En İyi Lazer Epilasyon Aletleri

İstenmeyen tüyleri almanın pek çok alternatifi var. Zamanınıza, zevkinize ya da cilt tipinize göre jilet, cımbız ya da ağda kullanmanız mümkün. Ancak bu yöntemlerin yanında pek çok dezavantaj da birlikte geliyor; batık tüyler, kızarıklık, tahriş ve hızlı yeniden büyüme… gibi. Eğer bu tür sorunlarla uğraşmaktan sıkıldıysanız evde rahatça kullanabileceğiniz yeni nesi lazer epilasyon aletlerini deneyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Lazer epilasyon, kıl kökünü kalıcı olarak yok etmek ve kılları almak için lazerin kullanıldığı bir yöntemdir. Lazer, ciltteki belirli bir hedef tarafından emilen tek dalga boyunda bir ışık demetidir. Epilasyon durumunda, ışık kıl folikülünün kendi içindeki pigment tarafından emilir. Lazer, folikülü yok ettiği için tekrar büyümez ve kalıcı bir etki verir.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mı?

Bazı durumlarda tüyleri tamamen ortadan kaldırmak zor olabilir. Lazerler kesinlikle kıl yoğunluğunu ve her bir kılın kalınlığını azaltır ancak çoğu insanın aradığı sonuçları elde etmek için kimi zaman birden fazla uygulama gerekebilir. Bu nedenle çoğu güzellik ve bakım uygulamalarında da olduğu gibi sonuçları beklerken sabırlı olmak en iyisidir.

Her uygulama folikülü kısmen yok eder, bu nedenle tam etki için sıklıkla tekrarlanan uygulamalara ihtiyaç duyulur. Evde ve profesyonel yerlerde yapılan uygulamaların arasındaki fark, lazerin enerji seviyesidir. Evde kullanılan cihazlar, denetimsiz olarak evde kullanımlarının güvenli olduğundan emin olmak için çok daha düşük enerji seviyelerine sahiptir. Sonuç olarak, evdeki uygulamalar daha yavaş çalışır ve gözle görülür iyileşmeler sağlamak için daha fazla seans gerektirir.

Evde Kullanılan Lazer Epilasyon Cihazları Güvenli Midir?

Evde kullanılan lazer epilasyon aletleri profesyonel uygulamalara benzer bir şekilde çalışır. Ancak güvenlik açısından daha düşük enerji seviyelerine sahiptirler. Bu sebeple kullanım şekilleri değişebilir ve uygulama sonucunu almak için daha uzun süreler gerekebilir. Ancak lazer epilasyon aletleri kesinlikle etkili bir uygulama sunar.

Lazer Epilasyon Aleti Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  1. Bacakları lazer epilasyon aleti kullanılmadan 24 saat önce tıraşlanmalıdır. Bu noktada jiletli epilasyon aletleri tüyleri olması gerektiğinden daha uzun bıraktığı için tavsiye edilmez. Normal bir jiletle uygulayabilirsiniz.
  2. Lazer epilasyon cihazını kullanmadan önce ya da uygulama sonrasında aynı bölgede ağda ve cımbız kullanmayın.
  3. İşlem uygulanacak bölgede makyaj, losyon, deodorant veya güneş kremi kullanılmış olmamalıdır. Temiz bir yüzeye yapılması tavsiye edilir.
  4. Lazer epilasyon cihazıyla uygulama yapacağınız bölge en az 4 hafta güneşe maruz kalmamış olmalı. Eğer böyle bir durum yaşandıysa cihazı kullanmamalısınız.
  5. Bronzlaştırıcı ürünleri, işlemden 3-4 hafta önce kullanmayı bırakılmalısınız.

En İyi Lazer Epilasyon Aletleri Tavsiyeleri

Hastane ya da güzellik merkezlerindeki seans randevularına koşturmadan, evde rahatça istediğiniz zaman uygulama yapmanıza imkan sağlıyor lazer epilasyon aletleri. Evde lazer epilasyon aleti kullananlara büyük kolaylık sağlayan bu cihazlar arasından en iyilerini sizin için listeledik.

Philips BRI950/00 Lumea Prestige IPL Lazer Epilasyon

philips lumea epilasyon aleti

Piyasanın en iyileri arasında gösterilen Philips Lumea Prestige, üç uygulamadan sonra tüylerde %90’a yakın azalma vadediyor. Kablosuz kullanılabilme özelliği ve dahili UV koruması olan bu cihaz, cilt rengi analizinizi yaptıktan sonra yüz, koltuk altı, bacak, bikini ve diğer hassas bölgelerde kullanılabiliyor. Temas sensörüne sahip olan Philips Lumea Prestige, saklama çantasıyla birlikte satılıyor. Üst dudak, çene ve favorilerde rahat kullanım için özel olarak tasarlanan ekstra entegre ışık filtresi ve küçük bir başlığa sahip.

Braun Silk Epil 9 9720 Sensosmart Epilasyon Aleti

braun silk epil 9

Braun’un bu konuda en iyi ürünü olarak anılan Silk Epil 9’un en çok dikkat çeken özelliği, piyasadaki cihazların pek çoğundan daha geniş bir başlığa sahip olması. Bu durum işlem süresini kısaltmada büyük rol oynuyor. Yıkanabilir başlığı, iki farklı hız ayarı bulunan Epil 9 aynı zamanda ıslak alanda da kullanılabiliyor. 50 dakika şarjlı kullanım imkanı sunan ürünün şarj olma süresi ise iki saat olarak öngörülüyor.

Braun Silk Expert Pro 3 Pl3132 Ipl / Lazer Epilasyon

braun silk expert pro

Braun Silk Expert Pro 3’ü rakiplerinden farklı yapan ve öne geçiren en önemli özelliği SensoAdapt teknolojisine sahip olması. Böylelikle akıllı cihazlardan kontrol edilmekle kalmayıp yüz, koltuk altı ve bikini gibi hassas bölgeleri rahatlıkla alıyor. Cilt rengi analizi ve temas sensörüne sahip olan Expert Pro 3, yeni nesil ürünler arasında öne çıkıyor.

Philips Satinelle Advanced BRE630/00 Islak ve Kuru Epilatör

philips satinelle epilasyon aleti

Philips Satinelle Advanced, yanında 8 ek parçayla satışa sunuluyor. Rakiplerine göre daha geniş bir başlığa sahip olan Satinelle Advanced, hem uygulama süresini azaltıyor hem de en küçük tüyleri bile alabiliyor. Şarjlı kullanım imkanı bulunan ürünle 40 dakikaya kadar uygulama yapılabiliyor. Cihazın LED aydınlatması, gözden kaçmış tüyleri almada kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda ıslak kullanıma da açık olan bu cihaz bacak ve vücutta kullanılıyor.

Arzum AR5050 Sateen Touch Pro IPL Tüy Alma Sistemi – Beyaz 45.07.012

arzum epilasyon aleti

Piyasadaki rakiplerinden farklı olarak UV korumalı gözlüğüyle satılan Arzum AR5050, güvenliğinizi de düşünüyor. Her ne kadar kablolu kullanım zorunluluğu olsa da tüm vücuda uygulanabilme özelliği ile kullanıcılar tarafından sıkça tavsiye ediliyor. Sadece üç aylık bir uygulamada tüylerde %70 azalma vaadediliyor. Cilt analiz sensörü ile uygulama öncesi cildinizin her bölgesindeki renk tonunu ayrı ayrı saptayarak en doğru enerji seviyesi ayarında uygulanmasını sağlıyor.

Braun Silk Epil 5 5610 Sensosmart Islak&Kuru Epilatör

braun silk epil 5

Braun Silk Epil 5’in ilgi çeken noktası gösterdiği yüksek etki. Kendisine özel tasarlanmış olan başlıklara sahip olan bu ürün, yanında verilen fırçası sayesinde kolayca temizlenebiliyor. Birden fazla hız ayarına sahip olan Silk Epil 5, masaj özelliğiyle uygulama sonrası rahatlama sağlıyor.

Babyliss IPL G947E Epilasyon Cihazı 300.000 Atım

babyliss epilasyon cihazı

Babyliss IPL G947E lazer epilasyon modeli, ışık ayar rehberi sayesinde kullanıcısına hangi seviyede uygulama yapılması gerektiğini gösteren bir cihaz. Temas sensörüyle acının hissedilmesini engelleyen Babyliss, aynı zamanda beş kademeli hız ayarıyla çeşitliliğini korurken dahili UV koruması ile güvenliğinize de dikkat ediyor. Uygulama alanları arasında bacak, bikini, koltuk altı, vücut ve yüz de mevcut.

Medisana IPL-88580 Lazer Epilasyon Cihazı

medisana epilasyon cihazı

Medisana markasının IPL – 88580 modeli, kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Lazer kartuşuna sahip cihaz, uzun süre kullanılabiliyor. Değiştirilebilir olan bu kartuş, kullanım ömrünü de uzatıyor. Entegre UV filtresi ile zararlı ışınlara karşı koruma sağlayan Medisana, flash – glide fonksiyonu ile kullanıcıya konforlu bir kullanım süreci de tanıyor. Medisana IPL – 88580 ile tüm vücudunuzda uygulama yapabilirsiniz.

Fakir IPL 200.000 + Satinskin Pro IPL Lazer Epilasyon Aleti

fakir ipl lazer aleti

Cilt rengi analizi yapabilen ve 5 kademeli ayar hızına sahip olan Fakir IPL Satinskin, çıkartılabilir kartuşuyla uzun süre kullanılabiliyor. Hız yelpazesi geniş olduğundan işleminizi olduğundan hızlı ve kısa kılıyor. Temas sensörüne sahip olan cihaz, verdiği acıyı da minimuma indiriyor ve dahili UV koruması cildinize iyi bakıyor.

Arzum AR5029 Rosy Epilatör

arzum rosy

Lazer epilasyon aleti önerileri listemizin bir diğer modeli Arzum Rosy oluyor. 18 adet cımbızıyla en kısa tüyleri bile kolayca alabiliyor. Hızlı ve kullanıcı dostu bir ürün olan Rosy, aynı zamanda uygun fiyatlı oluşuyla lazer epiasyon aleti yorumlarında olumlu sonuçlar alıyor. Ancak sadece bacak bölgesine uygulanabildiğini hatırlatalım.

Yorum yapın