En İyi Optik Gözlük Markaları

Görme sorunları olanlar için reçeteli gözlük kullanmak bir zorunluluk elbette ancak çoğu zaman gözlük kullanımının tutkuya dönüşen bir alışkanlık olduğunu da itiraf etmek lazım. Bu tutku moda dünyasında da yansımasını buluyor doğal olarak. En lüks markasından, orta sınıf markalara kadar, neredeyse artık aylık zaman dilimlerinde yenilenen koleksiyonlar birbiriyle yarışıyor. Dijital teknolojinin sağladığı imkânlarla özellikleri sürekli artan, ergonomik ve en iyi görüş imkânı sağlayan optik gözlüklerin yanı sıra el işçiliğinin özeni ve tecrübeli ustaların yetenekli elleri de dijital teknolojiyle birlikte var olmaya devam ediyor. Buharlanmaz, leke tutmaz, yansıma yapmaz özellikte camların yanı sıra, çerçevelerde kullanılan organik malzemeler de cilt problemleri ve alerjik etkilerin önüne geçmiş durumda. Ama bütün bu sağlıkla ilgili çok önemli detaylarla birlikte, bir de işin tasarım kısmının yarattığı büyük bir sektör var. Tüm aksesuarlar içinde trendleri en çok takip edilen ürünlerden birinin de gözlük modelleri olduğunu biliyor muydunuz?

En Popüler Optik Gözlük Modelleri

Günümüzde, kullanılan gözlük markaları ve modelleri kişisel bir tarzın yansıması olarak da karşılık buluyor. Sade ve yarım çerçeveli dikdörtgen bir Burberry gözlük entelektüel bir stili tanımlarken, Ray-Ban gözlük modelleri daha iddialı bir çizgiye işaret edebiliyor. Markaların kendi içinde, farklı çizgilerle yansımasını bulsa da gözlük modelleri, formlarına göre çeşitli kategorilerde sınıflandırılıyor. Bu kategorilerin öne çıkanlarını sizler için araştırdık.

En Şık Gözlük Trendleri

  • Kare Formlu Retro Gözlükler: Modada zaman zaman geri dönüşlerin yaşandığı doğrudur. Kimi zaman bu dönüşün anlamı, döneme damgasını vuran tarzların zamansızlığına da işaret eder. 70 yılların modası olan kare formlu retro gözlükler, sağlam çerçeveleri ile daha uzun süre kullanım için tercih edilirdi ama aynı zamanda entelektüel camianın da sembolü gibiydi. Günümüzde yeniden moda olan kare formlu retro gözlükler, şimdi daha özgün ve şık malzemelerden yapılıyor ve hem Retro bir havayı hem de modern tarzı birlikte yansıtıyor.
  • Kedigözü Formlu Optik Gözlükler: Özellikle kadınların en beğendiği gözlük tarzlarından biri olan kedigözü optik gözlükler kadının yüz hatlarının feminen havasını daha da çok öne çıkarıyor ve çekiciliğini arttırıyor.
  • Kaplumbağa Kabuğu Desenli Gözlükler: Bu senenin popüler optik gözlük modellerinden olan kaplumbağa kabuğu desenli gözlükler herkesin o kadar çok hoşuna gitti ki, sanırız daha uzun bir süre trend olmaya devam edecek. Yüze çok sıcak ve romantik bir hava veriyor ve bu da iletişimi kolaylaştırıyor diyenlere katılmamak mümkün değil!

En İyi Optik Gözlük Markaları

Sürekli kullanacağınız gözlüklerin kaliteli olması ve hoş gözükmesi önemli. Uzun yıllar sizi yansıtacak optik gözlüğü bulabilmeniz için en iyi markaları araştırdık. Aşağıdaki listeden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Carrera Optik Gözlük Markası

carrera optik gözlük

Carrera, gözlük üreticileri arasında önde gelen bir İtalyan markası. Hem optik gözlük hem de güneş gözlüğü tasarımları ile beğeniliyor ve yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle 2022 kadın ve erkek optik gözlük koleksiyonları tasarım olarak, modern çizgileri ile çok özgün ve de özgür bir stili temsil ediyor. Özellikle asetat malzemeden yapılmış, ince metal saplı optik gözlük modelleri estetik olarak çok dikkat çekici. Kullanıcı yorumlarında esnek ve ergonomik yapısı ve yüze tam oturması ile ilgili değerlendirmeler öne çıkıyor. Carrera gözlükleri paslanmaz çelikten üretiliyor. Bu nedenle sağlamlığı konusunda da haklı bir üne sahip. Erkek optik gözlük modelleri içinde Carrera Carduc 010, kadın optik gözlük modelleri içinde ise Carrera 1133 serisi görülmeye değer. Retro tarzından ilham alınmış, yumuşak yuvarlak hatlara sahip, sade çizgilerle tasarlanmış gözlükler, özellikle koyu Havana renkli çerçevesi ile cazibesini ikiye katlıyor.

Polette Optik Gözlük Markası

polette optik gözlük

Optik gözlük markaları içinde, zengin gözlük çeşitleri ile öne çıkan Poletto markası bütçe açısından da çok geniş imkânlara sahip. Sürekli koleksiyonlarını yenileyen Poletto gözlük markası, 5 Avrodan 80 Avroya kadar değişen geniş bir aralıkta, her bütçeye uygun fiyat seçenekleri sunuyor. Çevreci üretim modelleri ile dikkat çeken Poletto, bitki tohumlarından üretilen eko-asetat camları ile sağlığa zararlı etken maddeleri en aza indirmiş. Ayrıca ürettiği gözlükler geri dönüşüm özelliği taşıyor. Çok zengin bir koleksiyona sahip. Her zevke uygun bir seçenek bulmak mümkün. Poletto optik gözlük modelleri içinde en beğenilenlerinden biri olan Caseaux Green modelini sizler için seçtik. Dikdörtgen formda tasarlanmış bu optik gözlük, rengiyle, elegan tarzıyla hem çok şık hem de eko-asetattan yapılmış camları ile göz sağlığınızı koruyan biyo özelliğe sahip.

Oliver Peoples Optik Gözlük Markası

oliver peoples optik gözlük

Bir İngiliz markası olan Oliver Peoples optik gözlükleri özellikle sinematografik esintiler taşıyan yeni koleksiyonu ile  ilgi çekiyor. Güneş gözlüklerinde ve optik gözlüklerde kendi özgün tarzı ile her zaman ilk sıralarda yer alan Oliver Peoples markası, yeni koleksiyonunu ünlü Filistinli model ve müzisyen Fai Khadra ile tanıtıyor. Oliver Peoples optik gözlüklerinden sizin için, ünlü aktörün adının verildiği Cary Grant modelini seçtik. Bu gözlük Cary Grant’ın filmlerinde kullandığı gözlük modelinden esinlenerek hazırlanmış. Cary Grant optik gözlük modeli 8 ayrı renkte tasarlanmış ama bizim favorimiz siyah olan… İkinci bir seçenek olarak da emerald bark olarak tanımlanan zümrüt yeşili rengini tavsiye ederiz. Oliver Peoples markası, gözlüklerinde kendi tescilli gözlük camlarını kullanıyor. Bu camlar en yeni teknolojiler kullanılarak üretilmiş. Çok gelişmiş bir görüş keskinliği ve netliği sağlıyor. Ucuz bir marka değil. Cary Grant modelinin fiyatı 294 Avro. Bütçesi uygun olanlar için çok şık ve değerli bir tercih olacağı kesin.

Bloobloom Optik Gözlük Markası

bloobloom optik gözlük

İngiliz gözlük markalarından bir başkası olan Bloobloom markası, güneş gözlükleri ve optik gözlük modelleri ile meraklısının yakından bildiği ve tercih ettiği bir marka. Gözlüklerin işçiliği birinci sınıf. Klasik bir tercih olarak düşünülebilir fakat en iyi Harry Potter gözlüğü modeli olarak Bloobloom markasının vizyoner isimli optik gözlük modelini görmenizi tavsiye ederiz. Çok ince lenslerin kullanıldığı modelin camları, çizilmeyen, yansıma yapmayan, kolay temizlenen özellikte. Çerçevelerde İtalyan asetat ve hafif paslanmaz çelik kullanılmış. Vidaları teflon kaplama. Fiyat olarak aynı sınıfta bulunan markalara oranla daha uygun seçenekler sunuyor. Zaman zaman yaptığı kampanyaları takip ederek çok uygun fiyatlar yakalanabilir.

Ace & Tate Optik Gözlük Markası

ace tate optik gözlük

Ace & Tate optik gözlük markası çerçevelerinin kalitesi ve şıklığı ile meşhur bir Hollanda markası. Asetat ve metalden yapılmış çerçeveler, tasarımlarının güzelliğinin yanı sıra çok da sağlam ve ergonomik. Gözlük camları da kaliteli malzemeden yapılmış. Gözlük fiyatları, reçete dâhil, 110 Avrodan başlıyor. Ace & Tate optik gözlük markasının koleksiyonundan sizler için geniş çerçeveli Neil modelini seçtik. İnce metal çerçevelerin saten gümüş görünümü yüzde çok zarif ve entelektüel bir etki yaratıyor. Fiyatı 110 Avro. Sade ve ince zevklere sahip olan gözlük tutkunları için ideal bir seçim olacağını söylemek mümkün.

Ray-Ban Optik Gözlük Markası

rayban optik gözlük

Gözlük deyince ilk akla gelen en prestijli markalardan biri olan Ray-Ban, yılların markası olarak sektördeki yerini koruyor. Özellikle pilotların kullandığı havalı güneş gözlükleri ile ünlenen Ray-Ban, optik gözlük modellerinde de çok şık ve kaliteli gözlükler üretiyor. Ray-Ban markasının optik gözlüklerinde de havacı optik gözlük modeli ilgi görüyor ancak biz, bu sene çok popüler olan altıgen formdaki optik gözlük modellerden birini seçtik. Altıgen Titanyum Optik gözlük modelinin dört ayrı rengi var.

Demigloss antik altın, efsane altın, gümüş ve yarı parlak tunç renklerinden hangisini seçeceğinizin kararını size bırakıyoruz ama özellikle demigloss antik altın renginin çok çekici olduğunu belirtelim. Kusursuz Japon işçiliğinin bir ürünü olan Altıgen Titanyum optik gözlük, malzeme olarak da birinci kalite. Ömürlük kullanabileceğiniz bir gözlük. Aynı zamanda hafif ve hassas ciltlere uyumlu olacak şekilde tasarlanmış.

Cubitts Optik Gözlük Markası

cubitts optik gözlük

Cubitts gözlük şirketi 2012 yılında kurulmuş. Londra merkezli bir marka. Gerek üretim yöntemleri, gerek kuruluş hikâyesi ve gerekse üretimde kullandığı malzemelerle kısa sürede adını duyuran ilginç bir marka Cubitts. Marka, adını Londra’ya büyük hizmetlerde bulunmuş Cubitts kardeşlerden, inşaat mühendisi olan Lewis Cubitt’den almış. Cubbit’in inşaa ettiği bir tahıl ambarının yapımında geliştirdiği perçin, Cubitts gözlük markasına ilham vermiş. Bu perçin yönteminden esinlenerek, asetatı sabitleyen özel pimler kullanarak, el yapımı, son derece özgün ve şık gözlük modelleri üretiyor Cubitts.

Mısır kabuğundan, yüne, patates, mantar ve eski CD’lerden, yoğurt kabına kadar birçok organik veya plastik ve biyoplastik malzemeyi kullanarak benzersiz güzellikte gözlük çerçeveleri üretiyor. Cubitts optik gözlükleri içinden sizin için özellikle kalın çerçeveli bir model beğendik. Cubitts’in Gower modelinin menekşe rengi, fark yaratmayı sevenler için dikkat çekici bir gözlük. Fiyatı 125 Avro. Cubitts’in bir özelliği de gözlüklerinize ömür boyu ücretsiz tamir ve bakım desteği vermesi.

Burberry Optik Gözlük Markası

burberry optik gözlük

İngiltere merkezli olup dünyaca bilinen lüks bir marka Burberry. Özellikle özel tasarımlarıyla ilgi çekiyor. Giysiden çantaya, ayakkabıdan parfüme ve tabii gözlük çeşitleriyle de beğenilen ve tercih edilen bir marka olarak ilk sıralarda yer alıyor. Çok da taklit edildiğini belirtmekte fayda var. Burberry markasının güneş gözlükleri de çok popüler ancak optik gözlük modellerinden kare optik çerçeveler, tasarımı ve şıklığı ile en çok tercih edilen gözlüklerden olduğunu söylemek lazım. Sade fakat özgün çizgileri ile yüzle bütünleşen ve son derece elit görünen bir havası var. Yarım çerçeveli lensler ve çıkıntılı bir çerçeve yapısı ile dizayn edilmiş, siyah asetat sap uçlarına ise Burberry logosu oyulmuş. Fiyatlar, 2000 – 3000 TL arasında değişiyor.

Tom Ford Optik Gözlük Markası

tom ford optik gözlük

Moda dünyasının efsane ismi Tom Ford’un lüks moda sektöründe başarılı bir kariyerin ardından kendi ismiyle kurduğu Tom Ford markası çoktan devlerin arasında yerini almış bulunuyor. Marcolin Group ile girdiği işbirliğinin adından güneş gözlüğü ve optik gözlük üretimine de başlayan Tom Ford, bu alanda da markasını parlatmayı başardı. Tasarım ve malzeme kalitesinin yanı sıra işçiliği ve lenslerinin özellikleri ile de fark yaratan Tom Ford markasının gözlükleri ne yazık ki yüksek fiyatlı ürünler. Tom Ford optik gözlük modelleri içinde sizin için ince kelebek optik çerçeve modelini seçtik. Siyah, menekşe ve kırmızı havana olarak üç ayrı rengi var. Renk konusunda karar vermek zor. Üçü de birbirinden güzel. Fiyat olarak diğer modellere göre biraz daha uygun. 380 dolara satılıyor. İtalya’da üretilmiş. Parlak asetat stilde tasarlanmış, sapında parlak metal T logosu bulunuyor.

Specscart Optik Gözlük Markası

specscart optik gözlük

Specscart, İngiltere merkezli, çok hızlı büyüyen gözlük üreticisi markalardan biri. Çok farklı gözlük tasarımları var. Specscart markasının öne çıkan özelliği, gözlük fiyatlarının rakiplerine göre daha uygun olması ve bu sayede her bütçeye hitap edebilmesi. Specscart gözlük modelleri çok zarif, kaliteli malzemeden yapılmış, özellikle renkli gözlükleri çok beğeniliyor. Modern ve sportif bir çizgisi var. Specscart optik gözlük modelleri içinden sizler için, bir Specscart markası olan Tom Archer optik gözlük Belph 8 şeffaf pembe yuvarlak optik gözlük modelini seçtik. Kedigözü stilinde olan bu kadın gözlüğünün çerçevesi asetattan yapılmış, hafif ve hipoalerjenik özelliklere sahip. Rengi kristal kiraz çiçeği pembesi olarak tanımlanıyor. Fiyatı ise 39,99 Avro.

Yorum yapın