En İyi Tost Makinesi

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri

SıraTost MakinesiPişirme YüzeyiEditör Puanı
1Karaca Biogranit Izgara ve Tost Makinesi Granit10/10
2Tefal Gourmet Minute Tost MakinesiAlüminyum Döküm10/10
3Homend Toastbuster Tost MakinesiDöküm10/9.9
4Vestel Sefa Tost MakinesiGranit10/9.9
5Korkmaz Tostkolik Rosagold Tost MakinesiAlüminyum Döküm10/9.9
6Arçelik Resital Tost MakinesiDöküm10/9.8
7Bosch Tost MakinesiAlüminyum Döküm10/9.8
8Fakir Taste N Joy Tost MakinesiGranit10/9.8
9Arnica Tostit Maxi Granit Rose Izgaralı Tost MakinesiGranit10/9.7
10Emsan Magic Pro Granit Izgara Tost MakinesiGranit10/9.7
11Beko BKK Tost MakinesiGranit10/9.7
12GoldMaster Tost Izgara Waffle Sandviç Makinesi Alüminyum Döküm10/9.6
13Sinbo Tost MakinesiTeflon10/9.6
14Arzum Grandia Izgara ve Tost MakinesiGranit10/9.5
15Grundig Izgara ve Tost Makinesi QuantCoat Kaplama10/9.5
16Bernardo Tost MakinesiGranit10/9.5
17Schafer Grill Haus Tost MakinesiÖzel Kaplama10/9.4
18King Tost MakinesiGranit10/9.4
19Lider Tost MakinesiDemir Döküm10/9.3
20Awox Tost MakinesiTeflon10/9.3
21Dökümix Döküm Tost MakinesiDöküm10/9.2

Karaca Biogranit Izgara ve Tost Makinesi Inox, 2000W

Karaca Biogranit Izgara ve Tost Makinesi; doğal granit malzemeden yapılmış olan ızgarasıyla dikkat çekmekte ve daha sağlıklı bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Izgara genişliği oldukça ideal olan Karaca Izgara ve Tost Makinesi’nde, tek seferde 4 tane tost yapma şansı bulunmaktadır. Kalabalık aileler için pratiklik sağlayacak olan bu özellik sayesinde herkesin tostu aynı anda hazır olur.

Karaca Biogranit Izgara ve Tost Makinesi; yanmaz ve yapışmaz yüzeye sahiptir. Bu sayede yumurtalı ekmek ya da kullanacağınız herhangi bir sosla hazırlayacağınız tostlarınız ızgaraya yapışmadan kolayca pişer ve yemeye hazır hale gelir. Ayrıca 180 derece açılması sayesinde tost makinesini ızgara olarak kullanabilirsiniz. Barbekü keyfi de yaşatan Karaca Izgara ve Tost Makinesi mutfakta en büyük yardımcınız olacaktır. Ayrıca dik durma özelliği sayesinde mutfakta yer kaplamadan saklayabilir ve yer tasarrufu yapabilirsiniz. Pişirme ızgaraları kolayca çıkarılıp hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur.

Tefal Gourmet Minute 2000 W Tost Makinesi

Tefal Gourmet Minute Tost Makinesi; paslanmaz çelikten elde edilen ve bu sayede uzun ömürlü kullanım imkanı sağlayan bir tost makinesidir. Geniş haznesi sayesinde aynı anda 4 adet tost yapma kapasitesine sahiptir. Böylece kalabalık ailelerde ya da kahvaltı davetlerinde herkesin tostu aynı anda hazır olacaktır. Izgarası döküm alüminyum kaplama olup yanmaz ve yapışmaz özelliğe sahiptir. Bu plakalar kolayca çıkarılıp ister elde ister bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olduğundan dolayı temizlenmesi çok kolaydır.

Tefal Gourmet Minute Tost Makinesi; 5 farklı ısı derecesine sahip olup yiyeceklerin istenilen ve gereken ısıda pişmesini sağlayarak daha lezzetli olmasında katkı sağlar. Ayrıca kilitleme özelliği sayesinde de yapacağınız tostun ya da pişireceğiniz yiyeceğin bastırılarak ve sıkıştırılarak yapılması gerekiyorsa, sizin güç uygulamanıza gerek kalmadan bu işlem yapılabilmektedir. Zamanlayıcı sayesinde hangi yiyeceğin kaç dakika pişmesini istiyorsanız belirleyip başında beklemenize gerek kalmayacaktır. Süre dolduğunda tost makinesi sizi sesli şekilde uyarır ve yiyeceğinizin hazır olduğunu belirtir.

Bunların yanında pişirme ızgarası 180 derece açılabildiğinden dolayı, Tefal Gourmet Minute Tost Makinesini barbekü gibi kullanıp istediğiniz eti pişirebilir ya da pişmiş olan yiyeceklerinizi ısıtarak evde pratiklik sağlayabilirsiniz.

Homend Toastbuster 1330h Bulut Kremi Tost Makinesi

Homend Toastbuster Tost Makinesi; tek seferde 6 adet tost yapma kapasiteli ve şık bir görünüme sahip olan bir tost makinesidir. Tek seferde 6 adet tost yapma kapasitesi, kalabalık sofraları hazırlarken sizlere kolaylık sağlayacaktır. Yanmaz ve yapışmaz plakaya sahip olduğundan dolayı istediğiniz her şeyi bu tost makinesinde pişirebilir ya da ısıtabilirsiniz. Akan soslar ya da malzemeler asla yapışmayacaktır.

Homend Toastbuster Tost Makinesi; 4 farklı ısı ayarına sahiptir. Böylece her yiyecek için farklı ısı ayarı seçebilir ve doğru ısı ile daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz. Şık görünümüyle mutfağınıza yakışacak olan Homend Tost Makinesi, aynı zamanda 180 derece açılarak ızgara keyfi yaşamanızı da sağlar. Sucuk, köfte, tavuk gibi et çeşitlerini ızgara yapabilir ve afiyetle yiyebilirsiniz.

Vestel Sefa 7000 S 1800 W Tost Makinesi

Vestel Sefa Tost Makinesi; aynı anda 6 adet tost yapabilme kapasitesine sahip, şık görünümlü bir tost makinesidir. Aynı anda 6 adet tost yapması, kalabalık ortamda tost hazırlarken büyük kolaylık sağlamaktadır. Ergonomik bir yapıya sahip olan Vestel tost makinesi, dik şekilde durarak mutfakta yer tasarrufunu da sağlamaktadır. 3 farklı ısı ayarı bulunmaktadır böylece her yiyeceğe özel farklı ısı derecesi ayarlayabilir ve yiyeceklerin daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz.

Vestel Sefa Tost Makinesi; granit plakalara sahiptir ve bu plakalar tost makinesinden kolayca ayrılabilmektedir. Hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olduğundan dolayı temizliği de son derece kolaydır. Yiyeceklerin basınç uygulanarak pişmesini isterseniz, ayarlanabilir yükseklik özelliğinden faydalanabilir ve dilediğiniz kadar basınç uygulayabilirsiniz. Basınç altında pişen tostlar çok daha lezzetli olacaktır.

Ayrıca 180 derece açılma özelliği sayesinde sadece tost makinesi olarak değil aynı zamanda ızgara olarak da kullanabilir ve et ürünlerini rahatlıkla pişirebilir ya da ısıtabilirsiniz.

Korkmaz Tostkolik Rosagold Tost Makinesi

Korkmaz Tostkolik Tost Makinesi; aynı anda 4 adet tost yapma kapasitelidir. Rengi oldukça şık olan ve mutfakta güzel bir görünüme sahip olan Korkmaz tost makinesi, PTFE kaplama plakalara sahiptir. Yanmaz ve yapışmaz özellikte olan bu plakalar aynı zamanda tost makinesinden kolayca ayrılıp temizlenme özelliğine de sahiptir. En önemli özelliklerinden birisi, üzerinde biriken yağı toplayan haznesi ve 2 adet yağdanlığının bulunmasıdır. Böylece biriken yağlar kolayca tost makinesinden temizlenebilmektedir.

Korkmaz Tostkolik Tost Makinesinin ısı kontrolü sayesinde her yiyecek için farklı ve o yiyeceğe uygun olan ısıyı ayarlama şansınız bulunmaktadır. Böylece doğru ayarda pişmiş ve çok daha lezzetli yiyecekler elde etme şansınız bulunmaktadır. 180 derece açılan kapağı ve kızartma özelliği sayesinde tost ve benzeri yiyeceklerin dışında et ve tavuk ürünlerini de pişirebilir, kendinize ızgara keyfi yaşatabilirsiniz.

Arçelik TM 6046 CK Resital 2400 W Kırmızı Tost Makinesi

Arçelik Tost Makinesi; 6 adet tostu aynı anda yapabilme kapasitesine sahip, kalabalık gruplara hazırlanacak olan kahvaltı masalarında büyük kolaylık sağlayan bir tost makinesidir. Teflon kaplı döküm plakaları ve paslanmaz çelikten yapılmış dış yüzeyi sayesinde uzun yıllar çizilmeden ve zedelenmeden kullanılabilir. Bu özelliği sayesinde bütçenize dost olan bu tost makinesi aynı zamanda ergonomik yapısı sayesinde mutfak tezgahında ya da dolabında rahatlıkla muhafaza edilebilir.

Arçelik Tost Makinesi; dört farklı ısı kademesine sahiptir. Hangi yiyeceğin hangi ısıda pişmesini istiyorsanız kolaylıkla ayarlayabilir ve daha lezzetli tost ve diğer yiyecekleri elde edebilirsiniz. 180 derece açılma ve pişirme yanında kızartma özelliği de bulunduğundan dolayı ızgara şeklinde kullanabilir; et, tavuk türlerini pişirebilirsiniz.

Bosch TFB4402V 1800 W Tost Makinesi

Bosch Tost Makinesi; aynı anda altı adet tost yapma kapasitesine ve şık bir görünüme sahip olan bir tost makinesidir. İçerisinde bulunan plakaları yanmaz ve yapışmaz özellikte olduğundan dolayı her türlü yiyecek için rahatlıkla Bosch tost makinesi kullanılabilir. Yağ toplama haznesi bulunduğundan dolayı, içerisinde biriken yağlar plakadan kolaylıkla temizlenebilirken aynı zamanda plakalar tost makinesinden ayrılarak hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanabilir ve böylece tam bir temizlik imkanı sunar.

5 farklı ısı ayarı bulunan Bosch tost makinesi, istediğiniz yiyeceği istediğiniz sıcaklık ayarında pişirebilmenize olanak sağlamaktadır. Böylece doğru ısıda pişen yiyecekler daha lezzetli ve daha sağlıklı olmaktadır. Dilerseniz tost makinesinin üst kapağını açıp 180 derecelik bir açı oluşturarak ızgara şeklinde de kullanabilir ve barbekü keyfi yaşayabilirsiniz.

Ayrıca dik saklanma özelliği de bulunanan Bosch tost makinesi, mutfağınızda tezgah üstünde ya da mutfak dolabında rahatlıkla saklanır ve yer kaplamaz.

Fakir Taste N Joy Tost Makinesi Violet

Fakir Tost Makinesi; aynı anda altı adet tost yapabilme genişliğinde olan ve işleri oldukça kolaylaştıran kaliteli ve şık bir tost makinesidir. Plakları granit olan ve yanmaz-yapışmaz özelliğe sahiptir. Aynı zamanda çıkarılıp elde ya da bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur.

2000 Wolt enerji ile çalışan Fakir Tost Makinesi’nin farklı ısıtma dereceleri bulunmaktadır. Farklı ısıtma dereceleri sayesinde yiyecekler istenilen ve doğru ısıda pişip daha lezzetli hale gelmektedir. Ayrıca üst kapağını açıp alt plakayı ızgara olarak kullanabilir, et ve tavuk ürünlerini pişirebilirsiniz.

Arnica Tostit Maxi Granit Rose Izgaralı Tost Makinesi

Arnica Tost Makinesi; altı adet tostu aynı anda yapabilme kapasitesine sahip olan bir tost makinesidir. 2000 Watt enerjiyle, yüksek performansta çalışarak en verimli kullanma imkanını sunmaktadır. Paslanmaz çelikten elde edilen bu tost makinesi uzun yıllar boyunca çizilmeden ve yıpranmadan kullanılabilir.

5 farklı ısı derecesi bulunmakta olup yiyeceklerin doğru ısıda pişmesine olanak sağlamaktadır. Böylece yiyecekler daha lezzetli ve doğru ayarda pişmektedir. 180 derece açılabilir özelliği ile sadece tost makinesi olarak değil, aynı zamanda ızgara olarak da kullanılmaya uygundur. Izgara özelliği sayesinde pişmiş olan etlerini ısıtabilir ya da çiğ olan et ve tavuk ürünlerinizi burada pişirip yiyebilirsiniz.

Emsan Magic Pro Granit Izgara Tost Makinesi

Emsan Tost Makinesi; altı adet tost yapma kapasitesine sahip olan, kaliteli ve bütçe dostu olan bir tost makinesidir. Yanmaz ve yapışmaz granitten elde edilmiş iki adet plakadan oluşmaktadır. Bu plakalar istenildiği zaman tost makinesinden kolaylıkla çıkarılabilmekte ve yıkanabilmektedir.

Emsan Tost Makinesinin 3 adet ısı derecesi bulunmaktadır. Bu sayede her yiyecek için ne kadar ısıtılaması ya da ne derece pişmesi isteniyorsa, ısı derecesi kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Böylece daha doğru ısıda pişen yiyecekler daha lezzetli olmaktadır.

Emsan Tost Makinesi’nin üst kısmı 180 derece açılabilmekte ve böylece tost makinesi dışında ayrıca ızgara olarak da kullanılabilmektedir. Dilediğiniz gibi et ve tavuk ürünlerinizi pişirebilir ve ızgara keyfi yaşayabilirsiniz.

Beko BKK 2296 TG 2000 W Tost Makinesi

Beko Tost Makinesi; dört farklı ısı derecesi bulunan ve her yiyecek için farklı ısı derecesi ayarlanabilen bir tost makinesidir. Aynı anda 6 adet tost yapma imkanı bulunan Beko tost makinesi, kalabalık gruplara tost ya da benzeri yiyecekler yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.

Beko Tost Makinesinde bulunan plakalar quantech teknoloji sayesinde aşınmaya karşı 7 kat daha dayanıklıdır. Böylece kullanım ömrü uzun olan Beko Tost Makinesinin, aynı zamanda yağ haznesi de bulunmaktadır. Biriken yağlar bu haznede toplandığından dolayı temizlemek çok daha kolay olacaktır.

Çift taraflı kullanılabilen bu plakalar aynı zamanda üst kısmı açıldığında ızgara olarak da kullanabilecektir. Kızartma özelliği sayesinde et ve tavuk ürünlerini istediğiniz gibi pişirebilirsiniz.

GoldMaster Trimax Mini Tost Izgara Waffle Sandviç Makinesi

Goldmaster Tost Makinesi; klasik tost makinesinin dışında waffle yapmaya yarayan bir tost makinesidir. Rakiplerinden ayrılan en önemli özelliği, waffle yapması olan ve kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan bu ürün mutfağınızda en büyük yardımcınız olacaktır.

Yanmaz ve yapışmaz plakalara sahip olup bu plakalar çıkarılıp kolaylıkla yıkanabilir. Şık ve ergonomik yapısından kaynaklı mutfağınızda yer kaplamayan ve güzel bir görüntüye sahip olan Goldmaster tost makinesi, fiyat performans açısından da herkese uygun bir üründür.

Sinbo Ssm-2536 Tost Makinesi

Sinbo Tost Makinesi; 2000 Watt enerji ile çalışan ve enerji tasarrufu özelliğine sahip olan, doğa ve bütçe dostu bir tost makinesidir. Aynı anda 6 adet tost yapma imkanı sunan Sinbo tost makinesi, oldukça kullanışlı ve pratiktir. İki adet granit dökmeden yapılan plakası bulunmaktadır. Bu plakalar yanmaz ve yapışmaz özelliğinin dışında aynı zamanda çıkarılıp elde ya da bulaşık makinesinde yıkanmaya da elverişlidir.

Yağ damlama tepsisi sayesinde temizliği daha da kolaylaşan Sinbo tost makinesi, üst kısmı 180 derece açıldığında ızgaraya da dönüşmektedir. Çiğ olan et ve tavuk ürünlerinizi kolaylıkla bu tost makinesinde pişirebilirsiniz.

Arzum AR2023 Grandia Izgara ve Tost Makinesi

Arzum Tost Makinesi; kilitleme mandalı bulunan, ısı ikaz uyarısına sahip olan, hem şık hem de ergonomik yapıda bir tost makinesidir. Aynı anda altı adet tost hazırlama imkanı sunduğu gibi aynı zamanda üst kısmı 180 derece açılarak ızgara özelliği de sunmaktadır. Bu sayede et ve tavuk ürünlerini kolaylıkla pişirebilirsiniz.

Yanmaz ve yapışmaz iki adet plakaya sahip olan Arzum Tost Makinesi, aynı zamanda yağ damlama tepsisine de sahiptir. Böylece yağlar çok daha rahat temizlenebilir. Plakalar da tost makinesinden kolaylıkla çıkarılıp bulaşık makinesinde ya da elde yıkanma özelliğine sahiptir.

Grundig CG 5960 Izgara ve Tost Makinesi

Grundig Tost Makinesi; altı adet tost yapma kapasitesine sahip olduğundan dolayı kalabalık aile bireylerine ya da misafirlere aynı anda tost yapma imkanı sağlayan bir tost makinesidir. Isı derecesi istenilen şekilde ayarlanabilir olan Grundig tost makinesi, ikaz lambasıyla sizi fazla sıcağa karşı uyarırken yiyeceklerin de doğru derecede pişmesini sağlamaktadır.

İki adet yanmaz ve yapışmaz plakaya sahiptir. Böylece istenilen her yiyecek kolay bir şekilde pişirebilir. Aynı zamanda ızgara olarak da kullanılan bu tost makinesi, sizlere mutfakta büyük rahatlık sağlamaktadır.

Bernardo BRND-031 Ruby Pro 2000 W Tost Makinesi

Bernardo Tost Makinesi; aynı anda 6 adet tost yapma imkanı sunan ve ısı ikaz ışıklarıyla cihazın çalışır durumda olup olmadığını gösteren bir tost makinesidir. Kalabalık aileler için idealdir ve aynı zamanda şık bir görünüme sahip olmakla birlikte dik şekilde saklanabilir özelliğinden dolayı mutfağınızda yer kaplamayacaktır.

İki adet yanmaz ve yapışmaz plakası bulunur, bu sayede istenilen her yiyecek rahatlıkla pişirilebilir. Aynı zamanda barbekü keyfi yaşamanıza da imkan veren Bernardo tost makinesinde et ve tavuk ürünlerini, üst kapağı 180 derece açıp ızgara şekline getirerek pişirip yiyebilirsiniz.

Schafer Grill Haus Tost Makinesi

Schafer Grill Haus Tost Makinesi; ayarlanabilir ısı derece kademeleriyle her yiyeceğe uygun ısı ayarının yapıldığı, şık duran ve dik konumda muhafaza edilebildiğinden dolayı mutfakta yer kaplamayan bir tost makinesidir. Aynı anda 6 adet tost yapma özelliğine sahip olduğundan dolayı kalabalık bir ailede ya da misafir grubunda size oldukça kolaylık sağlayacaktır.

İki adet yanmaz ve yapışmaz plakaya sahiptir. Bu plakalar istenildiği zaman kolaylıkla çıkarılıp hem bulaşık makinesinde hem de elde yıkanmaya uygundur. Üst kapağı hem 90 derece hem de 180 derece açılmaya müsait olduğundan dolayı, tost makinesinin yanında ızgara olarak da kullanılabilmektedir.

King P-637 Grillmax 1600 W Tost Makinesi

King Tost Makinesi; aynı anda 6 adet tost yapma imkanı sunan bu ürün aynı zamanda 6 farklı sıcaklık derecesiyle de kullanım kolaylığı sunmaktadır. Yiyecekleri gerekli ve yeterli ısıda pişirerek daha lezzetli olmasını sağlar. Kalabalık ailelerin vazgeçilmezi olan King Tost Makinesi, kalabalık misafirleri ağırlamak için de ideal bir üründür.

Yanmaz ve yapışmaz plakalara sahip olup bu plakalar istenildiğinde kolaylıkla çıkarılabilmekte ve yıkanabilmektedir. Aynı zamanda 180 derece açılan üst bölmesi sayesinde de ızgara olarak kullanabileceğiniz bu tost makinesinde et ve tavuk ürünlerini pişirebilirsiniz.

Lider LT44 Quinto 2000 W Tost Makinesi

Lider Tost Makinesi; tam bir fiyat-performans ürünü olan bir tost makinesidir. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli olan bu tost makinesi kullananlar tarafından tavsiye edilmektedir. Aynı anda 6 addet tost yapabilme kapasitesine sahiptir. Yanmaz ve yapışmaz plakalara sahip olan Lider Tost Makinesi, aynı zamanda ızgara özelliği de taşımaktadır. Izgara özelliği sayesinde et ve tavuk ürünlerinizi pişirebilir ve afiyetle yiyebilirsiniz.

Plakaları kolaylıkla çıkabilir ve hem bulaşık makinesinde hem de elde yıkanmaya uygundur. Bu sayede temizlik açısından oldukça hijyenik bir üründür.

Awox Rapid Mini Tost Makinesi

Awox Tost Makinesi; oldukça uygun fiyatlı fakat yüksek performanslı bir üründür. Tam bir fiyat-performans ürünü olan Awox tost makinesi; şık ve küçük yapısıyla mutfakta yer kaplamayan bir üründür. Plakaları çıkarılabilir ve elde ya da bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur.

Kıstırma mandalı sayesinde yiyecekleri pişirirken sizin bastırmanıza gerek kalmadan baskı uygulayarak daha hızlı ve istenilen düzeyde pişmesini sağlamaktadır.

Dökümix Döküm Tost Makinesi

Dökümix Döküm Tost Makinesi; kahvaltıların ve atıştırmaların vazgeçilmez lezzetlerinden olan tostları döküm ızgarası sayesinde lezzetli bir şekilde yapar. Döküm yapısı sayesinde yüksek ısıyı muhafaza ederek tostların dışının çıtır, içinin ise yumuşak olmasını sağlar.

Sekiz dilim tost yapabilme kapasitesine sahip olan Dökümix Döküm Tost Makinesi; ısıya dayanıklı ergonomik sapları sayesinde kolay kullanım sunar. Ayrıca yapışmaz yüzeyi sayesinde temizliği de oldukça kolaydır. Izgarası hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Bu özellikleri ile Dökümix Döküm Tost Makinesi, hem lezzetli hem de pratik bir kullanım sunarak kahvaltı veya atıştırmalık hazırlamak isteyenlerin vazgeçilmez tercihi olacaktır.

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Tost makinesi satın alırken;

 • Tost makinesinin iç hacminin büyük olmasına
 • Yapımında kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına
 • Plakalarının malzemesine
 • Plakalarının yanmaz ve yapışmaz özellikte olmasına
 • Enerji tasarrufuna
 • Farklı ısıtma derecelerinin bulunmasına
 • Izgara özelliğinin olmasına
 • Kilitlenebilme özelliğinin var olmasına
 • Zamanlayıcı ayarının olmasına dikkat etmek gerekir.

En İyi Tost Makinesi Kaç Watt Olmalıdır?

Tost makinesi satın alırken, direkt performansı etkileyeceğinden dolayı makinenin kaç wattlık enerji ile çalıştığı da önemlidir. İyi bir tost makinesi ortalama 700 Watt ile 2500 Watt arasında enerji harcayarak çalışandır. İhtiyacınıza ve kullanma sıklığınıza göre bir seçim yapmanız gerekmektedir.

Tost Makinesiyle Neler Yapılabilir ?

Tost makinesi, sadece tost yapmakla kalmayıp çeşitli yiyeceklerin hazırlanmasında da oldukça pratik bir kullanım sunar. İşte tost makinesi ile yapılabilecek bazı yiyecekler:

 1. Tost: Tabii ki tost makinesinin en temel kullanımı tost yapmaktır. Dilediğiniz malzemeleri kullanarak kendi damak tadınıza uygun tostları en lezzetli şekilde yapabilirsiniz.
 2. Sandviç: Tost makinesinde hazırlanan sandviçler, içindeki malzemelerin ısınması ve peynirin erimesiyle birlikte oldukça lezzetli bir hal alır.
 3. Izgara sebzeler: Tost makinesinde kabak, patlıcan, biber, patates gibi sebzeler ızgara yapmak için de kullanılabilir. Sebzeleri dilimleyip tost makinesine yerleştirerek istediğiniz sebzeyi ızgara lezzetinde tüketebilirsiniz.
 4. Waffle: Bazı tost makineleri waffle yapmak için de kullanılabilir. Waffle hamurunu tost makinesinde pişirerek lezzetli ve kabarık waffle’lar hazırlayabilirsiniz. Her tost makinesi waffle yapmak için uygun olmayabilir.
 5. Kızarmış ekmek: Tost makinesi, kızarmış ekmek yapmak için de kullanılabilir. Dilim dilim yaptığınız ekmekleri tost makinesinde yeteri kadar ısıttığınızda kahvaltılık için harika bir kızarmış ekmek hazırlayabilirsiniz.