En İyi BCAA

BCAA Nedir?

BCAA, dallı zincirli amino asit olarak da bilinen; içerisinde valin, izolösin ve lösin maddeleri bulunan, kas kütlesini arttırmak ya da egzersiz sırasında performansı en üst noktaya çıkartmak isteyen sporcuların kullandığı ek gıda takviyesidir. Antrenman öncesi takviyesi olarak bilinen Bcaa, enerjinize enerji, gücünüze güç katacaktır.

En İyi Bcaa Önerileri ve Listesi

SıraBCAAEditör Puanı
1Hardline Bcaa Atb6 120 Tablet10/10
2Bigjoy Bcaabig Bcaa 589 Gr 10 Gr Bcaa 4 Gr Glutamin 1Gr Taurin10/10
3Dynamic Bcaa+ Glutamine 300 G Aroma Seçenekli10/10
4Olimp Bcaa Xplode 500 Aroma Seçenekli10/9.9
5Grenade Defend Bcaa 390 Gr 19/9.9
6Multipower Bcaa Powder 2:1:1 400Gr Kiraz Aromalı10/9.8
7Mysupplement Bcaa Aminoasit Powder Karpuz10/9.8
8Weider Premium Bcaa Professional 450 Gr Portakal10/9.8

En İyi BCAA Tavsiyeleri

Hardline Bcaa Atb6 120 Tablet

Hardline Bcaa; antrenman sırasında performans arttırıcı, kasların güçlenmesini ve onarılmasını sağlayan, içerisinde herhangi katkı maddesi bulundurmayıp tamamen doğal bileşenlerden oluşan bir ek gıda takviyesidir.

Ürün tablet şeklinde üretilmiştir. Antrenmandan yarım saat öncesi, bir adet Hardline BCAA, bol su ile tüketilmelidir. Olası yan etkilerinin yaşanmaması için önerilen dozdan fazlasının alınmaması gerekir.

Bigjoy Bcaabig Bcaa 589 Gr 10 Gr Bcaa 4 Gr Glutamin 1Gr Taurin

BİGJOY BCAA; ananas, karpuz ve yeşil elma aroma seçenekleriyle üretilmiş, toz şeklinde bir ek gıda takviyesidir. Sporcuların çoğunun kullanmış olduğu bu ürünü, ister antrenman öncesinde isterseniz antrenman sonrasında kullanabilirsiniz. Antrenman sırasında performansı arttırması için genellikle antrenmana başlamadan en az yarım saat öncesi, bir ölçek BİGJOY BCAA bir bardak suya karıştırılıp içilir.

Dynamic Bcaa+ Glutamine 300 G Aroma Seçenekli

Dynamic Bcaa; karpuz ve yeşil elma aroma seçenekleriyle, toz formda üretilen bir ek gıda takviyesidir. Antrenman esnasında, egzersizin daha verimli geçmesi için kullanılan ve genellikle antrenman öncesinde alınan Bcaa, son derece sağlıklı ve doğal bileşenlerden oluşmaktadır. Bir ölçek Dynamic Bcaa’nın, bir bardak su ile karıştırılıp içilmesi önerilen kullanım şeklidir.

Olimp Bcaa Xplode 500 Aroma Seçenekli

Olimp Bcaa; ananas ve kola aromalı seçenekleriyle satışa sunulan, toz şeklinde olan bir ek gıda takviyesidir. Spordan yarım saat öncesinde, bir ölçek Bcaa’nın bir bardak su ile karıştırılıp içilmesi önerilen kullanım şeklidir. Kullanıcı yorumları incelendiğinde kullanıcıların birçoğunun memnun olduğu bu ürün tamamen doğal bileşenlerden oluşmaktadır.

Grenade Defend Bcaa 390 Gr

Grenade Bcaa; tropikal aromalı, şekersiz ve toz şeklinde üretilmiş bir ek gıda takviyesidir. Spora başlamadan yarım saat öncesinde, bir ölçek Bcaanın bir bardak su ile karıştırılıp içilmesi önerilen kullanım şeklidir. Olası yan etkilerin görülmemesi için önerilen dozdan fazlası kullanılmamalıdır. Yetişkinlerde günde bir ölçekten fazla kullanmamak gerekmektedir.

Multipower Bcaa Powder 2:1:1 400Gr Kiraz Aromalı

Multipower Bcaa, kiraz aromalı ve toz şeklinde üretilmiş olan bir ek gıda takviyesidir. Sporcuların severek kullandığı ve etkisini olumlu yönde gördükleri bu ürün, tamamen doğal bileşenlerden oluşmuştur. Genellikle antrenman öncesi kullanılmakta olup, bir bardak suya bir ölçek Multipower Bcaa karıştırılarak içilmektedir.

Mysupplement Bcaa Aminoasit Powder Karpuz

Mysupplement Bcaa; karpuz aromalı şeklinde üretilen, genelde sporcuların kullandığı, doğal bileşenlerden oluşan bir ek gıda takviyesidir. Bir ölçek Mysupplement Bcaa, bir bardak ya da daha fazla su miktarı ile karıştırılıp antrenman öncesi içilebilir. Su miktarının değişmesi ürünün etkisini değil sadece tadını değiştirecektir. Bu sebeple sizin damak tadınıza hangisi uyumlu ise o şekilde kullanabilirsiniz.

Weider Premium Bcaa Professional 450 Gr Portakal

Weider Bcaa, portakal aromalı üretilmiş olup özellikle portakalı sevenler tarafından tercih edilmektedir. Spordan en az yarım saat öncesi bir ölçek bcaa, bir bardak suya karıştırılarak içilir. Bu sayede antrenman sırasında maksimum verimlilik sağlanmaktadır.

Bcaa Ne İşe Yarar ?

  • Kaslardaki yorgunluğu dindirir.
  • Kaslarda aminoasit kaybını engeller.
  • Vücudun protein absorbe etmesini sağlar.
  • Antrenman esnasında performansı arttırır.
  • Antrenman sonrasında oluşan kas ağrılarını engeller.

Bcaa Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır ?

Bcaa ürünleri genelde toz ya da tablet şeklinde üretilmektedir. Her iki formu da antrenman esnasında performansı arttırması açısından, antrenmana başlamadan yarım saat kadar önce tüketilir. Tablet formunda olan Bcaa, bir tabletin bir bardak su ile yutulmasıyla; toz formunda olan Bcaa’nın ise bir bardak ya da en fazla 500ml su ile karıştırılarak içilmesiyle kullanılır. Burada kullanılan su miktarı Bcaa’nın değerini değiştirmez yalnızca tadında değişiklik yaratır. Yine de en doğru kullanık yöntemini, aldığınız Bcaa’nın kullanma talimatlarında bulabilirsiniz. Her firmanın kullanım dozu ve şekli farklılık gösterebilir.

Bcaa İçerisinde Neler Bulunur ?

  • Lösin : Vücutta kan şekerini düzenler, deri dokusunun, kasların ve kemiklerin onarılmasını sağlar. Ayrıca yaraların iyileşmesini hızlandıran lösin, vücudun enerji seviyesini de yükseltir.
  • İzolösin : İnsan vücudu tarafından doğal olarak üretilmeyen izolösin, lösin ile neredeyse aynı işleve sahiptir.
  • Valin : Vücudun nitrojen seviyesini koruyan valin aynı zamanda glikoz stoklarını da koruyucu etkiye sahiptir. Protein ve enzim oluşturma oranı yüksek olan valin doğal olarak; balık, lor peyniri, et ve sebzelerde bulunmaktadır.

Bcaa Zararlı Mıdır ?

Bcaa ürünlerinin içerisinde bulunan maddelere karşı bilinen bir alerji yoksa; bcaa zararlı değildir. Sporcuların ve zayıflamak isteyenlerin birçoğunun kullandığı bcaa ürünler, doz aşımı yapılmadığı sürece herhangi bir yan etki neredeyse göstermemektedir. Eğer içinde bulunan maddelere karşı bilinen bir alerji varsa; muhakkak doktor kontrolü altında alınmalıdır.

Diğer sayfalarımız da ilginizi çekebilir:

Yorum yapın