En İyi Arjinin

Arjinin Nedir?

Arjinin; vücutta üretilemeyen, vücuda enerji verdiği için genelde sporcular tarafından kullanılan esansiyel bir aminoasittir. Aynı zamanda ereksiyon sorunu yaşayan erkekler tarafından da kullanılan arjinin, iktidarsızlığa da olumlu etkisi çok büyüktür.

En İyi 5 Arjinin Listesi

SıraArjininEditör Puanı
1Bigjoy10/10
2West Nutrition10/10
3Hardline10/10
4Solgar9.8/10
5Kingsize9.7/10

En İyi Arjinin Tavsiyeleri

Vücudun üretemediği fakat ihtiyacı olan bir aminoasit türü olan arjinin, özellikle sporcular tarafından daha çok kullanılmaktadır. Piyasada çok fazla marka tarafından satışa sunulan arjinin arasından hangisinin seçileceği kafa karıştırmaktadır. Bu sebeple, kullanıcı yorumlarından yola çıkılarak, en iyi arjinin önerilerini aşağıda listeledik.

Bigjoy Arginine (Arjinin)

Bigjoy Arjinin, vücudun üretemediği fakat ihtiyacı olan enerjiyi sağlaması için alınan bir ek gıda takviyesidir. Özellikle sporcuların, antrenman öncesinde kullandıkları ve antrenmanın performansını arttıran Bigjoy Arjinin, doğal bileşenlerden oluşan ve içerisinde katkı maddesi bulundurmayan bir üründür. Günün herhangi bir saatinde kullanılmaya uygun olan Bigjoy arjinin, özellikle antrenmandan yarım saat önce, bir bardak su veya meyvesuyuna dökülüp tüketilebilir.

West Nutrition L-Arginine Kapsül (Arjinin)

West Nutrition Arjinin; özellikle antrenman öncesi kullanımda vücuda enerji veren, kas hücrelerinin güçlenmesini sağlayan ve böylelikle antrenman performansını arttıran bir ek gıda takviyesidir. West Nutrition markasının bir çeşidi olan kapsül halindeki arjinin, antrenmandan yarım saat önce iki kapsül şeklinde kullanılmaktadır.

Hardline Arginine Fusion(Arjinin)

Hardline Arjinin, hem aromalı hem de sade olarak satışa sunulan, doğal bileşenlerden oluşan ve içerisinde kimyasal madde bulundurmayan, genelde sporcuların ya da zayıflamak isteyenlerin kullandığı bir ek gıda takviyesidir.

Kullanım şeklinde, spordan en az yarım saat önce, bir ölçek arjininin bir bardak su ya da meyvesuyuna karıştırılarak tüketilmesi önerilmektedir. Vücut tarafından hızlı bir şekilde emildiğinden dolayı çok kısa süre içerisinde etkisini gösterecektir.

Solgar L-Arginine (Arjinin)

Solgar Arjinin, kapsül şeklinde satışa sunulan, vücudun arjinin ihtiyacını karşılayan ve özellikle sporla ilgilenen kişiler tarafından kullanılan, doğal yapıya sahip bir ek gıda takviyesidir. Günde en fazla 2 kapsül tüketilmesi uygun görülmekte olup önerilenden fazla alınması yan etkilere yol açabilir. Genellikle egzersize başlamadan yarım saat öncesi, bir bardak su ile yutulması önerilmektedir.

Kingsize Nutrition Arginine(Arjinin)

Kingsize Nutrition Arjinin; yeşil elma aromalı, kas hücrelerini besleyen ve güçlendiren, vücut kendiliğinden üretemediği için dışarıdan alınması gereken bir ek gıda takviyesidir. Genellikle spordan yarım saat önce, bir ölçek Kingsize Nutrition Arjinin, bir bardak suya dökülüp kullanılır. Ayrıca yatmadan önce de bir ölçek daha kullanılmasında sakınca bulunmamaktadır.

Arjinin Ne İşe Yarar,Faydaları Nelerdir?

  • Damarları genişlettiği için kan akışı hızlanır ve bu da damar tıkanıklığını önler.
  • Büyüme ve gelişme hormonu salgılar.
  • Performans arttırır.
  • Kas hücrelerinin güçlenmesini sağlar.
  • Kasların gereken oksijeni almasını sağlar.

Diğer gıda takviyeleri:

Yorum yapın