En İyi Gül Suyu Markaları

İnsanlık var olduğundan beri, gül bitkisi güzelliğin, güzel kokunun sembolü olmuş. Dikkat ederseniz, bir kadının güzelliğini tarif ederken en çok kullandığımız ifadelerdendir gül yüzlü tanımlaması. Yine gül kokulu ifadesi de aynı şekilde. İşin ilginç yanı gül ile birlikte gül yağı, gül suyu kullanımı da sıklıkla şiirlere, şarkılara konu olacak kadar yaygın olarak kullanılmış. Geçmişte de, günümüzde de…

Senden bilirim yok bana bir faide ey gül
Gül yağını eller sürünür, çatlasa bülbül

Binlerce yıl öncesinden bilinir gül suyunun cildi güzelleştiren etkisi. Parfüm kullanımından çok önce kadınlar güzel kokmak, yumuşak ve canlı bir cilde sahip olmak için gül yağı sürünür.

Ülkemizdeki gül suları, gülleri ile ünlü ilimiz Isparta’nın özenle yetiştirilmiş, taze ve organik güllerinden yapılıyor. Daha gün doğmadan, güneş değmeden, elle yapılan gül hasadının ardından güller kazanlarda hafif ısıda kaynatılıp, saf bakır imbiklerde damıtılıyor. Saf gül suyu olarak, ya tam gül suyu şeklinde (Tam gül suyu) gül yağı ayrıştırılmadan ya da ayrıştırılarak üretiliyor.

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Pekiyi gül suyunun cilde faydası nedir? İşte ayrıntılar;

  • Cildi yumuşatır, ferahlatır, canlı ve parlak bir görünüm verir.
  • Cildi ve ruhunuzu sakinleştirici bir etkisi vardır.
  • Cildi besler, onarır, kızarık ve şişliklerin geçmesine yardımcı olur.
  • Antioksidandır. Ciltte bakteri, akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
  • Yaşlanma etkilerini ve kırışıklıkları azaltır.
  • Egzama ve Sedef hastalığının yarattığı tahrişi gidermeye yardımcı olur.
  • Güneş yanıklarının iyileşmesine katkı sağlar.
  • Cilt temizliği için idealdir.
  • Doğal bir üründür.

En İyi Gül Suyu Markası Tavsiyeleri

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen, doğal, organik ve en iyi özelliklere sahip gül suyu markaları listemiz aşağıda sizin için özenle hazırlanmıştır.

Zahika Tam Gül Suyu (Gül Yağlı Gül Suyu)

zahika gül suyu

Isparta’da yetişen, el işçiliği ile toplanmış taze damask gülünün yapraklarından imal edilmiş olan Zahika Tam Gül Suyu (gül yağlı gül suyu) tüm cilt tiplerine uygun olacak şekilde üretilmiş. Saf bakır imbiklerde distile edilmeden hazırlanan Zahika gül suyu, aktif maddelerce de zengin saf bir gül suyu. Gül yağı ayrıştırılmamış. Çok güçlü bir antioksidan. Cildi besleyen aromaterapik özelliği, içerdiği % 1,5’luk yüksek yağ oranı ile en iyi gül suyu markalarından biri Zahika. Cildi nemlendiriyor, koruyor ve rahatlatıyor. Özellikle makyaj temizliğinde çok iyi sonuçlar veriyor. %100 doğal ve yenilebilir özellikte bir gül suyu. Kullanıcıların beş yıldız verdiği ve tavsiye ettiği bir ürün.

Gülsha Tam Gül Suyu

gülsha gül suyu

Gülsha Tam Gül Suyu bu kategorideki en iyi markalardan biri. Çok satıyor ve çok tercih ediliyor. Gülsha Gül Suyu esansiyel gül yağı ayrıştırılmadan yani tam gül suyu olarak üretiliyor. Saf bakır imbiklerde distile edilerek hazırlanan gül suyu, aktif maddelerce zengin bir hidrolat. Her cilt yapısına uygun olarak kullanılabiliyor. Özellikle cilt temizliğinde, makyaj silici olarak kullanılıyor. Cildi temizlediği gibi, rahatlatıyor, nemlendirip, canlandırıyor. Güçlü anti oksidan özelliği ile de cildi koruyor. Doğal bir ürün. Alkol, paraben, glikol, sentetik boyalar içermiyor. Kokusu da yok. Kullanıcı yorumlarında cildi yumuşattığı ve canlandırdığı vurgusu çok sık yapılmış. Yüksek oranda 5 yıldız almış bir ürün.

Rose and Cure Saf Gül Suyu 100ml

rose core gül suyu

Geleneksel gül suyu kategorisinde öne çıkan markalardan Rose and Cure Saf Gül Suyu yüksek olmayan, kontrollü ısı altında damıtılarak hazırlanmış. Geleneksel bakır imbiklerde gül yağı ayrıştırılmadan üretilen Rose and Cure Gül Suyu koruyucu madde ve katkı maddesi içermeyen doğal bir ürün. Antiseptik özelliğe sahip. Cildin pH dengesini korumaya yardımcı oluyor. Cildi nemlendiriyor, ferahlatıyor, canlı ve parlak bir görünüm veriyor. Özellikle sabah cilt temizliğinde ideal bir seçenek. Gece yatmadan önce de makyaj temizliğinde kullanabilirsiniz. Temiz cilde uyguladığınızda cildi besleyen, tazeleyen, farklı renk görünümlerini gideren bir etki gösteriyor. Aynı zamanda dermatolojik olarak test edilmiş bir ürün. Kullanıcılar üründen çok memnun kalmış. Bebeklerinin cildi için de gönül rahatlığı ile kullandıklarını ifade ediyorlar. Yüksek oranda beş yıldız almış gül suyu markalarından biri olduğunu belirtmek gerek.

Anjelika Gül Suyu 100 ml

anjelika gül suyu

Isparta bölgesinin taze güllerinden distilasyon yöntemi ile üretilmiş olan Anjelika Gül Suyu yağı alınmamış olarak hazırlanıyor. Öne çıkan özelliklerinden biri kırışık azaltıcı etkisi. Sürekli kullanımla birlikte kırışık oluşumunu önlüyor. Antioksidan özelliği ile ciltte problemler ve akne oluşumuna engel oluyor. Cildinizde eğer bir şişlik, kızarıklık ve ağrı varsa iyileşmesine yardımcı oluyor. Çok önemli bir özelliği de sinir sistemine yatıştırıcı bir etkisinin olması. Vücudunuzu rahatlatıyor, sakinleştiriyor. İçeriğinde koruyucu madde veya herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor. Bu arada belirtelim, yazın buzdolabında saklamanız daha iyi sonuç verecektir. Kullanıcılar diğer olumlu özelliklerinin yanı sıra özellikle kokusunu çok beğeniyor. Çok beğenilen ve tavsiye edilen bir gül suyu.

Otacı Natürel Gül Suyu

otacı gül suyu

Otacı Natürel Gül Suyu 150 ml şişesinde satılıyor. Tam bir fiyat performans ürünü. Makyaj temizliğinizi yaptıktan sonra tonik olarak kullanıyorsunuz. Yüzde yüz doğal bir ürün. Pareben, sls, sles, silikon, boya maddesi, parfüm alerjeni içermiyor. Öne çıkan bir diğer özelliği ise hayvansal madde içermemesi. İçinde parfüm ve alkol de bulunmuyor. Vegan sertifikalı bir ürün. Otacı Natürel Gül Suyu aynı zamanda çevre dostu. Şişesi ve kapakları geri dönüşümlü.  Fiyat olarak çok uygun. Kullanıcılar hem fiyatına hem kalitesine yüksek oranda 5 yıldız vermiş. Cildi canlandırıcı etkisi yorumlarda öne çıkıyor.

HEALİNG CARE % 100 Doğal Yağı Alınmamış Saf Gül Suyu / Mayası 100 ml

healing care gül suyu

Gözenek sıkılaştırıcı ve arındırıcı özelliği ile öne çıkan HEALİNG CARE % 100 Doğal Yağı Alınmamış Saf Gül Suyu / Mayası 100 ml şişesinde satılıyor. %100 doğal bir ürün. Isparta’nın taze organik güllerinden, gül yağı ayrıştırılmadan, geleneksel metotlarla, bakır imbiklerde üretilmiş. Katkı maddesi ve koruyucu maddeler içermiyor.  Çok iyi bir cilt nemlendirici. Cildi besliyor. Özellikle sıkılaştırıcı özelliği ile çok beğeniliyor. Cildi temizliyor, onarıyor. Kullanıcıların neredeyse tamamından beş yıldız almış bir ürün.

Phrau Tam Gül Suyu 200 ml

phrau gül suyu

200 ml’lik şişesinde satılan Phrau Tam Gül Suyu tam bir cilt dostu. Cildinize uyguladığınız anda etkisini hissediyorsunuz. Cildi tazeliyor, ferahlatıyor, nemlendirerek pH seviyesini dengeliyor. Phrau Tam Gül Suyu Isparta’nın özenle yetiştirilmiş güllerinin yapraklarından, düşük ısıda kaynatılıp, bakır imbiklerde damıtılıyor. İçinde boya ya da katkı maddesi yok. %100 doğal bir gül suyu. Kullanıcılar daha ilk kullanımda etkisini hissettiklerini söylüyor. Özellikle kuru ciltlerde çok çabuk fark yaratıyor. 5 yıldızlı, çok satan ve tavsiye edilen bir ürün.

Farmasi Dr. C. Tuna Pure Rose Gül Suyu

farmasi gül suyu

Farmasi Dr. C. Tuna Pure Rose Gül Suyu, özellikle doğal tonik olarak tercih edilen bir ürün. Cildi çok iyi temizliyor, makyaj kalıntılarından arındırıp gözeneklerini açıyor. İyi bir nemlendirici. Yüzünüze uyguladığınız anda cildinizi yumuşatıyor, rahatlatıyor. Besleyici ve onarıcı bir ürün aynı zamanda. Boyun ve dekolte bölgelerine de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kullanıcılar kokusunu beğeniyor. Özellikle cildi yumuşatıcı etkisi değerlendirmelerde ilk sıralarda yer alıyor. Fiyatı uygun ve yüksek oranda beş yıldız almış bir ürün.

Josephine’s Roses Gül Suyu

josephine gül suyu

Isparta’nın taze gül yapraklarından, saf bakır imbiklerde damıtılarak, esansiyel gül yağı ayrıştırılmadan üretilen Josephine’s Roses Gül Suyu, tamamen doğal bir ürün. Cildinize uyguladığınız ilk anda etkisini görebiliyorsunuz. Cildinizi yumuşatıp, rahatlatıyor. Taze ve hafif bir kokusu var. Cilde zarar vermiyor. Aynı zamanda vegan bir gül suyu. Sprey şişesi kullanım açısından çok rahat. Cildinizi ferahlatmak için gün boyu kullanabilirsiniz Seyahatlerinizde mutlaka çantanıza atmanızı öneririz. Gün boyu cildinizi ferahlatacak, yorgunluğun izlerini gidermeye yardımcı olacaktır. Fiyatlı fakat beğenilen bir ürün.

Yorum yapın