bulunanların da gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir üründür.

Elektrikli Isıtıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kullanımıza uygun elektrikli ısıtıcıyı seçmelisiniz.

Elektrikli ısıtıcılar hem iç mekan hem de dış mekan ısıtmalarında kullanılmaktadır. Dış mekanda kullanılacak olan elektrikli ısıtıcıyı seçerken, infrared ısıtıcıyı seçmeniz önerilmektedir. İnfrared ısıtıcılar, sıcaklığı ışık yoluyla iletip dış mekanda belli alanları ısıtmaktadır.

İç mekan ısıtıcılarında ise seçenek çok daha fazla olup kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre bir seçim yapmalısınız.

  • Elektrikli ısıtıcının riskli durumlarda kapanma özelliği olmalıdır.

Elektrikli ısıtıcılardaki en büyük risk, ısıtıcının devrilmesidir. Zeminden kaynaklı devrilmelerin yaşanma ihtimalinin yanında evcil hayvanların ya da çocukların çarpması sonucu da ısıtıcılar devrilebilir. Buradaki risk, devrilme sonrasında ısıtıcı otomatik olarak kapanmazsa, alandaki eşyaların yanması ve sonucunda yangına sebep olmasıdır. Bu sebeple elektrikli ısıtıcı seçimi yaparken, devrilme anında otomatik olarak kapanma özelliği bulunan ısıtıcının seçilmesi çok önemlidir.

  • Elektrikli ısıtıcının enerji tüketimi dikkate alınmalıdır.

Elektrikli ısıtıcı seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken bir diğer husus da çalışırken ne kadar enerji tükettiğidir. Isıtıcının hem az enerji tüketip hem de maksimum verimliliği sağlaması önemlidir. Bu sebeple seçim yaparken enerji tüketimine ve sonucunda bulunduğu alanı ısıtma verimliliğine dikkat edilmeli, buna göre seçim yapılmalıdır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da , bazı ısıtıcılar az enerji tüketir gibi görünse de, ısıtmada verimliliği yakalayamaz. Böylece yine çok fazla enerji tüketimine sebep olur.

Daha fazla:

Yorum yapın