En İyi Filtre Kahve Makinesi

Filtre Kahve Makinesi Nedir ?

Filtre kahve makinesi; sürahi, su ve filtreleme haznesi olmak üzere genelde 3 parçadan oluşan, içerisinde ısıttığı suyu yavaş yavaş öğütülmüş kahvenin üzerine akıtarak, kahvenin özünün kahve sürahisine dökülmesini sağlayıp kahveyi demleyen makinelerdir.

En İyi Filtre Kahve Makineleri Listesi

En iyi filtre kahve makinesi önerileri;

SıraFiltre Kahve MakinesiFincan Kapasitesi
1Karaca Hatır Plus Mod 5 in 1 Kahve Ve Çay Makinesi10
2Vestel Taze Öğütücülü Kahve Makinesi Inox12
3Philips Filtre Kahve Makinesi12
4Arzum Brewtime Delux Filtre Kahve Makinesi12
5Tefal CM2908 Subito Mug Filtre Kahve Makinesi10
6Sinbo SCM 2963 Filtre Kahve Makinesi8
7Electrolux Love Your Day Filtre Kahve Makinesi12
8Fakir Vienna Filtre Kahve Makinesi12
9Smeg 50’s Retro Style Filtre Kahve Makinesi10
10Homend Coffeebreak Filtre Kahve Makinesi12
11Goldmaster Zinde Filtre Kahve Makinesi2
12Kiwi KCM 7515 Premium Filtre Kahve Makinesi 2
13Raks Tosca Filtre Kahve Makinesi8
14Schafer Barista Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi8
15Konchero Preciso Alüminyum Filtre Kahve Makinesi8
16Arçelik FK 6910 Resital Kahve Makinesi10
17Beko Sunset Filtre Kahve Makinesi12
18Jumbo Hatır Plus Mod 5 in 1 Çay ve Kahve Makinesi10
19Arnica Aroma Filtre Kahve Makinesi10
20Sunny Morning Filtre Kahve Makinesi12
21Delonghi ICM15210 Filtre Kahve Makinesi10
22Bosch ComfortLine Filtre Kahve Makinesi15

En İyi Filtre Kahve Makinesi Markaları

Piyasada çok sayıda marka ve modeli bulunan filtre kahve makinesinin, kullanıcı yorumları ışığında en iyilerini sizler için listeledik. İşte en iyi filtre kahve makineleri;

Karaca Hatır Plus Mod 5 in 1 Kahve Ve Çay Makinesi

Karaca Hatır Plus Mod 5 in 1 Kahve Ve Çay Makinesi

Karaca Filtre Kahve ve Çay Makinesi; filtre kahve ya da çay demlerken aynı zamanda Türk kahvesi yapabileceğiniz ya da süt ısıtabileceğiniz, piyasadaki en popüler ve kullanıcılar tarafından tercih edilen bir filtre kahve makinesidir. Aslında sadece filtre kahve makinesi demek yanlış olacaktır çünkü Karaca’nın bu ürünüyle hem filtre kahve hem çay hem de Türk kahvesi yapabilirsiniz.

Karaca Filtre Kahve ve Çay Makinesi; aynı anda 10 fincan içecek kapasitesine sahiptir. 5 fincan filtre kahve demlerken hiç zaman kaybetmeden eş zamanlı olarak 5 fincan da Türk kahvesi demleyebilirsiniz. Yani bu ürünü aldığınızda kendinize hem çay hem Türk kahve hem de ısıtıcı makinesi almış olursunuz. Ayrıca cihazın aroma ayarı sayesinde, kahvelerinize aroma ekleyerek filtre kahve keyfinizi arttırabilirsiniz.

Vestel Taze Öğütücülü Kahve Makinesi Inox

Vestel Taze Öğütücülü Kahve Makinesi Inox

Vestel Taze Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi; 12 fincan kapasiteli, LCD ekrana sahip, düşük enerji ile yüksek performans gösteren bir filtre kahve makinesidir. En önemli özelliği; filtre kahvenin kıvamını kendi keyfine göre ayarlamak isteyenler için, kahve çekirdeklerini öğütme özelliğidir. Dilediğiniz tür kahve çekirdeğini, Vestel filtre kahve makinesiyle istediğiniz gibi öğütebilir, kahve keyfinizi kendinize göre şekillendirebilirsiniz. Kahve filtresi bölümü istenile zamanda temizlenebilme özelliğine sahiptir.

LCD ekran özelliği sayesinde kahvenin ne kadar sürede demleneceğini görebilir, kolay bir şekilde ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ayrıca 12 fincan kapasiteli olan Vestel filtre kahve makinesi, misafir ağırlarken de sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Philips Filtre Kahve Makinesi

Philips Filtre Kahve Makinesi

Philips Filtre Kahve Makinesi; geniş kapasiteli, hem çekilmiş kahveyi hem de daha çekirdek halde olan kahveyi demleme özelliği bulunan, kaliteli ve uzun ömürlü bir filtre kahve makinesidir. Philips filtre kahve makinesinin en önemli özelliği; zamanlayıcı ayarının bulunmasıdır. Özellikle sabahları güne kahve keyfiyle başlamak isteyenler, uyumadan önce makineye kahveyi ve suyu koyup sabah saat kaçta hazır olmasını istiyorsa makineyi o saate ayarlayıp bırakabilirler. Böylelikle sabah uyandıklarında mis gibi sıcak kahvesi hazır olmuş olacak.

12 fincan kapasiteli olan Philips filtre kahve makinesi; en sert kahve çekirdeklerini dahi öğütme gücüne sahiptir. Kahvenizi kendi keyfinize göre çekebilir, kıvamını ayarlayabilirsiniz. Demlenen kahvenin ne kadar süre boyunca sıcak kalacağını da ayarlayabildiğiniz gibi ayrıca kahveyi istediğiniz zaman fincanınıza doldurmak için damlama durdurma özelliği de mevcuttur.

Arzum Brewtime Delux Filtre Kahve Makinesi

Arzum Brewtime Delux Filtre Kahve Makinesi

Arzum Filtre Kahve Makinesi; yaklaşık 12 fincan kapasiteli, su göstergesi bulunan, uzun süre kullanılmadığında kendi kendine kapanan ve enerji tasarrufu sağlayan, kullananların memnun kaldığı bir filtre kahve makinesidir. Genellikle piyasadaki filtre kahve makinelerini kullanırken kağıt filtre kullanmak gerekmektedir. Fakat Arzum filtre kahve makinesinde böyle bir uğraşa gerek yoktur çünkü cihaz kendinden filtrelidir ve kullanımdan sonra su ile yıkayıp tekrar yerine takmak yeterli olacaktır.

Arzum Filtre Kahve Makinesi, her ne kadar kahveyi sıcak tutmak için çalışsa da, uzun süre kullanılmadığında enerji tasarrufu sağlamak için kendiliğinden otomatik olarak kapanır. Böylece siz Arzum filtre kahve makinesini açık unutup evden ya da ofisten ayrıldığınız zaman dahi gözünüz arkada kalmayacaktır. Damlama emniyeti bulunduğundan dolayı, fincanlara kahve doldururken herhangi bir yere akmaz ve böylelikle bulunduğu alanı kirletmez, temiz bir kullanım kolaylığı sağlar. Hem şık hem de 12 fincan kapasitesi sayesinde kalabalık gruplara yetebilen Arzum filtre kahve makinesi, alanında başarılı sayılan ve önerilen bir filtre kahve makinesidir.

Tefal CM2908 Subito Mug Filtre Kahve Makinesi

Tefal CM2908 Subito Mug Filtre Kahve Makinesi

Tefal Filtre Kahve Makinesi; isterseniz demlikte isterseniz de sadece bir kupa bardakta filtre kahve demleyebileceğiniz, şık tasarıma sahip olan bir filtre kahve makinesidir. En önemli özelliği; filtre kahvenizi illaki demlikte değil, dilerseniz bir kupa bardakta da demleyebilme özelliğidir. Böylece az kahve yapmak istediğiniz zamanlarda hem demliği kirletmemiş olursunuz hem de zamandan tasarruf edersiniz.

10-12 kupa bardak kapasiteli Tefal filtre kahve makinesi ayrıca damlatma kilidi özelliğine de sahiptir. Böylece kahvenizi doldururken etrafa kahve damlatmazsınız, daha temiz bir kahve keyfi yaşarsınız. Uzun bir süre kapatma düğmesine basmazsanız, Tefal filtre kahve makinesi kendiliğinden otomatik olarak kapanır ve hem olası tehlikelerin önüne geçilir hem de enerjiden tasarruf edilir.

Sinbo SCM 2963 Filtre Kahve Makinesi

Sinbo SCM 2963 Filtre Kahve Makinesi

Sinbo Filtre Kahve Makinesi; 8 fincan kapasiteli, performansına göre çok uygun fiyatlı ve birçok kişinin tercihi olan bir filtre kahve makinesidir. Su göstergesi sayesinde, suyu ne kadar koyduğunuzu görebilir böylece kahvenizin kıvamını ayarlayabilirsiniz. Sinbo filtre kahve makinesi; oldukça uygun fiyatlıdır ve fiyatına göre performansı ve özellikleri oldukça iyidir. Bu sebeple tam bir fiyat-performans ürünü denilebilir.

Kullananların memnun kaldığı ve diğer kullanıcılara tavsiye ettiği Sinbo filtre kahve makinesi; kaliteli malzemelerden üretilmiş olup uzun yıllar kullanım kolaylığı sağlar. Filtre kahve keyfinizi en uyguna yaşayabileceğiniz bir filtre kahve makinesidir.

Electrolux Love Your Day Filtre Kahve Makinesi

Electrolux Love Your Day Filtre Kahve Makinesi

Electrolux Filtre Kahve Makinesi; cam görüntüsü ile şık bir tasarıma sahip olan, 12 fincan kapasiteli, ışıklı açma-kapama düğmesine sahip bir filtre kahve makinesidir. Electrolux filtre kahve makinesi, kahveyi demledikten sonra kapatılmazsa, 40 dakika sonra otomatik olarak kapanır. Böylece hem enerji tasarrufu sağlar hem de siz fişi çekmeyi unutsanız dahi elektrik akımını kestiğinden dolayı olası risklere karşı koruma sağlar.

Damlama önleyici özelliği sayesinde, kahvenizi doldururken ne bardağın etrafına ne de makinenin etrafına kahve damlamaz, daha temiz bir kullanım sağlar. Electrolux filtre kahve makinesinin fiyatı oldukça uygundur. Tam olarak fiyat-performans ürünü olan bu cihaz, kullananlar tarafından tavsiye edilmekte ve olumlu eleştiriler almaktadır.

Fakir Vienna Filtre Kahve Makinesi

Fakir Vienna Filtre Kahve Makinesi

Fakir Filtre Kahve Makinesi; kahvenin aromasını ve yoğunluğunu koruyan, uzun süre sıcak tutan ve yanında bir adet seramik, şık bir kupa bardak hediye edilen bir filtre kahve makinesidir. Önemli özelliklerinden birisi; uzun süre kullanılmadığında makinenin kendi kendini otomatik olarak kapamasıdır. Böylece hem enerji tasarrufu yapmakta hem de olası risklerden korumaktadır.

Fakir Filtre Kahve Makinesi; 12 fincan kapasiteli olduğundan dolayı, gelen misafirlerinize filtre kahve ikramında bulunurken kolaylık sağlamaktadır. Çıkarılabilir kalıcı bir filtreye sahip olduğundan dolayı kağıt kullanmanıza gerek yoktur. Filtreyi her kullanımdan sonra su ile temizleyebilir ve tekrar yerine takabilirsiniz.

Smeg 50’s Retro Style Filtre Kahve Makinesi

Smeg 50's Retro Style Filtre Kahve Makinesi

Smeg Filtre Kahve Makinesi; birden çok renk seçeneği sunan, mutfağınıza farklı bir enerji kazandıran, şık tasarıma sahip bir filtre kahve makinesidir. 10 fincan kapasitesine sahip olduğundan dolayı, misafirlerinize de .pratik bir şekilde kahve ikram edebilirsiniz. Dijital led ekranı bulunan Smeg Filtre Kahve Makinesini takip edebilir aynı zamanda kahvenizin aromasını ve yoğunluğunu belirleyebilirsiniz.

Smeg Filtre Kahve Makinesi; damlama önleyici özelliğe sahiptir. Böylece makinenin etrafı ve bardaklarınız tertemiz kalacaktır. Aynı zamanda uzun süre kullanılmayınca kendini otomatik olarak kapatan Smeg Filtre Kahve Makinesi, olası risklerden ve fazla enerji harcamadan da korunmaktadır. En önemli özelliklerinden biri ise, kireçlenme durumunda bunu dijital ekran sayesinde kullanıcıya bildirmesidir. Böylece daha uzun süre kullanım imkanı tanımaktadır.

Homend Coffeebreak Filtre Kahve Makinesi

Homend Coffeebreak Filtre Kahve Makinesi

Homend Filtre Kahve Makinesi; şık bir tasarıma sahip, geniş demlik kapasiteli, oldukça kaliteli ve memnun kalınan bir filtre kahve makinesidir. En kolaylık sağlayan özelliği; saatini ayarladığınızda kahvenizi istenilen saatte hazır etmesidir. Bu özellik sayesinde önceden hazırlamış olduğunuz su ve kahveyi sizin istediğiniz saatte demler ve kahvenizi hazır eder. Ayrıca uzun süre kullanılmadığında ve su haznesindeki su tükendiğinde cihaz elektrik akımını keser ve böylece güvenli bir kullanım sağlar.

Smeg Filtre Kahve Makinesi; 12 fincana kadar kahve demleyebilir. Bu sayede hem misafirlerinize hem de ev ya da ofis arkadaşlarınıza bol miktarda kahve ikramında bulunabilirsiniz. Şeffaf su göstergesi de bulunan Smeg Filtre Kahve Makinesi, kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Goldmaster Zinde Filtre Kahve Makinesi

Goldmaster Zinde Filtre Kahve Makinesi

Goldmaster Filtre Kahve Makinesi; genellikle tek yaşayanların tercih ettiği, 2 fincan kapasiteli, 3 dakika içerisinde kahve demleyen bir filtre kahve makinesidir. Kalabalık ortamlarda kullanmayacaksanız ve uygun fiyatlı bir filtre kahve makinesi istiyorsanız, Goldmaster Filtre Kahve Makinesi sizin isteğinize en uygun makinedir.

Goldmaster Filtre Kahve Makinesi, sadece 3 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kahveyi demler. Uzun süre kullanılmadığında da otomatik olarak elektrik akımını keserek olası risklerden korunup aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar.

Kiwi KCM 7515 Premium Filtre Kahve Makinesi + 2’li Bardak

Kiwi KCM 7515 Premium Filtre Kahve Makinesi + 2'li Bardak

Kiwi Filtre Kahve Makinesi; küçük kapasiteli olmasına rağmen çok lezzetli kahve demleyen, uygun fiyatlı ve kullananların hemen hemen hepsinin memnun kaldığı bir filtre kahve makinesidir. Hem çok fazla para ödemeyeyim hem de evimde filtre kahve makinesi bulunsun diyenler için en ideal makinedir.

Kiwi Filtre Kahve Makinesi; otomatik kapanma özelliğine sahip, ortalama 2 kupa bardak kapasiteli, ergonomik yapısı ile her yere kolayca taşınabilen ve tam bir fiyat-performans ürünüdür.

Raks Tosca Filtre Kahve Makinesi

Raks Tosca Filtre Kahve Makinesi

Raks Filtre Kahve Makinesi; 1.2 Litre demlik kapasitesine sahip, şık görünümlü, kolay taşınabilen bir filtre kahve makinesidir. Damlama önleyici özelliği sayesinde kahvenizi fincana doldururken etrafa damlatmaz ve temiz bir kullanım imkanı sağlar.

Kiwi Filtre Kahve Makinesi; otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Böylece siz makineyi fişten çekmeyi ya da kapatma düğmesine basmayı unutsanız dahi, belli bir süre sonra otomatik olarak kapanacak ve hem olası risklerden korunacak hem de enerji tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca piyasadaki birçok ürüne göre fiyatı oldukça uygundur.

Schafer Barista Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi

Schafer Barista Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi

Schafer Filtre Kahve Makinesi; kahve çekirdeklerini öğütücü özelliğe sahip, demlenen kahveyi uzun süre sıcak tutan, şık görünümlü bir filtre kahve makinesidir. Toz kahveler bir süre sonra tazeliğini kaybedip bayatlayabilir bu sebeple birçok kişi kahve çekirdeğinden kahve yapmayı tercih etmektedir. Böyle bir isteğiniz varsa Schafer Filtre Kahve Makinesi tam olarak sizin isteğinize göredir. Çünkü öğütücü özelliği sayesinde en sert kahve çekirdeklerini dahi öğütür ve size her daim taze kahve içme keyfi yaşatır.

Schafer Filtre Kahve Makinesi; kahve demlenince sesli uyarı sistemi sayesinde size haber verir. Ayrıca damlama önleyici özelliği de bulunmaktadır. Birçok avantajı bulunan bu makine kullanım kolaylığı sağlamakta ve birçok kullanıcı tarafından da tavsiye edilmektedir.

Konchero Preciso Alüminyum Filtre Kahve Makinesi

Konchero Preciso Alüminyum Filtre Kahve Makinesi

Konchero Filtre Kahve Makinesi; 8 fincan kapasiteli, 6 dakikada kahveyi demleyen ve uzun bir süre sıcak tutan oldukça kullanışlı bir filtre kahve makinesidir. 6 dakika içerisinde kahve demleme özelliği sayesinde zamandan tasarruf sağlamaktadır. Makineyi 40 dakika boyunca kullanmazsanız ya da fişinden çekmezseniz otomatik olarak kendiliğinden kapanır ve olası risklere karşı korurken aynı zamanda enerjiden de tasarruf eder.

Konchero Filtre Kahve Makinesi; hem 6 dakika gibi kısa bir süre içerisinde ortalama 8 fincan kahve demlediği için hem de kaliteli malzemelerden üretiliğinden dolayı birçok kullanıcı tarafından oldukça sevilen ve tercih edilen bir makinedir.

Arçelik FK 6910 Resital Kahve Makinesi

Arçelik FK 6910 Resital Kahve Makinesi

Arçelik Filtre Kahve Makinesi; Arçelik’in kalite standartlarında, oldukça sağlam ve kullanışlı bir filtre kahve makinesidir. 10 fincan kapasiteli olması, hem kullanım kolaylığı sağlamakta hem de kalabalık gruplarda kahve keyfini yarıda kesmemektedir. Cihaz kullanımdan sonra uzun süre kapatma düğmesine basılmaz ya da fişten çekilmezse otomatik olarak kendini kapatır ve aşırı ısınmaya karşı koruma sağlar.

Arçelik Filtre Kahve Makinesi; damlama önleyici özelliğe de sahip olduğundan dolayı, kahvenizi fincana boşaltırken ortalığı kirletmez, temiz bir kullanım konforu yaşatır. Aynı zamanda demlenen kahveyi de uzun süre sıcak tutarak her an içmeye hazır halde bekletir.

Beko Sunset Filtre Kahve Makinesi

Beko Sunset Filtre Kahve Makinesi

Beko Filtre Kahve Makinesi; yine yıllardır bilinen ve güvenilen bir marka olan Beko kalitesinde, oldukça kullanışlı olan bir filtre kahve makinesidir. Makinenin tutma kısımları ısınmaz meteryalden üretildiği için eliniz yanmayacaktır. Ayrıca ürünün tüm parçaları yıkanabilir özelliğe sahiptir. Hem bu özelliği hem de damlatma önleyici özelliği sayesinde temiz bir kullanım imkanı vermektedir.

Beko Filtre Kahve Makinesi; tek seferde 12 fincan kahve demleme kapasitesine sahip olduğundan ve demlenen kahveyi uzun süre sıcak tutabildiğiden dolayı oldukça kullanışlıdır. Kalabalık ortamlarda ya da kalabalık misafir ağırlamarında işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. En önemli özelliklerinden birisi de, önceden hazır ettiğiniz su ve kahveyi, zamanlayıcı özelliği sayesinde sizin istediğiniz saatte demleyecektir.

Jumbo Hatır Plus Mod 5 in 1 Çay ve Kahve Makinesi

Jumbo Hatır Plus Mod 5 in 1 Çay ve Kahve Makinesi

Jumbo Hatır Plus Çay ve Filtre Kahve Makinesi; aynı anda hem filtre kahve hem de Türk kahvesi demleyebileceğiniz ya da süt ısıtıp sütlü içecekler hazırlayabileceğiniz işinizi çok kolaylaştıracak ve sizi birçok makine almaktan kurtaracak bir filtre kahve ve çay makinesidir. Aroma ayarları sayesinde kahvenize istediğiniz aromayı katabilir ve kahve keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Jumbo Hatır Plus Çay ve Filtre Kahve Makinesi; 10 fincan kahve hazırlama kapasitesine sahiptir. Aynı anda 5 fincan çay ya da filtre kahve demlerken eş zamanlı olarak 5 fincan da Türk kahvesi hazırlayabilirsiniz. Özellikle ortak kahve içmek isteyip de farklı kahve çeşitlerini tercih eden arkadaş gruplarında çok işe yarayacak olan bu makine oldukça tercih edilen ve kullanışlı bir filtre kahve makinesidir.

Arnica Aroma Filtre Kahve Makinesi

Arnica Aroma Filtre Kahve Makinesi

Arnica Filtre Kahve Makinesi; 10 fincan kapasiteli, şık bir görünüme sahip, kullanım kolaylığı sağlayan ve fiyatı oldukça uygun olan bir filtre kahve makinesidir. Kahveyi demledikten sonra otomatik olarak kapanarak hem güvenli bir kullanım sağlar hem de enerjiden tasarruf eder. Aynı zamanda elektrik akımını da kestiğinden dolayı cihazın aşırı ısınmasını engelleyip daha uzun ömürlü hale getirir.

Sunny Morning Filtre Kahve Makinesi

Sunny Morning Filtre Kahve Makinesi

Sunny Filtre Kahve Makinesi; 12 fincan kapasitesine sahip, kolay çıkarılıp temizlenebilen aksesuarları bulunan ve fiyatı oldukça uygun olan bir filtre kahve makinesidir. Kahveyi fincana doldururken otomatik olarak durur ve damlatma yapmaz böylelikle makine daha temiz kalır.

Sunny Filtre Kahve Makinesi; demlenen kahveyi tam 40 dakika boyunca sıcak tutma özelliğine sahiptir. Ayrıca uzun süre kullanılmadığında otomatik olarak durur ve elektrik akımını keser.

Delonghi ICM15210 Filtre Kahve Makinesi

Delonghi ICM15210 Filtre Kahve Makinesi

Delonghi Filtre Kahve Makinesi; kullanıcılar tarafından çok beğenilen ve pratik kullanım imkanı sağlayan bir filtre kahve makinesidir. 10 fincan kapasitesine sahip olan filtre kahve makinesi aynı zamanda günün her saatinde demlenen kahveyi sıcak tutma özelliğine de sahiptir.

Delonghi Filtre Kahve Makinesi; damlama önleyici özelliğe de sahip olduğundan dolayı, kahvenizi fincana doldururken etrafı kirletmez ve otomatik olarak damlamayı keser. Delonghi filtre kahve makinesi 40 dakika kullanılmadığında otomatik olarak çalışmayı durdurdur ve enerji tasarrufu sağlar. Aynı zamanda temizliği de oldukça kolay ve pratik bir makinedir.

Bosch ComfortLine Filtre Kahve Makinesi

Bosch ComfortLine Filtre Kahve Makinesi

Bosch Filtre Kahve Makinesi; şık bir görünüme sahip, kaliteli malzemeden üretilen ve alanında en iyiler arasına girmeyi başaran bir filtre kahve makinesidir. En pratik özelliği çıkarılabilir su haznesinin bulunmasıdır. Birçok makinede bulunmayan bu özellik sayesinde, su doldururken yere dökme riski ortadan kalkar. Damlatma önleyici özelliği de bulunan Bosch filtre kahve makinesinin kahve filtresi öne doğru açılmaktadır. Kahve filtresinin öne doğru açılması da ekstra bir pratiklik sağlamaktadır.

Bosch Filtre Kahve Makinesi; kireçlendiği zaman kullanıcıyı uyarır ve üzerinde bulunan kireç önleyici ayarları sayesinde kireçten kolayca arınır. Böylece makinenin ömrü daha da uzadığından ekonomik bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Ayrıca Bosch filtre kahve makinesinin tam 15 fincan kapasitesi de bulunmaktadır.

Filtre Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Filtre kahve makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler;

  • Yapımında kullanılan malzemeler kaliteli olmalıdır.
  • Damlatma önleyici özelliği bulunmalıdır.
  • Otomatik kapanma özelliği bulunmalıdır.
  • Geniş hazneli olması önemlidir.
  • Demlenen kahveyi sıcak tutma süresi uzun olmalıdır.
  • Kağıt filtreyle uğraşmak istemezseniz filtresi olmalıdır.
  • Bütçenize uygun olmalıdır.

Filtre Kahve Makinesi Çok Elektrik Yakar mı ?

Nasıl ki her cihazın enerji harcama gücü farklı ise filtre kahve makinesinin de her markasının enerji harcama gücü farklıdır. Fakat genel olarak çok komplike cihazlar olmadığından dolayı; filtre kahve makineleri az enerji harcar ve bu sebeple çok elektrik yakmazlar. Böylece ay sonu elektrik faturasına da çok yük bindirmeyeceklerdir.

Filtre Kahve Makinesi İçin Hangi Kahve Alınır?

Filtre kahve makinesinde sizin damak tadınıza uyan ve tercih ettiğiniz her filtre kahve markası kullanılabilir. Kahveyi satın alırken önemli olan şey sizin zevkiniz ve hangi kahveyi içmek istediğinizdir. Genelde toz formunda kahveler satılırken bazı filtre kahve makinelerinde öğütücü de bulunduğundan dolayı çekirdek formunda da filtre kahve alıp demleyebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz filtre kahve makinesinde öğütücü yoksa, kahve öğütücü değirmeni alarak kendiniz de öğütüp kullanabilirsiniz.