En İyi Halı Markaları

Herkes evinde kullanacağı halının hem ayaklarını kış soğuğundan korumasını hem de evlerinde ağırladıkları misafirlerinin gözlerine hitap edecek şıklıkta olmasını istiyor. Kalitesiyle adından söz ettiren başarılı markaların koleksiyonunda yer alan halılar bu nedenle büyük ilgi görüyor. Dolayısıyla herkes satın alacağı halının özellikle bu markalara ait ve aynı kalitede olmasını tercih ediyor.

En lüks halı markaları hangileridir? Türkiye’de en bilinen ve en iyi halı markaları arasında hangi halılar bulunur? gibi sorulara bir cevap bulmak, bu kadar çok ürünün ve markanın bulunduğu sektörün içinde gittikçe zorlaşıyor. Evinizde herkesin gözüne ilk çarpacak olan halınızın, şık ve kaliteli bir ürün olması için size hazırladığımız en iyi halı markaları listemize göz atabilirsiniz. En iyi markalara yer verdiğimiz listeyle birlikte halı seçimiyle ilgili ihtiyacınız olan her bilgiyi de size aktarmaya çalışacağız.

En İyi Bambu Halı Markaları

Bambu bitkisinin sahip olduğu liflerden üretimi yapılan halılara bambu halı deniyor. Kesinlikle sentetik olmayan, organik bir yapıya sahip olan bambu halıları kendi bünyesinde üreten markaları listemize dahil ettik. Çok popüler olan ve yünden sonra kullanılabilecek en sağlıklı halı malzemelerinde başı çeken bambu halılar birçok özellik taşıyor. İpliği sayesinde anti bakteriyel, anti statik ve anti alerjik özelliğe sahip olmasıyla öne çıkıyor. Aynı zamanda bambu halılar, vücutta herhangi bir elektriklenme yapmıyor.

Bir Halının Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır

Bir halının kalitesini anlamaya çalışırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan ilki halının az leke tutması ve kolayca temizlenebiliyor olması. Aynı zamanda kaliteli bir halı; küflenme, rutubet, kirlenme ve güvelenmeye karşı dayanıklı olmalı. Halının uzun ömürlü olması da ürünün kullanıcıları için önemli olan, olması gereken bir özellik.

En İyi Halı Markaları Tavsiyeleri

En lüks halı markalarını sizin için derlediğimiz en iyi 10 halı markası listemizde aklınıza takılan soruların cevapsız kalmaması için tüm boşlukları doldurmaya çalıştık. En iyi 10 halı markası listemizi aşağıda görebilirsiniz.

Saray Halı

saray halı

Saray Halı’nın üretimi olan halılar, Türkiye’de imal edilen en iyi halılar arasında yer alır. Sahip olduğu Saltanat, Saray Hera, Saray İmge ve Saray Labelya gibi koleksiyonlarla istediğiniz türde bir halı seçebilmeniz için oldukça fazla seçenek sunan Saray Halı, Türkiye içerisinde yaklaşık bin adet bayiye sahip. Bunun yanı sıra, 50 farklı ülkeye halı ihracatı yapıyor. Başta salon halıları ve çocuk halıları olmak üzere daha birçok çeşitte halı modelinin satışını yapan Saray Halı’nın halı fiyatları, neredeyse her bütçeye uygun olmasıyla birlikte gittiğiniz her evde denk gelebileceğiniz kadar yaygın kullanıma sahip.

IKEA

ikea halı

Tüm dünyada bilinen popüler markalardan biri olan IKEA, bazı mobilya modelleri dışında satışını yaptığı ürünlerin hiçbirini kendisi üretmiyor. Modern halı modelleri kapsamındaki ürünleri için de birçok farklı üreticiyle çalışıyor. Yine de sunduğu halı seçeneklerinin zenginliği sayesinde, IKEA halıları en iyi halı markaları listesinde yer almayı kesinlikle hak ediyor. IKEA, sahip olduğu büyük boy halılar, küçük boy halılar, bebek odası ve çocuk halıları çeşitleri sayesinde sizi seçim yaparken umutsuz durumda bırakmıyor, önünüze birçok seçenek sunuyor. Halı fiyatları açısından oldukça geniş bir aralığa sahip olan IKEA’dan halı bakarken bütçenize uygun bir ürüne rastlama şansınız oldukça yüksek. Aynı zamanda kilimler, yolluk halılar ve hasır halılar gibi farklı çeşitlere sahip olduğu için de her açıdan isteğinizi karşılayacak türde bir halı bulma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Merinos

merinos

Merinos, Türkiye’de en çok bilinen, aynı zamanda en iyi kalitedeki halı markalarından biri. Neredeyse girdiğiniz her evin salonunda, mutfağında hatta misafir odasında bile Merinos halıları görmeniz mümkün olabilir. Güzel tasarımları ve kaliteli işlenişleri sayesinde değerli halı arayışındakiler için akla ilk gelen seçeneklerden. Merinos halılarının çeşitleri konuşulduğunda ise, markanın en çok tercih edilen halıları çocuk halıları ve yollukları oluyor. Türkiye çapında büyük bir bayi ağına sahip olduğu için Merinos halılarının fiyatları konuma göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle Merinos halılarının da oldukça geniş bir fiyat aralığına sahip olduğu söylenebilir. Eğer aradığınız halıyı Merinos halıları arasından seçmeye karar verdiyseniz, bütçenize göre bir halı bulmak sizin için oldukça kolay olacak.

Enza Home

enza home halı

Enza Home, Yataş firmasına ait bir marka olan Enza’nın ev tekstil ürünleri satışı yapan markası olarak anılıyor. Evinizde hali hazırda bir Enza mobilyası da varsa, aynı markanın ürünü olan bir halı ile birlikte oldukça yaratıcı ve şık kombinler yakalayabilirsiniz. Enza salon halısı ve Patchwork halı gibi modellere sahip. Enza halıları hakkında bilinmesi gereken önemli bir konu ise, bu halıların soba gibi ısı veren cihazlardan uzak durması gerekiyor.

Evidea

evidea halı

Kurulduğu 2011 yılından bu yana Evidea, ev ürünleri içeriğinde hizmet sunan bir e-ticaret sitesi iken son yıllarda Türkiye’nin farklı şehirlerinde açtığı mağazalarla da dikkat çekiyor. Bir halı üreticisi olmayan Evidea, geniş bir ürün yelpazesine sahip bir satış noktası olarak en iyi halı markaları listemizde bulunan halıların çoğunu bünyesinde barındırıyor. Evidea’nın başta gelen halı modelleri arasında, Evidea halı, Evidea kilim, Evidea yolluk ve Evidea mutfak halısı bulunuyor. Evidea, sahip olduğu halı çeşitleri ve geniş fiyat aralığı sayesinde zevkinize göre bir halı ararken size kolaylık sağlayacak markaların arasında bulunuyor.

Dinarsu

dinarsu

İstanbul’da kurulmuş olan Dinarsu, duvardan duvara halı modelleri, yolluk ve salon halısı modelleri üreten bir marka. Duvardan duvara halı konusunda Türkiye’de adı akla ilk gelen isimlerden biri olan Dinarsu, bu konuda en iyiler arasında bulunuyor. Markanın ürün skalasında bulunan duvardan duvara halılar sadece kalitesiyle değil, fiyatlarıyla da ilgi görüyor. Çim halı modellerine de sahip olan Dinarsu’da halı bakarken kendinizi onlarca çeşit arasında kararsız kalmış şekilde bulabilirsiniz.

İpek Halı

İpek Halı, her eve uyum sağlayabilecek zevke sahip tasarımları ile en iyi halı markaları arasında yer alıyor. Oldukça uzun ömürlü bir kullanım vadeden İpek halı modelleri, size yıllarca memnuniyet sunacak. Yüksek kalitesine rağmen oldukça uygun fiyatlara sahip olan İpek Halı, ortalama bir bütçeyle hareket edilecekse düşünülmesi gereken seçeneklerden biri.

Mudo Halı

mudo halı

Ev eşyaları ve dekorasyon ürünleri satan bir marka olan Mudo halı modelleri ve tıpkı diğer Mudo ürünleri gibi farklı tarzlara hitap eden koleksiyonlarla dolu. Kilim ve yolluk gibi farklı modellere de sahip olan Mudo halıları arasından zevkinize ve bütçenize hitap eden bir ürün bulmakta zorlanmayacaksınız.

Angora Halı

angora halı

Rakiplerine göre oldukça genç bir marka olan Angora Halı, sunduğu kalite sayesinde en iyi halı markaları arasında yerini alıyor. Türkiye’nin pek çok bölgesinde mağazası ve satış noktası bulunan Angora Halı’da salon halısı ve yolluk modelleri bulabilirsiniz.

Bellona Halı

bellona halı

Türkiye’deki en iyi mobilya markaları arasında bulunan Bellona’da zevkinize ve bütçenize göre pek çok farklı halı modeli bulabilirsiniz. Geniş bir satış ağına sahip olan Bellona halılarına ulaşmak ise diğer markalara kıyasla oldukça kolay.

Yorum yapın