En İyi L-Carnitine

L-Carnitine, karaciğer ve böbreklerde üretilen ve vücutta sperm hücrelerinde, kaslarda, kalpte ve beyinde muhafaza edilen bir aminoasittir. Vücutta enerji yakılmasında kullanılan L-Carnitine, bazı durumlarda yetersiz kaldığından dolayı ek takviye şeklinde alınmaktadır.

L-Carnitine, özellikle sporla uğraşan kişiler tarafından tercih edilmekle birlikte; zayıflamak isteyen ve bu yönde bir egzersiz programı hazırlayan kişiler tarafından da kullanılmaktadır.

SıraL-CarnitineMG
1Nature’s Supreme L-Carnitine Carnipure1000
2Zero Shot L-Carnitine + Plus Sambucus3000
3L-Carnitine Shot3000
4Kingsize Nutrition Thermo Carnitine3000
5Hardline Thermo L-Karnitin1000
6Big Joy L-Carnitine2000
7Weider L-Carnitine900
8Zero Shot Sambucus2000
9Solgar L-Carnitine1500
10Power System L-Carnitine3600

L-Carnitine Ne İşe Yarar?

  • Karnitin, Yağ Yakımında Etkilidir.

L-Carnitine, vücutta depolanmış olan yağlarla savaşarak onların yakılmasını sağlamaktadır. Ayrıca kaslardaki oksijen kullanımını arttırdığı için daha fazla kalori harcanmasında katkıda bulunur. Böylece, hem vücutta yağın depolanmasını engeller hem de kalori yakımını arttırır.

  • Karnitin, Egzersiz Sırasında Performansı Arttırır.

L-Carnitine, kaslardaki oksijen seviyesini arttırıp kalori yaktırdığı gibi, egzersiz sırasında oluşan yorgunluğu da en aza indirir. Yorgunluğun azalmasıyla birlikte egzersiz yapan kişi, daha yoğun bir tempoya girer ve egzersizden maksimum verimliliği alır.

  • Karnitin, Egzersiz Sonrası Oluşan Kas Ağrılarını Dindirir.

L-Carnitine, kaslardaki oksijen seviyesini arttırdığı için, egzersiz sonrasında oluşan ağrıların dinmesinde yardımcı olur. Çünkü; kaslardaki oksijen seviyesi arttıkça, kasa yüklenen yük azalır ve böylelikle bir rahatlama hissedilir.

  • Karnitin, Beynin Sağlıklı Kalmasında Yardımcı Olur.

L-Carnitine, beyni yaş ve stres faktörlerinden kaynaklanan hasarlardan koruyucu özelliğe sahiptir. Böylece beynin fonksiyonlarının uzun yıllar boyunca düzgün çalışmasını sağlamaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda, L-Carnitine, Alzheimer gibi beyin fonksiyonlarını etkileyen hastalıkların oluşmasını engelleyici yapıya sahip olduğunu ortaya koymuştur.

  • Karnitin, Kalbin Sağlıklı Kalmasını Sağlar.

L-Carnitine, vücutta kan basıncını düşürdüğü için kalbin daha rahat çalışmasına yardımcı olmaktadır. Kronik kalp yetmezliğine sahip hastaların iyileşmesinde ve kalbin işlevinin yerine getirmesinde büyük olumlu etkileri bulunmaktadır.

  • Tip 2 Diyabete Faydaları Vardır.

L-Carnitine, vücuttaki kan şekeri seviyesini düşürmektedir. Böylece Tip 2 Diyabet hastalarının, bu hastalıkla mücadelesinde L-Carnitine’nin büyük yardımı bulunmaktadır.

En İyi L-Carnitine Tavsiyeleri

L-Carnitine, özellikle sporcuların ve kilo vermek isteyenlerin kullandığı, son derece sağlıklı bir ek takviyedir. Sizler için, kullanıcı yorumları ışığında bazı L-Carnitine çeşitlerini aşağıda listeledik.

En iyi L-Carnitine tavsiyeleri şunlardır;

Nature’s Supreme L-Carnitine Carnipure

Nature's Supreme L-Carnitine Carnipure

Natures Supreme L-Carnitine Carnipure 60 Kapsül Aromasız; Fransa menşeli, vücuda gereken karnitin ihtiyacını sağlamak amacıyla, tamamen doğal bileşenlerden üretilmiş bir ek gıdadır. İçerisinde bulunan bileşenler tamamen bitkisel olduğundan dolayı, vejetaryen beslenme biçimine uygundur. İçerisinde 60 kapsül bulunmaktadır. Kalorisiz olan Natures Supreme L-Carnitine Carnipure, aynı zamanda tatlandırıcı ve glüten içermemektedir.

Zero Shot L-Carnitine + Plus Sambucus

Zero Shot L-Carnitine + Plus Sambucus

Zeroshot L-Carnitine + Plus Sambucus, içerisinde B12, C ve diğer birçok vitamini barındıran, doğal bileşenlerden oluşan bir ek gıda takviyesidir. Egzersiz öncesi kullanıma uygun olan Zeroshot L-Carnitine + Plus Sambucus, bağışıklığı güçlendirmeye de yardımcı olmaktadır. Yapılan bilimsel araştırma sonucunda, grip hastalarının bu ürünü kullanmasıyla birlikte iyileşme sürelerinin iki kat hızlandığı ortaya konulmuştur.

L-Carnitine Shot

Supplementler.com L-Carnitine Shot

L-Carnitine Shot, vücuttaki emilimi arttırmak için sıvı halde üretilen, enerjiyi arttıran ve yağ yakımında fayda sağlayan bir ek gıda takviyesidir. İçerisinde bulunan bileşenler tamamen bitkisel yapıda olduğundan dolayı, vejetaryen beslenmeye uygundur. Kolay taşınabilmesi ve tüketilmesi için, tek kullanımlık küçük şişelerde üretilmiştir.

Kingsize Nutrition Thermo Carnitine

Kingsize Nutrition Thermo Carnitine

Kingsize Nutrition Thermo Carnitine, yeşil elma aromalı, vücuttaki yağın depolanmasını engelleyen, egzersiz sırasında vücuda güç ve enerji veren, tamamen doğal bileşenlerden oluşan bir ek gıda takviyesidir. Genellikle egzersizden 30 dakika önce içimesi önerilmektedir.

Hardline Thermo L-Karnitin

Hardline Thermo L-Karnitin

Hardline Thermo L-Karnitin; karpuz, yeşil elma ve şeftali aroma seçenekleriyle sunulan, vücut tarafından emilimi arttırması için sıvı formda üretilen, genellikle egzersiz öncesi kullanımı önerilen ve tamamen doğal bileşenlerden oluşan bir gıda takviyesidir. İçerisinde kimyasal bulundurmayan Hardline Thermo L-Karnitin, herkes tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Big Joy L-Carnitine

Big Joy L-Carnitine

Big Joy L-Carnitine, birçok aroma çeşidiyle piyasa sürülen, B vitaminiyle desteklenen, vücuttaki emiliminin arttırılması için sıvı formda üretilen, enerji ve kalori yakıcı doğal bir ek gıda takviyesidir.

İçerisinde turunç kabuğu, yeşil çay ve yeşil kahve çekirdeği barındıran Big Joy Thermonator L-Carnitine metabolizma hızını arttırmakta ve böylece yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Weider L-Carnitine

Weider L-Carnitine

Weider L-Carnitine, sıvı halde üretilen ve kulanımından itibaren 15-20 dakika içerisinde kana karışarak etkisini gösteren, enerji verici ve yağ yakıcı doğal bir ek gıda takviyesidir. Sıvı formda üretilmesi, emilimini hızlandırmakla birlikte kullanım kolaylığı da sağlamaktadır.

Glüten, domuz katkısı, et ürünleri gibi maddeleri içermeyen Weider L-Carnitine , vejetaryen beslenme biçimine uygun olarak üretilmiştir.

Zero Shot Sambucus

Zero Shot Sambucus

Zero Shot Sambucus, bağışıklık sistemini güçlendiri, yağ yakımını arttırıcı ve kalori yaktırıcı özelliklere sahip, doğal bileşenlerden oluşan bir ek gıda takviyesidir. Zero Shot Sambucus, egzersizden yaklaşık 30 dakika öncesinde kullanıldığında tam anlamıyla etki eder ve istenilen sonucu kullanıcıya verir. İçerisinde kimyasal madde bulundurmaz ve herkes tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Solgar L-Carnitine

Solgar L-Carnitine

Solgar L-Carnitine, egzersiz öncesi kullanıma uygun, vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlayan ve yağ yakma özelliğine sahip olan bir ek gıda takviyesidir. İçerisinde glüten, maya, buğday, süt ürünleri gibi alerjiye sebep olabilecek maddeler barındırmadığı için hemen hemen herkes tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Özellikle glüten alerjisi olan kişilerin tercih ettiği Solgar L-Carnitine, vücuttaki emilimin daha hızlı olması için sıvı formda üretilmiştir.

Power System L-Carnitine

Power System L-Carnitine

Power System L-Carnitine, egzersizden en az 30 dakika öncesi kullanıldığında, egzersiz sırasında kaslardaki oksijen seviyesini arttırıp daha fazla çalışmasını sağlayan, kalori ve yağ yakımında etkili, tamamen doğal bileşenlerden oluşan bir ek gıda takviyesidir. Düzenli kullanımda maksimum etkisini gösteren Power System L-Carnitine içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulundurmamaktadır.

Diğerleri:

Yorum yapın