En İyi Elektrikli Bisiklet

Günümüzde gerek toplu taşımaya olan ilgideki azalma, gerek kişisel egzersiz ihtiyacının artması nedeniyle pek çok kişi günlük hayatında elektrikli bisiklet tercih etmekte. Klasik bisikletlere göre çok daha avantajlı olan elektrikli bisikletler, yüksek performansı ve uzun süreli menzili ile ulaşımı fazlasıyla kolaylaştırmakta. Küreselleşen dünyanın en popüler ulaşım araçlarından olan elektrikli bisikletler, özellikle motor ve bataryası nedeniyle spor severlerin tercihleri arasında. Siz de son zamanların en favori elektrikli bisikletleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, bu metindeki önerilerimizi dikkate almanızda fayda var! 

Elektrikli Bisiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bisiklet ve doğa tutkunları için zorlu yolları ve yokuşları aşılması kolay mesafelere dönüştüren elektrikli bisikletler artık yerde karşımıza çıkan ulaşım araçlarından. Hal böyle olunca piyasada çeşit çeşit model yer alıyor ve elektrikli bisiklet edinmek isteyenler karar verme aşamasında zorlanabiliyor. Elektrikli bisiklet almadan önce temel kriterleri belirlemek ise bu sürecin hızlanmasını sağlıyor.

  • Öncelikle bir elektrikli bisiklet edinmeden önce bisikleti hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Günlük yaşam, sportif etkinlikler veya uzun mesafe yolculuklar gibi farklı amaçlar için farklı özellikteki bisikletlere yönelmelisiniz.
  • Bütçe hesabı satın alma aralığını doğrudan etkilediğinden pek çok seçeneği elemenizi sağlar.
  • Ürün menzili ve şarj süresi kullanım alanınıza göre tercih etmeniz gereken diğer kriterlerden. Buna göre bisikleti sadece kısa mesafelerde kullanmayı planlıyorsanız daha düşük menzilli ve daha yavaş şarj olan ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Bisiklet seçiminde motor gücü menzili yakından etkiler. Menzilin yüksek olması motor gücünün de yüksek olması anlamına gelir. Eğer ihtiyacınız daha yüksek performans gösteren ve güçlü bir bisikletse motor gücünün fazla olması gerekir.
  • Ürün garantisi ise ödediğiniz paranın boşa gitmemesi adına önemlidir. Bu nedenle garantili ürünlerden birini tercih etmeniz önerilir.

Eğer alışverişiniz sırasında bu noktaların tamamına dikkat edersiniz, herhangi bir problemler karşılaşma riskiniz neredeyse sıfıra iner. Sonuçta kimse uzun yıllar kullanmak istediği bir elektrikli bisikletin kendisini yarı yolda bırakmasını istemez!

En İyi 15 Elektrikli Bisiklet

Özellikle benzin ve mazot fiyatlarının oldukça yükseldiği böyle bir dönemde elektrikli bisikletler son derece popüler ulaşım araçları haline geldi. Bu durum piyasadaki elektrikli bisiklet sayısının da artmasına neden oldu. Peki piyasada tercih edilebilecek en iyi elektrikli bisiklet hangisi? Sizler için farklı markalara ait 15 adet elektrikli bisikleti bir araya getirdik…

Bisan E-Trekking Elektrikli Bisiklet

bisan elektrikli bisiklet

Bisan Türkiye’de bisiklet üretimini sürdüren yerli ve en eski markalardan biri durumunda. Nitekim bir elektrikli bisiklet üretmemesi de düşünülemezdi. İsminde 2021 geçiyor olmasına rağmen 2022 yılında piyasaya sürülmüş olan bu model, 28 inçlik son derece yüksek bir jant genişliğine sahip. 10 vites sayısı ve 11.6 amper akü kapasitesi bulunuyor. Fakat Bisan markasının bu modelinin öne çıkan üç tane özelliği var. Bunlardan ilki 20.7 kg ile son derece hafif bir tasarıma sahip olması. İkincisi 418W değerindeki inanılmaz motor gücü. Ve son olarak uzun yol yapmaya olanak tanıyan 185 kilometrelik sürüş menzili. Yani yüksek bir motor gücü, uzun yol menzili ve yerli bir marka arıyorsanız, başka bir elektrikli bisiklete bakmanıza gerek yok!

RKS RK-3 Pro

rks elektrikli bisiklet

7 vitesli bir elektrikli bisiklet olan RKS RK-3 Pro, katlanır yapısı sayesinde kolayca taşınabilir ve bu özelliği sayesinde seyahatler için son derece idealdir. Çamurluklu yapısı yağışlı havalarda istenmeyen durumların ortaya çıkmasını önler. Çelik kadro malzemesi ile üretilen RK-3 Pro, 45 kilometrelik bir menzile ve 250 W motor gücüne sahiptir. Tüm bunlara ek olarak RK-3 Pro elektrikli bisikletin 27 kg ağırlığı, disk frenleri, 5 kademeli hız ayarı ve LCD göstergesi bulunur. RKS RK-3 Pro bugün i̇nternet ortamında en çok önerilen elektrikli bisiklet durumunda bulunuyor.

Skyjet Nitro

skyjet elektrikli bisiklet

2020 yılında üretilen bir model olan Skyjet Nitro, 6 vitesli yapısıyla sürüşü çok daha kolay bir hale getirir. Alüminyum alaşımlı kadro malzemesi ile son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. 250 W motor gücüne karşılık 45 kilometrelik bir menzili bulunur. Boş bataryanın tamamen şarj olma süresi ise 6 saattir. Mekanik disk frenleri ile güvenli bir sürüş yaratan Skyjet Nitro modelinde amortisörler sadece ön tarafta konumlandırılmıştır. 27 kg ağırlığı bulunan Skyjet Nitro elektrikli bisiklet oldukça kolay bir şekilde taşınabiliyor.

Volta VSM Elektrikli Bisiklet

volta elektrikli bisiklet

Volta VSM öne çıkan elektrikli bisikletlerden biri olarak çift amortisörlü yapısıyla dikkat çekiyor. Elektrikli bisikletin çift amortisörlü olması sürüşü çok daha titreşimsiz ve çok daha konforlu bir hale getiriyor. Ön kısımda bulunan sepeti hem bir şeyler taşımak için ideal hem de bu elektrikli bisiklete çok daha şık ve estetik bir görüntü katıyor. 220 W motor gücü bulunan Volta VSM 40 kilometrelik bir menzile sahip. Boş bataryanın 6 ila 8 saatlik bir şarj olma süresi var. Volta VSM elektrikli bisikleti diğer elektrikli bisikletlere oranla daha handikaplı bir duruma düşüren tek özelliği ise 55 kilogramlık bir ağırlığa sahip olması.

Carraro Kifuka 29

carraro elektrikli bisiklet

Dağ bisikleti sınıfında bulunan Carraro Kifuka 29, zorlu şartlarda yol almak isteyen insanlar için tasarlandı. 2022 yılında piyasaya sürülmüş olan bu model 11 vitesli yapısıyla zorlu yol şartlarına kolayca uyum sağlayabiliyor. Standart bir elektrikli bisiklet ile mukayese edildiği zaman 29 inçlik daha geniş jantlara sahip. Hidrolik disk freni ve havalı amortisör sistemi bulunan Carraro Kifuka 29, motor gücü olarak 250W gibi bir değere ve 4 saat gibi hızlı bir şarj olma süresine sahip. Carraro Kifuka 29 modelinin en dikkat çekici özelliği ise 100 kilometrelik sürüş menzili. 

Yuki E-Wild 20S Fatbike

yuki elektrikli bisiklet

Yuki E-Wild 20S Fatbike elektrikli bisiklet modelinin 6 vitesli yapısı ve 20 inçlik jantları ile standart bir elektrikli bisiklet olduğunu söylemek mümkün. Onu standart bir elektrikli bisiklet yapan diğer özellikleri ise 27 kilogram ağırlığı, öne tarafta konumlanmış amortisörleri ve katlanır yapısı. 250W motor gücü ve 50 kilometrelik sürüş menzili de yine standart özelliklerinden. Fakat rakipleri ile mukayese edildiğinde E-Wild 20S Fatbike modelinin öne çıkan özelliği, boş bataryayı sadece 3 saatte şarj edebiliyor olması.

Salcano Cappadocia

salcano elektrikli bisiklet

Listemizde yine dağ bisikleti sınıfında bulunan bir elektrikli bisiklet var. 2020 yılında piyasaya sürülmüş olan Salcano’nun bu modeli, ismini biraz da Kapadokya’nın zorlu arazi koşullarından alıyor. Nitekim 24 vitese sahip oluşu zorlu arazi şartlarında sürüşü çok daha kolay hale getiriyor. Ayrıca 27.5 inçlik nispeten daha geniş bir jant yapısına sahip. Bu elektrikli bisiklette 250W motor gücü ve 16 amperlik bir akü kapasitesi bulunuyor. 

Kron ETX500

kron elektrikli bisiklet

Kron ETX500, 28 inçlik jantları ile en geniş jantlara sahip olan elektrikli bisikletlerden biri durumunda. Kron ETX500 elektrikli bisikletin öne çıkan özellikleri şu şekilde: 9 vites sayısı, hidrolik disk frenleri, ön tarafta konumlanmış amortisörler, 11.6 amperlik bir akü kapasitesi. Bu özellikler dışındaki tüm özelliklerin standart bir elektrik bisiklette özelliklerle aynı olduğunu söylemek mümkün. Kron tarafından üretilmiş olan Kron ETX500 modeli hem şehir içinde hem de tur amaçlı olarak kullanılabilecek en iyi elektrikli bisikletlerden biri durumunda.

Arora Milan

arora milan elektrikli bisiklet

Arora Milan, bu listede bulunan en ekonomik elektrikli bisikletlerden biri. Elbette fiyatının rakiplerine oranla düşük olması, onu kötü bir elektrikli bisiklet yapmıyor. Eğer uzun yol yapmak istemiyor ve yalnızca şehir içinde ya da küçük bir kasabada kullanmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz en iyi elektrikli bisikletlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Katlanır olduğu için kolayca taşınabilir ve çelik kadro malzemesi sebebiyle oldukça dayanıklıdır. Yani uzun süre kullanmak mümkündür. Ek olarak bu elektrikli bisikletin 7 vitesi, 250W motor gücü ve 40 km sürüş menzili bulunuyor.

Maserati RD5

maserati elektrikli bisiklet

Maserati denildiği zaman akla her ne kadar lüks ve hızlı spor arabalar geliyor olsa da, artık Maserati adını elektrikli bisiklet piyasasında da duyuyoruz. Saatte 25 kilometrelik bir azami hızı bulunan Maserati RD5 modeli şehir içinde kullanılmak üzere tasarlanmış. 45 ila 50 kilometrelik bir sürüş menzili bulunuyor. Boş bataryanın dolma süresi 4 ila 6 saat iken, katlanır yapısı şarjın bittiği zamanlarda taşımayı kolaylaştırıyor. Maserati RD5 modelinin öne çıkan en önemli özelliği ise 135 kilogramlık bir taşıma kapasitesine sahip olması.

Salcano Antalya 700 Man

salcano antalya elektrikli bisiklet

Eğer yüksek bir bütçeniz yoksa ve sizi idare edecek bir elektrikli bisiklet arıyorsanız, o halde tercihinizi Salcano Antalya 700 Man elektrikli bisikletten yana kullanabilirsiniz. 3 vitesli bir yapıya sahip olduğu için daha çok düz yollarda tercih edilebilir. 8.8 amperlik bir akü kapasitesine sahip olmasına rağmen motor gücü ve sürüş menzili bakımından rakipleri ile eşit seviyede. Motor gücü 250W ve sürüş menzili de yaklaşık olarak 50 kilometre.

Jeep TNT 35

jeep elektrikli bisiklet

Jeep TNT 35 modelini standart bir elektrikli bisiklet olarak tanımlamak mümkün. 27 kilogramlık standart bir ağırlığa sahip olan model, 127 kilogramlık da bir yük taşıma kapasitesi sunuyor. Boş bataryanın dolma süresi 5 ila 6 saat arasında değişiyor. Elbette diğer elektrikli bisiklet modellerinde olduğu gibi bu modelden de çok yüksek hızlar beklemek mümkün değil. Nitekim bu elektrikli bisiklet ile çıkabileceğiniz maksimum sürat saatte 25 kilometre.

Kuba MC3

kuba elektrikli bisiklet

Kuba markasını bisiklet, elektrikli bisiklet ve motor piyasasında son yılların öne çıkan markalarından biri olarak değerlendirmek mümkün. Nitekim bu markayı trafikte daha sık görmeye başladık. Çelik kadro yapısı ile dayanıklı bir yapıda bulunan Kuba MC3 tıpkı rakipleri gibi bağajlı ve çamurluklu bir yapıya sahip. 250W motor gücü şehir içinde kullanım için gayet yeterli. Yine şehir içi kullanımda ideal olacak şekilde full dolu batarya ile 40 kilometrelik bir sürüş menzili bulunuyor. 

Econic One XC

econic elektrikli bisiklet

Econic One XC modelinin öne çıkan en önemli özelliği 500W motor gücüne sahip olması. Bu elektrikli bisiklet modelinin fren ve vites sistemlerinde pek çok elektrikli bisiklette olduğu Shimano ürünleri kullanılmış. 60 kilometrelik sürüş menziline sahip olan Econix One XC ile isterseniz şehir içinde bir kullanım gerçekleştirebilir, isterseniz de çok uzun sürmeyecek turlar düzenleyebilirsiniz. 

Soultech Bike-001

soultech elektrikli bisiklet

Katlanır bir elektrikli bisiklet olan Soultech Bike-001, şehir içinde kullanabileceğiniz hafif ve kullanışlı bir tercih olacaktır. Soultech tarafından üretilen bu model 250W gibi bir motor gücüne sahip olmasına rağmen, rakiplerinden düşük şekilde 35 kilometrelik bir sürüş menziline sahip.

Yorum yapın