En İyi Cam Filmi

Başta araçlar olmak üzere ev, ofis veya sağlıkla ilgili kuruluşlarda, güneş ışınlarının etkisini azaltmak, dışarıdan içerinin görünmesini engellemek ve dekoratif bir görünüm elde etmek için camlara cam filmi takılmaktadır. Cam filmi, ana maddesi polyester olan şeffaf bir malzemesidir. Güçlü bir izolasyon özelliği olan bu madde zararlı güneş ışınlarını engelleyerek UV koruması sağlar. Aynı zamanda çizilmeyen, darbelere karşı dayanıklı, kolay kolay dağılıp parçalanmayan sağlam bir malzemedir. Cama yapıştırılan cam filmi camı güçlü bir şekilde tutar. Bu özelliği ile de kırılan camlar nedeniyle oluşabilecek yaralanmaların ve zararların önlenmesine yardımcı olur.

Cam Filmi Nerelerde Kullanılır?

Sanıldığının aksine cam filmi sadece araç camlarında değil pek çok farklı mekanda kullanılan bir izolasyon malzemesi. İzolasyon malzemesi olmasının yanı sıra güvenlik, mahremiyet ve dekoratif amaçlı olarak da yaygın olarak tercih ediliyor. Özellikle dışarıdan içerisinin görünmesi arzu edilmeyen kuaför, sağlık merkezleri, spor salonları gibi mekânlarda cam filmi hem mahremiyet hem de UV koruması sağlamak amacıyla kullanılıyor. Çeşitli Dekoratif renk ve desenlerde üretilen cam filmleri aynı zamanda mekân tasarımlarında,  şık ve kaliteli bir görünüm elde etmek için de tercih edilen bir izolasyon malzemesi.

Cam Filminin Sağladığı Faydalar

  • Cam filmi kullandığınız araç ya da mekânın görünümüne dekoratif açıdan değer katar, şık ve kaliteli bir görünüm kazandırır. Açıktan koyuya doğru birçok farklı renk ve desen seçeneği ile üretilen cam filmleri araç ve mekân tasarımlarında tercih edilen bir malzemedir.
  • Cam filmleri UV koruma özelliğine sahiptir. Güneş ışınlarının ya da yüksek bir ışık kaynağından gelen ışığın zararlı etkilerini çok yüksek oranda engeller. Böylece cildiniz bu zararlı ışınlarının etkilerinden, örneğin leke oluşumlarından ve tahrişlerden korunmuş olur. Bu koruma etkisi, araç içindeki teçhizatın ve döşemelerin, evlerde ve işyerlerinde de aynı şekilde koltuk ve perdelerin solmasını, yıpranmasını önler.
  • Cam filmleri güneş ışınlarının ısı etkisini büyük ölçüde kırarak klima kullanımını azaltır, ortamı daha rahat ve ferah bir hale getirir. Hem enerji tasarrufu hem de ruhsal açıdan dinginlik sağlar.
  • Cam filmi mahremiyet açısından da çok işlevsel bir izolasyon ürünü. Özellikle kuaför salonları, sağlık merkezleri mahremiyetin çok önemli olduğu mekânlardır ve cam filmleri bu açıdan çok önemli bir ihtiyaca çözüm getirmiştir.
  • Cam filmlerinin çok önemli bir özelliği de sağladığı güvenliktir. Cam filmi takılı olan bir cam çizilmez ve kırılma veya darbe alma durumunda parçalanıp dağılmaz çünkü cam filmi camı sıkıca tutarak sağlamlığını arttırır. Bu sayede cam kırılmasından kaynaklı yaralanmalar engellenmiş olur.

En İyi Cam Filmi Markaları

Aracınız için en kaliteli cam filmi markalarını buradaki listemizden görebilirsiniz. Markaların diğer ürün modellerine bakmayı da ihmal etmeyin.

Sonax Cam Filmi

sonax cam filmi

Sonax Amerikan Cam Filmi markasında, dünyanın en iyisi olarak kabul edilen ASWF cam filmi kullanılıyor. Amerikan standartlarına uygun olarak üretilen Sonax Cam filmi, %99 oranında UV ışınlarını bloke ediyor. Ömür boyu garantili olan Sonax Cam filmi, diğer cam filmlerine göre fiyat olarak da avantajlı. Türkiye’de çok yaygın bir bayii ağı var. Net görüş sağlayan Sonax Cam Filmi, arabanın iç kısımlarını güneş ışınlarından en iyi şekilde koruyor aynı zamanda araç içinde bulunanların cildi içinde koruma sağlıyor, güneş ışınlarından kaynaklı ciltte leke oluşumunu engelliyor.

3M Cam Filmi, Colour Stable Serisi

3m cam filmi

3M Otomotiv Colour Stable Serisi, 1000 güneş koruma faktörü gücünde UV ışınlarını engelliyor ve  %99 oranında koruma sağlıyor.  Güneş ışınlarını %57 oranında geri yansıtarak aracın içini serin tutuyor. Böylece klimayı daha az kullanıp yakıttan tasarruf etme imkânınız oluyor.  Tabii bu cam filmlerinin bir özelliği de arabanın içinin görünmesine engel olması. Arabada bırakacağınız herhangi bir değerli eşyanız, çantanız dışarıdan görünmediği için olası hırsızlık ihtimallerini de ortadan kaldırmış oluyorsunuz. 3M Cam Filmi, görünürlüğü %95’e kadar azaltarak yüksek bir gizlilik oranı sağlıyor. Kullanıcıların 3M Cam filmi ile ilgili değerlendirmeleri son derece olumlu ve puanlamalar tam not düzeyinde.

Dark Plus % 35 Siyah Açık Ton Cam Filmi

dark plus cam filmi

Dark Plus %35 Siyah Açık Ton Cam Filmi, Güney Kore’de üretilmiş birinci kalite bir ürün. Filmin ölçüleri 50cm x 10m. %99 oranında UV ışınlarını engelliyor. Aracın iç aksamının, döşemesinin ve kişisel eşyaların güneş ışınlarından zarar görmesini engelliyor. Dark Plus Cam filmi uygulanmış camlar kolay kolay kırılmaz, savrulmaz, bu sayede de kaza ya da kapkaç durumunda araç içindekilerin cam nedeniyle bir zarara uğraması engellenmiş olur. Kullanıcılar genel anlamda ürünü beğenmiş ama kalitesi ile ilgili bazı olumsuz değerlendirmeler de yok değil. Ancak sayıca az. Büyük çoğunluk ürüne beş yıldız vermiş.

Newdizayn Amerikan Çizilmez Cam Filmi

newdizayn cam filmi

Newdizayn Amerikan Çizilmez Cam Filmi, kafeler, mağazalar, spor salonları, kuaförler, arabalar, ibadet yerleri gibi pek çok farklı alanda kullanmak için tercih edilen bir ürün. Yüksek ışık ve güneş ışınlarının etkilerini yüksek oranda azaltıyor, UV koruması sağlıyor ve bu sayede içeride ferah bir ortam oluşuyor. Newdizayn Amerikan Çizilmez Cam filminin öne çıkan bir diğer özelliği de sağlamlığı. Kolay kolay çizilmiyor. Cam kırılsa bile dağılıp parçalanmıyor. Böylece camdan dolayı oluşabilecek kesme, batma gibi durumlar gerçekleşmiyor. Ürün uygulama aparatları ile beraber geliyor. İsterseniz uygulamayı kendiniz de yapabilirsiniz. Çok satılan ve talep gören bir cam filmi, kullanıcı puanları yüksek.

Ziebart Cam Filmi

ziebart cam filmi

Ziebert Cam filmi, %65 oranında yansıtma özelliği ile güneşin sıcaklık etkisini büyük ölçüde azaltan, kaliteli bir Alman markası. Zararlı güneş ışınlarından ise %99 oranında koruma sağlıyor. Ziebart marka cam filmleri, çizilme, kabarma ve renk atma gibi durumlara karşı ömür boyu garanti veriyor. Ziebart cam filmlerinin öne çıkan özelliklerinden biri de özel bir teknik sayesinde kapılar çıkmadan takılabilmesi. Kullanıcılar cam filminin kalitesinden olduğu kadar Ziebart satış noktalarındaki işçilikten de memnunlar.

Solarmax Cam Filmi

solarmax cam filmi

Solarmax Cam Filmi yerli ve bilinen bir marka. 1991 yılında Akdeniz Cam olarak kurulmuş ve sonradan adı Solarmax olarak değişmiş. Solarmax cam filmi sadece otomobillerde değil, evlerde ve işyerlerinde de kullanılıyor. Güneş ışınlarının etkisini azalttığı için yazın klima kullanımını azaltıp elektrikten tasarruf edebilirsiniz. Dekoratif amaçlı olarak kullanılan modelleri de var. Kumlama yöntemiyle oluşturulmuş desenler mekânlara farklı bir hava katıyor. Solarmax, özellikle otomobil cam filminde yalnız Türkiye’de değil, dünyada da tercih edilen bir marka ve her otomobile uygulanabiliyor. Kalitesi ve dekoratif görünümü kullanıcıların da yorumlarında öne çıkıyor.

Black Master Aynalı Cam Filmi

black master cam filmi

Black Master Aynalı Cam Filmi, plazalarda, sağlık merkezlerinde, kuaför ve rezidanslarda yaygın olarak tercih edilen bir cam filmi. Hem güneş ışınlarının etkisini azaltıyor hem de içerisinin görünmesini engelliyor. Black Master Aynalı Cam Filmleri, UV ışınlarını %100 oranında koruyor. Isıtma ve soğutma sistemlerine katkısı ise oldukça yüksek. %50 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Şık ve dekoratif bir görünümü var. Bu özelliği nedeniyle binaların dış cephe kaplamalarında yaygın olarak kullanılıyor. Kullanıcıların kalitesine tam not verdiği, beğenilen ve tavsiye edilen bir ürün.

Flash Çizilmez Amerikan Cam Filmi

flash cam filmi

Flash Çizilmez Amerikan Cam Filmi, çizilmez özelliği ile yüksek güvenlikli camlardan. Bir çarpma ya da kaza anında camı tutuyor ve dağılmasını önlüyor. UV koruması sağlıyor. Aracın iç aksamı güneşin etkisi nedeniyle yıpranmıyor. Aynı şekilde araç içindekilerin de cildini güneşin zararlı etkilerinden koruyor. Sadece araba için değil, evinizin veya işyerinizin de camlarına takarak, güneşin etkisini azaltabilirsiniz. Daha az klima yakarak elektrikten tasarruf edebilirsiniz. Kullanıcıların memnun olduğu ve yüksek puan verdiği bir ürün.

LLumar Cam Filmi

llumar cam filmi

LLumar Cam Filmleri, otomobiller de olduğu kadar bina cephelerinde, ofislerde, gizliliğin önemli olduğu ticari işletmelerde de yaygın olarak kullanılıyor. LLumar Cam Filmi çeşit olarak çok geniş bir yelpazeye sahip. Farklı desen seçeneklerinin bulunduğu dekoratif çeşidi, güneş kontrollü olanı, anti-terör özelliği gibi birçok farklı nitelikleri olan modelleri bulunuyor. Açık tonlardan daha koyu tonlara doğru renk skalası oldukça geniş. UV koruması yüksek ve parlama ve solma yapmıyor.

Modacar Çizilmez Orta Siyah Cam Filmi

modacar cam filmi

Modacar Çizilmez Cam Filmi, normal cam filmlerinden farklı olarak, camların silinmesi veya açılıp kapanması gibi etkilerle çizilmez. Hem araçlarda hem de ev, ofis ve işyerlerinde kullanılabilir. Güneş ışınlarının etkilerini %40 – %60 oranında engelleme özelliğine sahip. Bu sayede daha az klima kullanıp enerji tasarrufu yapmak mümkün oluyor. Modacar Cam filminin uygulaması çok kolay. Uygulama aparatlarını kullanarak kendiniz de kolayca camınıza uygulayabilirsiniz. Kullanıcıların en yüksek puan verdiği bir film camı markası.

Akın Pazar Yağmur Kaydırıcı Cam ve Ayna Filmi

akın pazar cam filmi

Akın Pazar Yağmur kaydırıcı Cam Filmi, diğer cam filmlerinden farklı olarak yağmurlu günlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir marka. Özellikle kış aylarında, yağmur nedeniyle camlarda su damlaları birikip görüşü bozuyor. Akın Pazar Cam filmi, yağmur kaydırıcı özelliği ile yağmur damlalarını üzerinde tutmayarak, görüş netliğini sağlıyor ve yol güvenliğiniz açısından büyük avantaj sağlıyor. Filmi kendiniz uygulayabilirsiniz ama önce cam yüzeyini çok iyi temizlemek gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Yurababil Noktalı Oto Yan Cam Filmi

Yurababil Noktalı Yan Cam Filmi, otomobillerin yan camlarını güneşten korumak için üretilmiş bir cam filmi. Cam filmi 38m x 42 cm ölçülerinde 2 adet olarak satılıyor.  Noktalı özelliğe sahip Yurababil Cam filmi aracı ve sizi güneş ışınlarından korurken, yol görüşünüz için bir engel oluşturmuyor. Arabanızın camına istediğiniz zaman takıp çıkarabileceğiniz bir ürün. Camınızı iyice temizledikten sonra, hava boşluğu kalmamasına dikkat ederek kolaylıkla camınıza yapıştırabilirsiniz.

NewVario Amerikan Cam Filmi

newvario cam filmi

NewVario Amerikan Cam Filmi, yüksek ışık ve güneş ışınlarının yoğun olduğu yerlerde UV ışınlarının etkisini azaltarak bulunduğunuz ortamı daha konforlu hale getiriyor.  Dışarıdan içerinin görünmesini büyük ölçüde azaltıyor. Sağlık sektöründe, kuaför gibi dışarıdan bakıldığında içerinin görünmesini istemediğiniz yerlerde kullanabileceğiniz cam filmi, aynı zamanda mekânda bulunan eşyalarınızı da koruyor, solmasını engelliyor. 1.kalite aynalı, çizilmez cam filmi olarak herhangi bir darbe durumunda camınız dağılmasına ve parçalanmasına izin vermiyor. NewVario Amerikan filminin uygulaması da kolay. İşlemi kendiniz yapabilirsiniz ancak cama içeriden uygulamanız daha iyi sonuç verecektir çünkü böylece cam filminin ömrü daha uzun olacaktır.

ZoneYan Kendinden Yapışkanlı Cam Filmi

zoneyan cam filmi

ZoneYan Kendinden Yapışkanlı Cam Filmi, özellikle ısı yalıtımında çok etkili bir cam filmi. Güneş ışınlarının etkisini minimuma indiriyor. Böylece klimanın daha düşük kademede bile güçlü bir soğutma yapmasına imkân veriyor. Gizlilik konusunda da güvenle kullanacağınız bir marka. Dışarıdan içeriyi göstermiyor. Darbelere, çizilmelere karşı dayanıklı, leke tutmuyor ve kolay temizleniyor. Kendinden yapışkanlı ZoneYan Cam Filmini camınıza kolayca uygulayabilirsiniz.

Yorum yapın